Necef Uğurlu ‘medya gündemi’ni kayda geçirdi!..

ACUN ACUN DÜNYA, KARŞINDA BILCÜMLE TÜRKİYE OLDU MACUN

KAYDA GEÇSİN

Popüler kültürle yarayışlı hasenat işlerini karıştırmanın ne kadar kısık durduğunu haddinden fazla yazdım. 

Serencam yaşıt  Bahir Büyükuncu  ile Dünya arasındaki  500 bin teklik müfit hasenat polemiği. (Derya  Eş ’in  Aile Adı Büyükuncu mu , Uncu mu yoksa iki ayrı kişilikten mi bayram ediyoruz o bile mecmu anlaşılmıyor ).
Amma hareket çıktı sakaletin ötesinde.
Medyada düzlük alan haberlere  göre ;  Yoğunluk As ’le antant , kazandığı takdirde paranın aynı kısmını tıpkı yarayışlı derneğine bağışlaması gibi yapılmışmış , ‘mışmış ’  çünkü anlaşmayı  gören var mı bilmiyoruz, on paralık tıpkı yerde bildiğim kadarıyla yayınlanmadı.

Neyse, ayrımsız müddet medyada Bahir Uncu ’nun paraları alıp BENDE ’ye kaçtığı  sözleşme gereği edimlerini adına getirmediği yazıldı. Değerli sporcumuzun bu duyum yüzünden itibarıyla pespaye oynandı , sanki hayır amacıyla ayrılan parayı almış , ESIR ’ye kaçmış ohh gününü zaman ediyormuş kabilinden tıpkı  imaj oluştu.

Henüz bilahare Yoğunluk Uncu açıklama yaptı ve madalyonun öbür yüzünün  anca olmadığını kendisince anlattı.

Meraklısı bütün beyanatı buradan dinleyebilir

Özetleyecek olursak ; Medyaya sitem etti ve gazetecilerin araştırmadan bu haberleri yazdığını söyledi. 
Gazeteciliğin entelektüel araştırman yüzü olarak de ‘Maksat Abim ’ dediği Gaye Dündar ’ı eş gösterdi , Olur kayda geçiriyoruz.

Söyledikleri ise kip azrail ve sarsıcı , hangi bakımdan derseniz 500 bin eline geçmemiş, zira  sunulan taahhütler yerine getirilmemiş  burada ilgi ,  taahütleri yerine getirmeyen Dünya gibi gözükse da Su Satış ’mağara ağzından böyle ayrımsız şey çıkmıyor.

Yoğunluk Eş almış olduğum parayı almam kestirmece 2 sene sürdü diyor miktarı açıklamıyor Senetlerin ödemeden geciken faizlerini de almamış, haddizatında avukatları içinde nazik nukut ödemiş zor durumda eksik , ama  böyle bir barış için gitmiş çünkü barışa inanıyor barışsever bir sportmen  !
Peki bunu de kayda geçirelim.

Sonuçta hayır işine parayı vermem da demedim diyor. Bu dahi kayda geçsin.

Çok olandan sonra  can alıcı olan Dünya üzere  ‘Acun abiyi severim sayarım,  onun üstelik beni sevdiğini düşünüyorum‘ demesi.

Size üstelik acayip gelmiyor mu bu boyut, sizi birisi 2 yıl süründürüyor , paranı alamıyorsun , itibarın zedeleniyor ve böylece birşeylere razı oluyorsun amma sana bunları yapanı nedense  ‘Sayıyor ’  ve ilavesi ‘Seviyorsun ’.

Pek abus aynı veriş , mazo-sado kategorisinde  kadar duruyor !
Ancak Dünya sevilmeyecek tıpkısı eş değil sevimli,  adeta Medyamızın Burnei Sultanı kadar, dünyalık, uçaklar, sevgililer, nikahlı nikahsız eşler, çocukları, ve alacakları, hassaten leasing yapılırken patrona kendisine olan borç , alacağıyla ilgili kefil olmasıyla ünlü  !

Cumhuriyet Altını , ülfet devleti değerleriyle  ‘Nesiç uyuşmazlığı ’ var  olmasına üstelik , yeryüzü azından benim Cumhuriyet Ahbaplık devleti algımda, ….gene bile dirilik , dümen geçiyor gelişigüzel değerle ve  Cumhuriyet Altını Iletişim Araçları tarihinin bildirme  şanlı Asset ’i , unsuru !
Deniz adeta Acun patron değilmiş kadar davranıyor , e kim o antlaşma işveren sorusunu kayda geçirelim.
Derya Uncu Acun ’u seviyor, Acun marifetiyle dahi sevildiğini düşünüyor bu hane kocaman ve
derken , sabahleyin oldu  er  ve …..
Dünya Medya tıpkı izah  yaparak Bahir Satış ’in alacağının muhatabının Show TV olduğunu söyledi !
Show TV  en son kime satılmıştı hatırlamıyorum , TV ’ler başdöndürücü dakikasında  ahali değiştirdiğinden birinciliği ATV mi Show TV mi alıyor benzemek lazım !

Ya Ciner evet Ethem Öncü olması lazım, Ethem Komutan medyadan çekilip inekçiliğe başlamıştı derman sektörünün birlikte , muhtemelen döndü üstelik  kül nereye hatırlayamadım muhtemelen Film Yıldızı ’dı  , zaten  daha ilk gazete onun değil miydi yahu medyada neler geliyor patronların başına ama 1 Mayıs yakın ego Ethem As değil işçilere acılaşmak durumundayım .

Bilcümle bu olup bitene  Sabah Yeli Tümer ’in  aldığı yazılıp çizilen ,parayı almadığını açıklaması bile eklenince karşımıza TMSF çıkmasın mı , onlar bile dokuz canlı çapkın şeyler, gelişigüzel şeyin altından çıkıyorlar . ‘itibari ’ ayrımsız şekilde, imiş Saba Tümer ’in alacağı, ne demekse şiire döksek durumu 5 mısrada çözeriz;

SABA’NIN ŞİİRİ
Alacaklısın  Sabah Yeli
Ne ayol a aa
Itibari dediler
Şaşırdım kaldım 
Bu kat ;
Nerede paralar diyerek sordular
Bunlarda orostopolluk geçecek beni mi buldular
Hahahaha ha….

Hasılıkelam bu durumu ancak durumdan misyon çıkarırsa MASAK çözer.
Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ilkokul dakikada çözer anlatır üstelik, savcılar hangi yapar bilemem.
Neticede çok olandan bu haberleri fail iletişim araçları sorumlu oluyor , oldu mu şimdi Yoğunluk Ahi !
Tasavvur Dündar bozuk gücü ve imkanlarına topluluk olsa denize İstanbuldan girer Panama ’dan çıkardı ve yüzücülüğün ne olduğunu gösterirdi , o bile şimdilerde  ne yapsın Melik Aygün Iletişim Araçları ’sında haftada aynı  ‘ belagat yarışmaları ’ programı  yapıyor, en üst Kip Akpınar ile Zülfü Livaneli yarıştı kimin kazandığını bilmiyorum, uyumuşum , genede olsun hiç yoktan iyidir.

Bu işlerin sonu  hangi olacak bilemiyorum amma bildiğim bu işlerin içindekiler böylece ‘yurtsever ’ çıkacaklar.

Macun olduk , tüpten çıktık kendimizi hoşgörüsüz sokamıyoruz.
Dostça Efendim , Kayda geçirdik.

NECEF HAYIR / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın