Necef Uğurlu: ‘Sapıklarla çıban edilebilecek mi?’

Kayda Geçsin

Bala sömürme edildikten sonraları diyelim kim eden yakalandı, lacerem ukubet verilecek bu mu ana sorun, çünkü gündemde iktidarın tartıştığı bu.

Asalım mı, keselim mi, boğalım mı, torbaya koyup denize mi atsak, giyotin  henüz caydırıcı benzer mi, ölüm cezası kalın kafalı mi gelsin kabilinden boş boş tartışmalar.
Bulunmayan gelmesin diyenlere, siz bala tacizcilerinden yana mısınız  diyerek siyasi bire bir suçlama kırıp örtmek, evet üstelik  tılsım cebin çocuklarınız dağ atsın gelmek meselenin ciddiyetine röfle düşüren yaklaşımlar.

Çocuğun yağcı aynı yerde deli aracılığıyla ele geçirildiğinde keder atması çevreden müzaheret istemesi yemeden içmeden işin ayrıntısı olabilecek benzeri tavsiye mektubu, bitmiş olsunda , o çığlığa ki yetişecek, ya dahi kuyulara, kuytulara atık o yavrular  keskin atmadıkları amacıyla mi o azgın sonu yaşadılar sanıyoruz ?
Ahh  kimbilir hangi feryad ettiler amma beyhudeydi.

Bala keder attı diyelim, ve birileri duydu ve  müdahele ettiğinde çocuğun yanındaki ya haddinden fazla yakını ise ne olacak ?
Evet babası ise ?
‘Hangi bağırıyorsun kusur değil mi, aaa büyüğüne iftira mı atıyorsun ’ diye çocuğa doğru ve celladının elini öptüren, defo dileten zihniyetle geçmiş mücadele etmek gerekmiyor mu ?

Evvel çocuğa tanımak var tam, ve başına gelenleri ona sunulan bu güvenle anlatmasını sağlamak.

Ona, başına gelenlerin toplum yoluyla akseptans edilemez bir cürüm olduğunu ve cezalandırılacağını anlatabilmek.

Meydanda koyalım meseleyi beyninde avlanması gereken ayrımsız avdır düzgüsüz , bu noktada  hususiyet  , avukat avcıdır.
Ve bu ‘anormal avı ’ çocuğu avukat ,  pedagogların  yardımı ile kurban olmaktan cebbar olmaya dönüştürmekle  mümkündür.

Bunun yolu geçmiş çocuğa, sadece çocuğa inanmaktan bedii, onların yardımı  olmadan bu sapıklar yakalanamaz.

Bu yüzden ve alelumum bu sapıkların familya içinden yahut aileye  evet de çocuğa çok mümasil çevreden çıkıyor olması gerçeği göz önüne alındığında  bu garip davalarda  avukatlar vakit kaybetmeden  ve çabucak çocuğun  vekili olmalıdırlar ve aileler ilgiyle iseler  bu koşulu akseptans etmelidirler.

Zira failin aileden biri olması ihtimali yüksektir, bu durumda çocuğun mefaati ile sülale şerefi beyninde sıkışmalar  olmakta ,  çocuğun  menfaati, mağduriyeti bu tercihler beyninde sıkışıp şekil   örtbas edilme riski doğmaktadır .
Antrparantez  işin içine töreler girdiğinde neler olduğunu yüz kere yaşamadık mı ?
Hoşur benzeri kıza  topluca sırayla saldırı eden sapkınlara ne ukubet verildi ?
Hepsini asmış olsaydık bire bir henüz olmayacaktı diyebilir miyiz ?

Söylemek ki  ortada dip bir ülkü var, anca asmakla, biberli atmakla , mini etek yasaklamakla  halledilecek kadar değil.

Bu zümre olaylarda  kurban tamamıyla yavru , gitmek ki
Ne ana, ne ağababa  müvekkil çocuktur.

Babaları veya ayvaz kardeşleri marifetiyle taciz edilen ve annelerin hissetseler birlikte gık çıkartmadıkları gerçeği önümüzde duruyor.

Esas mesele  önceki çocuğa sanmak başına gelenlerin cemiyet tarafından akseptans edilemeyeceğine hikâyelemek, arkandayız diyebilmek   ve çocukla alay malay işbirliği yaparak sapığı avlamaktır.

Çocuğun yaralarını sarmanın yolu avı onunla birlikte fark etmek olduğu kabilinden   sapıkların azgın emellerinin tekrarını önlemektir.
Çünkü  istatistikler gösteriyor kim yakalanan sapıkların büyük bir bölümü hangi yazık kim çocukluklarında tacize uğramışlar arasından çıkabiliyor.

Değme esasen apayrı canavarlar ortaya çıkaracaktır. Yaygınlaşmanın nedeni bu olsa ister.

İstismara uğrayan ve bunu söyleyemeyen füru bilahare elbette efrat oluyorlar sorusu  önemlidir.

Düzgüsüz musallat olduğu çocuğu arada sırada, hatta çoğu kez  öldürmüyor ruhunu çalıyor ve geride azılı dertli aynı kayırıcı bırkıyor, bu öylesine  tıpkısı dağ ki bala süreç ortamında canavarlaşabiliyor  ve namına yapılanın cemiyet yoluyla kabullenildiğini fikren  bunları yapana dönüşebiliyor, istatistikler beyninde.
Bu acılardan esbak yetişkinlerin başkalarına kötülük vermeyip kendilerine beis verenleri ise eksantrik aynı üzücü.
Canım arkadaşım bunlardan biri ,
Üvey babası marifetiyle taciz edildiğini annesine anlattığında kendisine inanılmadığı için şimdi annesine içi sitem kırcı, bari tiksinti edebilseydi belki o devir teselliyi içkide aramaz  kendisine  engel vermeyi sürdürmezdi.
Oğlumun veladet günlerini atlamadan, onun her başarısını, sıkıntısını paylaşarak sürdürdüğü ilgisiyle çocuğumun seçkin yaşında takatli haddinden fazla özdek paylaştığı teyzesi oldu,  ama kendisi üzere incinebileceği düşüncesiyle katiyen döl sahibi olmadı .
Bu özlemi içimi yakar. Iz sahibi , hayvansever, emniyetli , çocukları kucaklayabilen amma üzgün ayrımsız bala görürüm hep karşımda, 60 yaşımıza rağmen.

Benzeri diğerinin öyküsü ise bambaşka benzeri acıklı.
6,7 yaşlarında, kızlarıyla bacanak olduğu , alay malay oynadığı yakın karı dostlarının babası yoluyla acaip şeyler yapması isteniyor. (ayrıntıya girmiyorum cife)
Kurnaz tıpkısı çocuk olduğu üzere adamı savuşturuyor fakat annesine söylediğinde namına inanılmıyor üste ev ile  dostluk bitmeme ediyor, yıllar bilahare âdem kızına saldırı edince kime inanılması gerektiği  anlaşılıyor ama gelişim işten geçiyor.
Ilavesi  gelişim örtbas ediliyor, kıza yurtdışında ayrımsız dünyaevi yaptırılıyor , sapığın eşi ölene kadar evliliğe bitmeme ediyor, ikinci kız susuyor , adama gelince hangi utanç verici ki maalesef mehabetli bir  hususiyet adamı, içtimai hayatında da maaşallah  hoşur istinkâf etmek görmekte , oraya buraya başbuğ yapılıyor.
Eğer çocuğa inanılsaydı sonrası olmayacaktı, bu elbette bildiklerimiz belki bambaşka hangi naneler yedi, kızına, kızının evcilik oynadığı arkadaşına  bunları yapan kime ne yapmaz, fakat deminden yapacak ne var söyleyin.
Ki kime neyi kanıtlayabilir .
Fakat biz olayı bilici bire bir birçok eş bu melunu görünce, kim terbiyesizce sosyete ortamında şişman tıpkısı muhabbetle bizleri kucaklıyor , bu pisliği  kenara çekip yapmadığımız hakaret , yıldırma kalmıyor ama tevekkeli ekti yüzsüz gülüyor, korkarım zevkte alıyor ehh hakkı yengi onun.

Hala çok  tutkun.

Yakalanıp toplumdan  henüz çok uymazlık vermemesi için dışlanmalı , otama edilmeli (mümkünse) idi.
Hiç biri yapılamadı, aramızda hatırlı hatırlı dolaşıyor.

Bu cins sapıkların  kimilerinin  etraflı mahkumiyet , tedavi dönemlerinden sonradan koşullu tahliyelerinde , ki kip haddinden fazla sınırlamalar  getiriliyor hayatlarına , bazıları kendileri hadım edilmek istiyorlar.
Zira kendilerinden , yeniden bu güdüye  köle olmaktan  korkuyorlar, bu da insana dair apayrı bire bir keskin , ben onlara kötünün iyisi diyorum, yukarıda örneğini verdiğim pislikten haddinden fazla elan saygıdeğerler.

Sayın Arınç ’ın mini etek yaklaşımı de maatteessüf siyasi, onlar aldatılma büyüklüğünde olmuş yetişkinler , kaldı ki şu dakika konu mini eteklilere çevik artışı değil , aralarında ince etekli , başı pinhan çocuklarında olduğu çocuk tacizleri.
Geçenlerde ekranda dizmişler 6.7 yaşında kız çocukları ellerinde bebekler pışpışlatıp analık dersi veriyorlardı, fen üzere anlattılar birde, kardeşlerine bakmayı ve giderek anneliğe hazırlıyorlarmış   ‘epey anneler ’ Maaşallah , sapıkların iştahlarını kabartmaya mini etekten daha aktif sahneler !
Sayın Arınç amme yayıncılığının esası yaratılan illüzyonlardır, bu bakımdan TRT ’üstelik hassaten dramalarda topluluk sıfır yandaşlara dağıtılan diziler yerine elan şuurlu amal yapılması şart  , bir vakitler belediyelerde hareket bulunurdu demin yapımcı yapılıyorlar. Temas saniyeyi  amme yararına kullanabilmek bilgi, titizlik lüzumlu malumunuz , kaynakalr savruluyor, olmuyor efendim.

Yıllardır bu sapıklar üstünde yazdım, imdi iktidarın umuru olmayacağını biliyorum  zira onlar mecbur sayıda kendilerinden saydıkları  kalemleri okuyorlar , böyle yapışık tıpkı huyları var halbuki TMSF döneminde ayrımsız müddet çalıştığım ve kovulduğum  Film Yıldızı  gazetelerinde konuyla ilişik yazılarımı bulabilirler.
Günce siyasal dalkavukluk dışında yazılardan dayanabilen hazzedilmiyordu o zamanda ancak dalkavukluk yapılan ayrımlı ikizdi.
Amma Avukatlarımız , Barolarımız belki feryadı hassas ve işe  ailelerin yeniden rızası ile vakit kaybetmeden çocukların savunmanları  olmaları şartını getirebilirler.
Özellikle  İstanbul Barosu Başkanımız Sayın Beklenti Kocasakal ’ın nazikâne dikatine sunarım laf ellerinden öper.
Durumu kayda geçirdik efendim
Alfabe etraflı ama sabırla okuduğunuz ve okuttuğunuz  üzere teşekkür ederim.

Sevgiyle

Necef Iyi / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın