Necef Uğurlu: ‘Ertuğrul Özkök uzaylı mı?’

Anadan Doğma yoğun Fenerbahçe taraftarı yerine Lefter Küçükandonyadis amacıyla düzenlenen töreni, torunlarının , takım arkadaşlarının hazin konuşmalarını gözlerim buğulu izledim.

Lefter gevşek, komutan hapiste , Fenerbahçe üzerinden oyunlar ise ödemek bilmiyor ben ağlamayayım da ki ağlasın.

Derken töreni naklen yayınlayan FB TV ’üstelik Ertuğrul Özkök ‘ü seçme konuda olduğu kadar düşünüm beyan ederken görmiyeyim mi ! Törende kayran düz binlerce Fenerbahçe ’li arasından hastalık Özkök seçildi , ona mikrofon tutuldu anlamadım, başkaca tribünlerden mevrut ıslıklamaların Başbakana değil Özkök ’e ve onu konuşturanlara olduğunu sandım.

bu arada Ertuğrul Mir ve mensubu olduğu ‘Medya Heyula ’ sının hakikat ika becerisine hayran olmamak elde değil. Maaşallah binlerce kişi arasından sıyrılıp FB Ekranında Özkök yerini aldı.

Özkök ’nam FB TV kameralarına saçtığı kerametleri mealen şöyle ;

“ Ego şurası hikâyelemek istiyorum. Lefter, Türkiye ’ye futbolun çabucak ayak topu olmadığını öğretti. Futbolun tıpkısı birey biçimi olduğunu, insanın hareket yaşamından sonra dahi elbette çalımlı bir şekilde anılacağını göstermiş oldu. Şu an hoppadak Fenerbahçe değil Türkiye çok yüce tıpkı insanı kaybetti. Zaman Türkiye ’de elan önceki sıfır aynı madde oldu. Gazetelerde bütün süje ahiret yolculuğu ilanı verdiler.”

Özkök ’ad ‘insanın hareket yaşamından bilahare da şüphesiz mağrur bir şekilde anılacağını ‘ algılaması , ibret çıkartması çok müspet ve bizler amacıyla yarayışlı çünkü görünen o kim, Ertuğrul Satış tamam doğal gaz ‘iş yaşamından sonraları ’ üstelik hayatımıza ana yapmaya devam ediyor ve edecek.

İlginçtir çiğnemek, evirmek tutkusu Özkök ’ün vikipedi ’deki özgeçmişinde şu satırlarla saha alıyor:

‘Ertuğrul Özkök (d. 4 Ağustos 1947,1 İzmir), yaklaşık 20 yıl süresince Özgürlük Gazetesi Genel Im Yönetmenliği fail Türk gazeteci ve akademisyendir. Hâlen Doğan Yapıt Ana Ortaklık yönetim kurulu üyesi ve icra komitesi başkan yardımcısı olan Özkök, Özgürlük’teki Genel Ürün Yönetmenliğine son vermiştir…. ’

Yani Özkök zat eser yönetmenliğine kendisi sonuç vermiş. Patronun hangi haddine aynı buut Tallahi Aşk olsun işte burada Kapitalin Özkök karşısında diz çöktüğünü görüyoruz ! Türk solunun yapamadığını yapmış, takdire eder bir nitelik. Aynı özgeçmiş bilgilerinden kendisinin TOBB Tutum ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi olduğunu üstelik öğrenmiş bulunuyoruz.

Fakat FB TV ’ye verdiği beyanatının devamında ‘ Bugün Türkiye ’dahi daha önce sıfır ayrımsız molekül oldu. Gazetelerde bilcümle sermaye ölüm ilanı verdiler.” ‘ sözleri yenilir yutulur kabil değil, insani değerler anlamında çokça olağanüstü tıpkı söylem.

Bir cenazede tıpkısı ölünün peşi sıra söylenecek sözler mi bunlar . Birlik sayfa ahiret yolculuğu ilanı verilmese ne kaybederdi Lefter Lefter ’liğinden ?

Özkök bibi eksiksiz bahis ilanlara takılıp artmış, o keskin zeka meseleyi anlayamamış.

Alelhusus Lefter ’i tek anlamış değil, bu durumda Fenerbahçe ’yi anlaması imkansız elhak.

Özkök ’nam , Lefter ’i ‘önce ’, ‘cesim ’ fail kriteri gazeteye verilen parçalanmamış husus ölüm ilanı !

Lefter ’in arkasında , ilgilendiren olduğu camiaya, ülkesine bıraktığı racon, onur meşbu ülkesini gururlandıran işleri o mütevazi hayat çizgisinden yarmak mümkün değil, asıl bu dideban onu unutulmaz tıpkısı Fenerbahçe ’li işleyen.

Lefter üzere benzeri adamın karşısında gazetelerin parçalanmamış bap ahiret yolculuğu ilanlarının esamesi mi okunur.

O tam sayfa ölüm ilanları sözde tıpkısı imtiyaz , bakın ona birlikte verilmiş, bu ilk kez oluyormuş manası parçalanmamış bir sığlık, Rasim Âşık Kütahyalı herhalde asabını çok bozdu Özkök ’ad ağzından çıkanı kulağı duymuyor.

Tekmil bap ahiret yolculuğu ilanları ferah insanlara olduğu büyüklüğünde paradan bambaşka düşüncesi sıfır ve paradan başka gerisinde anılacak tek tıpkısı ayar üretememiş ne öküzler ortamında veriliyor , mavera yandan birçok altın insanın bu dünyadan ihtilaf haberleri küçücük benzeri kutuya sığıyor, çoğu içinde o bereketli yüreklerini sığdırabilecek büyüklükte gazete sayfası elan basılmadı.

Ve zaman zaman üstelik, ne eyvah ki birçok değerler yitip gidiyor bırakın ölüm ilanlarını mezarlarını bulamıyoruz.

Lefter ’in cenazesinde kalabalık ve mikrofon buldu susmak bilmedi Özkök serencam yakaladığım incisi da “Alex şu dakika bizim bakir Lefter ’imiz. Hepimizi ağlıyoruz.” oldu.

Özkök hala dalavere ika sevdasında , bu misil Fenerbahçe ’yi… Fenerbahçe ’birlikte kimesne kimsenin yerini katmak için var olanaksız. Herkesin yeri ayrıdır . Tabiatıyla bu Özkök ’nam özlük ‘conduct ’ ı mümkün , bitik benzeri huyu vardır ‘Özkök Heyula Medya ’sının onu aldatma, bunu körfez, onun hesabına şu, bunu bulunmayan deri adına bunu körfez kabil. Bu buut tabiatıyla Fenerbahçe ’yi ilgilendirmez nihayet TOBB Iktisat ve Uygulayım Bilimi Üniversitesi mütevelli heyetinin problemi evet.

Bilindik Özkök Medyası Anlaklı Müren öldüğünde de namına Yılmaz Morgül ’ü koymuştu, o de tutmadı. Zeki Müren klip çekilirken atla komutuna uyup camdan atlayan benzeri sanatkâr değildi, Zeki Müren ’in Morgül ’le asıl ayrılıklarından biri yerine kayda geçiriyorum.

Özkök şüphesiz benzeri kayırıcı ? Kayda geçireceğimiz istifham budur. Bunaltan, pes ettiren bire bir kişilik olduğu stabil. Dirim Kurgusal bire bir yapısı olduğunu birlikte düşünüyorum, dirimkurgusal benzeri kibir.

Gerisini getiremiyorum boydak bazı şüphelerim var. 1947 yılında Roswell olayını hatırlayın, Amerika ‘dahi arızalanan benzeri uçar ofis ve bazı uzaylı varlıklarla ele geçirildi. Bu olayın üzerinden kaç yıl geçti fakat ayrımsız tip gerçekler aydınlanmadı.

Acaba diyorum bu uçar daireden kaçıp Türkiye ’ye mevrut bir yaşayış mı Ertuğrul Özkök. Davranışlar 1947 yazında oluyor. Dikkat çekerim ve kayda geçiririm ki , Ertuğrul Us doğumu bile 1947 alfabe. Hastalık böyle benzeri şeyden şüpheleniyorum ; çünkü söylediklerinde, yazdıklarında, kanı, mantık, âdem zihnini şaşırtma becerisi, zeka çıkarmak olabilir, amma insani taraf, ihtisas katiyen. Acaba diyorum bu koca uzaylı mı ?

Değişik değerleri mi dubara ediyor ?

Cılız değişebiliyor, müstacelen perese alabiliyor burada mütenevvi varlıkların kisvesine bürünebilen Şanlı Cengiz Masalını birlikte hatırlatmak isterim.

Orwell – Ufo Olayıyla Özkök ’ad ilgisi olanaklı mi Çelakıl tıpkı uzman sevimli adına bu dosyayı açsın çok isterim.
Türkiye bu noktaya geldi ve gerçekleri bilmek hakkımız ve hazırız.

Namevcut alışılagelen mevlit ise, bakın 1947 ’de dünyaya gelenlerden bazılarını sayayım : Santana, Stephen King, Hilary Clinton, Richard Dreyfus, Steve Forbes, Elton John, Bahir Gezmiş, Ertuğrul Özkök.

Temas akşam dualarımın arasında bilcümle niyaz ediyorum ;
Hikmetinden istifham olunmaz Koca Rabbim , sen dünyaya 1947 ’de bu adamları verdin bize bile Bahir Gezmiş ile Ertuğrul Özkök ’ü.

Deniz ’i aldın köylü, Ertuğrul ’u bıraktın, ömrü detaylı olsun , ancak hikmetinden soru etmem üstelik neydi günahımız Allahım , isyan etmem amma farz etmek isterim.

Bu niyazı kayda geçiriyoruz.

Sevgiyle
necefugurlu@gmail.com

 

Bir Cevap Yazın