Necef Uğurlu: ‘O Gürültülü Türkiye‘ Reza Zarrab’ı unutturmuyor!

Kayda Geçsin

Savcının verdiği takipsizlik kararıyla Reza Zarrab meselesi gündemden imdi mı ?

TBMM ’sinde komisyona ifade falan de vermedi.

Geride ‘Hayırsever Reza Bey’ mi kaldı epey gürültüden sonraları ?

Onu yapmış olduğu yararlı işleriyle mi hatırlayacağız ?

Evet de bundan sonra unutacak mıyız ?

‘O Ses Türkiye ’ Reza Zarrab ’ı unutturmuyor.

Hayırhah Emir Eş ’mağara okullara yardım amacıyla aracılarla  yolladığı milyon dolarlarlık ‘Bergüzar ’ ler göz yaşartıyor. Ayrıca  unsur yerine ‘parayı veriyor amma gerisine karışmıyor‘ yerine ulaşıp ulaşmadığını izleme etmiyor. 

Hayır işlerinde patika açtı Iyicil Dilek Eş !

Tığ sıradan insanlar müzaheret yaptığımız kuruluşlarından yaptığımız mütevazi yardımlar karşılığında hediye makbuzları alıyoruz. Ama anladığım kadarıyla Hayırhah Reza Koca vasıtasız yolluyor parayı  adamlarıyla, teslimde benzeri belge alıyorlar mı  bilmiyoruz.
Hani rüşvetin belgesi gayrimümkün ama hayır işinin olur.

Hayırhah Reza As ’in aynı zamanda bu bağışları üzere gerçekten tıpkısı kutu masrafı var, eşi Ebru Çağcıl ’e dahi mülk yardımları çikolata kutusunda, hani tıpkısı kredi borcu varmış Çağdaş ’in bu yüzden sıkışınca eşinin çikolata kutusu imdada erişmiş.
Dünyalık üstü çikolata seviyor ve iyilikte çizik tanımıyor Iyilikçi Talep Satış.

Fakat Yaşamış Güler ’in Hayırhah Reza As ’in birlikte 5000 dolar maaşla müteharrik yeğeni  ‘Rüçhan ’ a yaptığı selamet alelacayip .

Yaşamış Güler ’in oğlu ve Zerrab ’ın  ayrımsız müddet danışmanı olan Barış Güler ’mağara kuzeni olan   Rüçhan ’dan alacağı var, amma Öncelikli, Barış ’a parayı ödeyemiyor.
Bunun konusunda birlikte müteharrik ‘Rüçhan ’ın bu milyon dolarlık borcu ‘ Sulh ’ a 5000 dolarlık maaşıyla ödeyemiyeceğini anladığından Öncelikli ’ı imdi para kazansın  aynı dakika geçmiş Hazar Güler ’e borcunu ödesin diye niteleyerek Çin ’e yolluyor Reza Zarrab .

Egemen Armağan ’a Kuran ’ı Alicenap ödül ediyor, Bakara Suresini okusun diye niteleyerek herhalde.
Bunlar savcılığa verdiği yayınlanmış ifadelerden okuduklarım.
Ayrıca günlük tuttuğu dahi merkum, iddialara bakarak rabıtalı aynı insan Reza Zerrab hesabını kitabını biliyor ve kaydediyor, yani yaptıkları ‘taşıt dışı ’ değil .
Kimle nereye uçuk, Umre ’birlikte kimler varmış, kaça patlamış hepsini yazarmış.

Antrparantez bereketli birlikte tıpkısı koca, hapishaneden yarar çıkmaz  aceleten eskimemiş tıpkısı kasır, yalının rıhtımı işe koyuldu. 
Yani Ebru Çağdaş ’in kimseye ihtiyacı yok. Maaşallah husus kadar eşi var .
Hisse Senedi bakir patladığında Ebru Modern ’e arkandayım diyenler mi istersiniz, hareket yapmalı seyircisi mahrum kalmamalı diyenler mi, kimler hepimizin malumu …. Haydi işi bile anladım bile dolgunca ki atlatmak demediler zira Ebru Modern ’mağara eşi tarafından tutulmuş tendürüst balık avlayan dalgıçı de var, yazıldı
Haris, yavaş, çocukla beyninde noksan, vefasız kocası yüzünden ‘bak başına gelenler‘  şeklinde yorumlanacak tıpkısı durumu yok, âdem asi çıkmadı.
Hapisten bundan sonra ilk aksiyon eskimemiş köşk, arttırma yer, yalıda tebeddülat gibi işlere daldı medyadan izleme ettiğimiz kadarıyla.

Zerrab belki  dolgunca da ayrımsız âdem bilmiyoruz TBMM ’e ye gidip tabir verse anlayacağız, ama
hastayım ameliyatta gidebilirim diyor, haydaa o ahit hangi işi var Ebru Çağdaş ’in her hafta  ekranlarda munsap kulakta diye geçiriyor insan içinden.
Maddi durumum bol değil  mecburen çalışıyorum diyorsa, apayrı bittabi.
O antlaşma üstelik  habire tebeddülat, iskele, balık adam nesi .
Iyicil Reza As ’mağara kutulardan sonra arz iri tutkusu saatler, firma açıkladı yılda 1 milyon avroluk nadir saat alışverişleri olurmuş.
Dal saatleri ihsan etmeye amatör, daha saat kulelerine sarmamış vaziyette, Dolmabahçe ’ye baktım yerinde duruyordu, doğrusu ecnebi işaret saatlere meraklı anbean Big Ego ’i alıp kerem büyüklerimizden birine hediye edebilir mi, değer!
Yanlız Big Ego kolalama takmak için ergonomik tıpkısı saat değil artık nereye takarlarsa bilmem .
Iyicil Reza Koca  ‘Man of Watches and Boxes ’ , belki bir çağ filmini Amerika ’lılar yapar . Bizimkiler amacıyla pres, sıkar biraz.
Hep bu olup bitenler günümüz dünyasında şaşırtı değil.
Haddinden Fazla yönlü girift acun düzeninin parçası ergin, oldurulmuş seçkin neyse zihayat tıpkısı insan Reza Zarrab.
Yaptığı işinden çok mutlu olsa sağlığı dinç yaşında ihtimal dahi bozulmazdı.
Onun dünyası danışma, sanatçıların dünyasından farklı .
Benim tuhafıma giden geçmiş şeb hakeza aynı  dünya ’evet alın duran  konuşma ve sanatçıların Ebru Modern karışma, Gökhan, Mazhar, Özkan, Fenomen ’nin tıpkı hizada dizilmiş koltuklarda  bütün bunlar incelmemiş gibi oturmaları.
Türkiye Hatırası tıpkı kılık.
Tabiatıyla televizyonun bire bir yönü oynamak, eğlendirmektir  .
Ama ‘O Curcunalı Türkiye ’ birlikte onları gördükçe aklımıza Reza Zarrab geliyor, ve ne eyvah ki olan bitene vurdum duymazlık, koca ‘Aha O Türkiye ’ diyor .
Programın bire bir faydası Reza Zarrab ’ı unutturmuyorlar bilmem farkındalar mı .
Bu resimde olmaması gereken bire bir şeyler var insanı rahatsız fail, güya birleşmemesi gerekenler  hizaya getirilmiş kadar … Neyse izledikce Zarrab akıllarda kalıyor.

Sevgiyle Kayda Geçiriyoruz. Şimdilik elimizden gelen budur…

Necef UĞURLU / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın