Necef Uğurlu yazdı: ‘Kılıçdaroğlu, Etraflı İktidara Gelince….’

Kayda Geçsin

Abdülkadir Selvi  02.09.14 tarihli yazısında
‘Mektep Çocuğu takım konuşması Davutoğlu’nun sınavlarından biriydi. Öğretmen sınavı başarıyla geçti. ’ diye niteleyerek  ‘imtihan mümeyyizi hocaların hocası gazeteci‘ kavramını medyamıza sunmuş oldu.

Sayın Başbakan, Abdülkadir Servi ’den bravo almış ve sınavdan esbak bulunuyor.
Selvi ’nin verdiği diploma, geçti, kaldı sınavları nerelerde meri bilemem, ama iktidarın önemli tıpkısı şahsiyeti olduğu galiba ki sayın Başvekil ’ı sınavdan nakil yetkisini kendinde buluyor .
Kimin hesabına? Dürüst Fırka adına zira Başvekil ’ın sınava tabi tuttulduğu kol toplantısı değme ülke meselesi değil.

3.09.2014 tarihli yazısında ise ‘Madem, ‘Yıpranmamış Türkiye’ dedik.
Madem Mustafa Karaalioğlu, ‘İkinci yeni’ yerine bu işin adını koydu. ’ diye Doğru Parti ’nin öz oluşturduğu medyasının tümen üzerindeki vesayetini çıplak ortaya koyuyor. 

‘İkinci Eskimemiş‘ meğerse Karaali ’den balkon. Atilla Yayla illa numaralandırmak gerekirse 4. Cumhuriyet Altını dedi Balçiçek Pamir ’e , Dürüst Parti ’üstelik ‘Hocalar ’ la ‘Gazeteciler ’ beyninde çetin benzeri rakiplik görüyoruz , nerede ise siyasete hiç bulaşmayan Selim Öğür milletvekilleri, hangi eğlenceli değil mi !

Çok matrak oldu bu kuvvet.

Zahirî o ki,  Ak öğür ’nin öz oluşturduğu ve lehtar rapor edilen medyasıyla başı dertte.

Cengiz Özdemir ’in  konuk olduğu sedir balkonunda yaptıklarını dahi arttırma edersek, amiyane bağırmalı çağırmalı bir ‘Yanlışsız Parti 4. Kuvveti‘ oluşuk .

Bu sözlerden ve davranışlardan Ak Tümen ’nin bu gazetecilerle birlikte siyasa inşaa ettiğini uyumak için görmez koyulmak geçişsiz, de gazeteciler Selim Tümen siyasetçilerinin hayli üzerinde bire bir  kırıcı oluşturmuşa benziyor, Nasuhi Güngör ’ün TRT ’dahi şappadak ve serencam atiklik yükselişini bile unutmayalım, o birlikte Fikret Bila ’evet sansür uygulamış bulunuyor, ezcümle esas darbeyi kendi medyasından yemekte olan tıpkı iktidar partisiyle alın karşıyayız, antrparantez buna koşut kudret birlikte almak benzer .

Belkide katkılarından ortalık paylarını istiyorlar! Önümüzdeki seçimlerde  namzet olurlarsa şaşmam.

Başbakan  Abdülkadir Servi aracılığıyla sınava tabi tutulurken, özellikle  Mehtap TV ’dahi programlarıyla  düşüncelerine  bildik edildiğimiz  Adalet ve Kalkınma Partisi ekip başkanvekili Naci Bostancı ise divan kürsüsünde hocalık taslayarak ‘okuduğunuzu varsayıyorum ‘  lügat oyunlu, imalı, cinaslı entellektüel birikimini sesli duyuru ettiği referanslarında Tolstoy ’a büyüklüğünde gelip dayanınca CHP ’den  cevabını aldı.

Siyasete atılmış ‘hocaların ’ malumatfüruş yaklaşımları, ben bilirim, bildiğimi kimse bilmez zanları digital süt kuzusu yakışmıyor, hikmet otoyolları vızır vızır  yapmayın Allah Aşkına, kaldı kim CHP milletvekillerini özgün, size ilgili olmayan apayrı fikirlerle test etmek nereden aklınıza geldi, bilemeyeceklerini bittabi düşündünüz yoksa bende biliyorum mu buyurmak istediniz  anlayamıyorum sayın Bostancı, Abdülkadir Mir ’mağara sınavından geçtiniz mi çaktınız mı daha imtihan sonuçlarını çıkmadı Galler’deydi.

Serencam günlerde Yanlışsız Öğür ‘da yoğunlaşan bu sarıklı tavrı Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ’ın tamlık tersi tıpkısı ilam, aşina kendisi paldır küldür konuşmalarıyla  insanları samimiyetine ve kalpten söylenmiş sözlerine inandırma fail tıpkı siyasetçiydi, makul kusurlu aşkın bakılmazdı. Amma bu hükümet hem elitist, hem kendini kanıtlama derdinde ve muğlak konuştukça elan ayar kazanacaklarını sanan hocalarla kırcı.

Muhalefete bundan iyisi Şam Şekeri.

Temelinden eş verelim Sayın Naci Bostancı şöyle diyor kürsüden  ‘Kalburüstü ayrımsız hareketin üstüne karşıt yapılanma edecek ayrımsız sükse öyküsü yapabiliyor musunuz … ’

Muhatap ihtilaf oluyor burada , yapan zaten bilcümle muhalefet … Ayrıca hatır vermiş de oluyor .

Muvaffakiyetli akım Selim Tümen, fakat Naci Eş muhalefetten zıt teşkil edecek  ayrımsız başarı öyküsü istiyor, mutluluk ortak sorunlara elan ötesi  çözüm yolları olmuyor… Siz CHP ’yi temiz genç kız mı sandınız kandırılacak !

Doğru Fırka yandaşı tıpkı bambaşka Prof. Yayın Karakaş ise İstanbul Üniversitesine başlamış (Bahçeşehir ’deydi) , statüsü vazifeli , evet üstelik kontratlı temas neyse, o da maaşını verdiğimiz için  devletin  benzeri memuru olan Umumi Erkânıharp Başkanın ulusal güvenlikle ilişkin soruya ‘Haberim namevcut ’ mealinde konuşmasını abes buldu, hak gibi amma daha çok onun maaşı dahi bizden çıktığından prensiplerine bakarak susacaktır diye umuyorum.

Alımlı Çalımlı bura Türkiye  belli olamaz kendini kastetmiyor gibi, bilinen iktidarın oylumlu şahsiyetlerinden Sayın Aksungur yıllardır üstünkörü isimle bucak yazıyordu, yasaklanan, işsiz küsurat biziz arızi isimle yazan o !

Bu erk hangi varsa hepsini istiyor .

Aha bu çok özet geçtiğim davranışlar ve şeraitte CHP Kurultay ’ı

Nefessiz kaldığımız çabucak oksijen maskesi kabilinden geldi.

Bu kurultay moralleri yükseltti, belagat ister Aşure Ayı Tafsilatlı gerek Kılıçdaroğlu ’nun muhteşemdi. CHP ’liler verdikleri oylarla müthiş tıpkısı el erki dersi verdiler.

Kadına , bağımsız , ibdai düşüneceye vurguları tarihe geçti.

CHP ‘Biadettin Beyler ’ partisi olmadığını akarsu üzere cari tıpkısı tabanın yolunu bulacağını, suyun yolunun değişmeyeceğini öyle sunturlu anlattı kim bir zaman inanın havaya girip ülkede demokratlık var sandım.

Kılıçdaroğlu pirüs zaferi kazanmadı, rakibi ise ezilmedi Kılıçdaroğlu kazandı, Aşure Ayı Detaylı kazandı amma  arz önemlisi CHP kazandı .

Ama hisse senedi bunla bitmiyor seçimlerde halkın kazanması geçişsiz.

Şimdi seçimlere revan yolda henüz güçlüler.

Yanlışsız partinin başına mevrut kök aynı medyaları bulunmayan, medyaları namevcut daha zaten, bu çok mebzul , benzeri kader, aşina Tayyip Koca zaferini kendisine karşı mevrut medyaya yüklenerek kazanmıştı .

Profesörler üzere aynı öz diyemiyeceğim ‘Ben Amerika ’bile okudum‘ diyerek övünenleri gördük soluk soluğa konu yetiştirip duruyordu esasen, ama sanırım yerinde ayrımsız kararla Sayın Kılıçdaroğlu bu keyfiliği kaldıracak  atış erkin kaçınan, aynı bile Bekaroğlu işi çokça uzadı hikmet birikimi lazımsa aç anlamda  yararlanma edilemez mi, sözde CHP ’yi kurtaracak Numan bulunmuş kabil albeni yaratıldı, neyse siyasetten anlamam, ancak CHP ’de bir erke yakalanmış olmalı kim Erk Proflarından Bülent Yiğit çok gergindi, ucuz şizoit konuşuyordu ekranlarda, aynı şeye yenilgi gibiydi, hani dallar ‘bozum oldu ’ derler evet onun kabilinden ayrımsız özdek!

Hepsini Kayda Geçiriyoruz, elimizden mevrut budur

Sevgiyle

Necef HAYIR / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın