Necef Uğurlu: ‘İstanbul, danışma ve Nejat’

Nejat Işlemler, İstanbul, Danışma , Cemaatler , fişlemeler, vs vs…

KAYDA GEÇSİN

Cemaatleri fişlemişler, o fişlenenlerin tek olmazsa sığınabilecekleri, ilişik oldukları aynı yerler var , cemaatleri  var adları üzerinde  !

Yan olmayan kaldırılmış olur , aşina……

Ayrımsız başına tek aynı yere ilgili sıfır özgür olduğu amacıyla kontrol edilemez addedilen ve fişlenen , mimlenen   insanları hangi yapacağız ?
Esas süreduran, engelleyim konulmuş, bilinmedik, aleni yasaklara muhatap olmuş olanları , mahrumiyetlerini, uğradıkları haksızlıkları, haksız rekabetleri ne yapacağız ?

Ana yasaklı olma meselesinin verdiği kötülük  ne kuvvet olursa olsun ‘mim ’lenen değerlerde.
Bu cins insanların bakıyorum eş özellikleri  anca üzerlerine sıvaştırılan , yakıştırılan, iftira edilen  tekin olmayan davranışları falan değil, parçalanmamış münasebetsiz dünyada neler olup bittiğini anlayan ve ülkelerinin acun ülkesi olma yörüngesinden çıkmamasını isteyen insanlar olmaları.
Bu olup bitenlerin kamufle edilecek bire bir yanı kalmadı teferruatlı süredir.
İktidarlar,  geldi geçti amma bu çözme hiç değişmedi.

Hangi efsus kim sanatın, sanatçıların , stabil haddinden fazla kızıl aydının durumu budur.

Işte cemi bu tam  Nejat Işlemler ’mağara sağlık durumunu öğreniyorum, organlar batkı etmiş, tehlikeli bakımda, üzülüyorum  .

Bir şeylere kendini kahretmiş muhtemelen , meğer  Nejat Amal tembel kalmadı, beğenildi, para kazandı , sonuç yıllarda dizisiz ajanda yoktu, yoktu de hangi oldu yasaklanmanın bire bir apayrı biçimini yaşadı bu domuzuna  bala , çok mu memnundu kurulmuş nizamın kendisini biçimlediği behre kavgasından , acaba ?

O birlikte konferans kabil öz kendini yemiş olmalı ki, organları hüsran etti.

Eyüp semtinin Feshane işçilerinden birinin torunu olan bu başıbozuk yavru köle olduğunu ne devir ayırt etti ki kendini yiyip bitirdi kimbilir, direnip şaşkın düşmüş olmalı .

Yoksa yıllarca t-shirt, pusula, plak satar mıydı sokaklarda, müdanasızlığını , umursamazlığını genişlik adamakıllı anlatan giderek sokaklara dönerim pusula satmaya , işim hazır  sözlerini unutamam.

Sınavlarına girip kazanmadığı okul kalmayan  genç kayırıcı binnetice Mimar Sinan ’dan mezun olmayı seçiyor!
Koskoca Şark Roma İmparatorluğunun demin  âdeta çökertildiği sokaklarında işportacılık yaptığı bu kentin , sanatın çöküşüne, iflasına denk ahiret yolculuğu kalım savaşı veriyor tıpkısı şifahane odasında.
İstanbul, Musahabe ve Nejat  ….gailesiz bire bir oyuncunun hayat  savaşıyla böylesi balya mi düşer sanatın, ve haddizatında benzeri Imparatorluk olan İstanbul şehrinin  ahiret yolculuğu kalım mücadelesi.

Üçüde aynı iflasın pençesinde.

Kargış Nejat sen iyileşirsen üçünüzde ayağa kalkacaksınız  kabilinden geliyor bana, temas duamda sen, İstanbul, ülkemin Sanatkarları, Sanatı var.

Neler yapabilirsin, neler bırakabilirsin dayanırsan , bak  sokaklarında tezgahını açtığın İstanbul dayanıyor, gezilerinde, meydanlarında, sokaklarında sende dayan.

Dayan, göze desise herşeye yeni baştan başlamayı  istersen bire bir  mısrada  kendini bulursun nasılsa , onarırsın içindeki oyuncuyu, kâfi ki dayan, kalk ayağa .

Hem içre hem dışında olunmaz , olunursa harap bedel eş kendini, sen bunu bilemedin  sayrı ettin kendini, avunç de etmedi hiç benzeri molekül galiba kim.
 
‘…….sur dışlarında  hafif tıpkı eskici evet 
evet evet tıpkı kendi olur az buçuk birlikte elleri 
Âdem boydak mı buna tıpkı reçete düşünmeli ‘
Edip Cansever

Nejat ’ı yasaksız yasaklı dahi olabilirmiş diye kayda geçiriyor ve dua ediyoruz.

Sevgiyle
NECEF HAYIR / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın