Necef Uğurlu’dan eğlenceli türkülü aynı yazı

Özkök Adsız Devrimcileri Açıkladı

Kayda Geçsin

Konumuz temel itibariyle Enver Aysever’in programında Ertuğrul Özkök’ü mihman ettiği bölümdür ancak finalde Salih Tuna’mız girmektedir.

Ertuğrul Özkök  Enver Aysever’in programında  Başörtülü kadınların ihtilalci olduklarını açıkladı.
Başıörtüsüzlerden ne gördüm kim sitemi mi desem,  gündeş  zamanlarda ihtilalci kadın yokluğunda adına ayrıksı hangi koyarım ki çaresizliği mi, yoksa yanlızlık mı bilemiyorum.
Ama belli Ertuğrul Özkök’ nam başıörtülü kadınlar akıbet sığınağı reşit durumda.

Enver (Aysever) de çözemedi düğümü programı boyunca, bir iki buz da didinmedi değil, ben mi çözeceğim, servet almadan birlikte !

İşimiz elhak Özkök’ü fasletmek değil, kayda buyurmak .

Özkök’ad Aydın Sertel’i metrukiyet ettiği stabil.
 
Bundan Sonra Özkök amacıyla Saf Sertel  gibilerin adına koyduğu   başörtülü kadınlar var , başta Sibel Eraslan ; devrimci duruşu, kitabıyla , iktidarını söylemedi onu dahi ben arttırma edeyim .

19 Mayıs kutlamalarında yankesiciler tarafından soyulan Sertel ve Özkök’ü kayda geçiriyoruz , fonda ‘Olmasaydı Sonumuz Böyle’ çalmakta , Yusuf Hayaloğlu’nun sözleri Ahmet Kaya’nın sesinden tıpkısı requiem ikisine .

Yanlız burada ölenler  sağlıklı kalanlara söylüyor bu   geberik ayini ilahisini .
Ölmüşlerden  sağlıklı kalanlara söylenen tıpkı ilahi,  Allahın Hikmetidir.
Ahmet Kayaç ve Yusuf Hayaloğlu’nu rahmetle anıyoruz.

Özkök   medyaya oya kadar işlediği pop kültürde bizzat kısık verdiği kadınları bilcümle yerine gözden çıkarmıyor, onlar her an sahaya çıkmak üzere üniformalarını giymişler sakınma kulübesinde bekliyorlar, çıktı ‘siyasa dışı’ kalmaya kararlı olduğuna bakarak, an dirimsel lazım olabilirler.
Ama o ne, sonuç kitabında Enver politika algıladığını söyleyince hop benzeri tramola atıyor , Enver’in algısını akla yatkın ayrımsız tespit kendisine görüyor, hoşuna gidiyor hissediyoruz bunu ekranları delen bakışlarında, ve hafif muzip,  vurdumduymaz, hınzır gülüşünde.

Pop kültüre imdi abanmıyor, ancak geçmişinde bizzat tasarım ettiği zer kelebeklerini koruyor ve gecenin genişlik can alıcı tespitini yapıyor, şayet benzeri insan 20 yıl zirvede kalabiliyorsa kesin yazılmalıdır . Adeta gazetecilik budur diyor.

Esasta  yegâne şarkıyla benzeri ‘star’ 20 sene zirvede kalıyorsa, yahut hiç bir üretimi olmadan medyada ruzname oluyorsa, onu yirmi yıldır zirvede tutanların  bunu hangi maksatla yaptıklarını  bakmak geçişsiz, buna gazetecilik deniyor.

20 yıldır benzeri senfonide keman çalanı yazmıyor Özkök , Imge Avşar, Ajda, Pekkan’ı yazıyor gerçekte Özkök’mü onlardan, onlar mı Özkökten kullanılmış anlaşılan değil .
Kim tavuk, kim husye gizemini bibi koruyor, Silivri, Varyos filan bunu çözemiyor.
Fonda ‘Yine dahi Şahlanıyor Aman Kolbaşını yandım birlikte dağ bayır atı ‘ çalıyor. Hasan Mutlucan’ı  Rahmetle anıyoruz.

Özkök kadrosuna  başörtülü kadınları devrimci namına almaya hazır.
Başörtülü kardeşlerimi  devrimsiz ihtilalci yapacak bırakılsa,
kişi söylemediği, bestelemediği  sevmekten başka hiç alakası olmadığı , şarkılardan kaset çıkarıp  imzalamak üzere bire bir şey .

Fonda Yasemin Kumral’ın Bim Bam Bom şarkısı çalıyor  ‘Oldu yer böylelikle oldu bim bam bom Rüyalarım soy oldu bim bam bom’

Tamam tıpkı siyasal akımı başörtülü kadınlar  kuvvet yaptılar amma bükülme iktidarla bağlı değildir, Özkök Sosyolog bunu bilmez mi ?

Elbette bilir, ama değişmeyen verdiyse bire bir misil sözünden dönmez benim bildiğim Özkök , serencam derece azimli başörtülü kadınları devrimci yerine katagorize etmeye yıpranmamış inadı budur ve konma geçmeyecektir.

Özkök’ün kanı dünyasında zırva girdap götürür , o meze ve davranışlara istediği anlamı verir , esasen sanatkarane bir yanıdır Özkök’nam,  lakin zarfında laf yoktur hangi sözlerinin hangi da yazdıklarının!

Kadınları ciddiye aldığını söylüyor ve kadınlar yoluyla dahi ciddiye uyarlanmak arzusunda, hangi kadınlar, şimdilik başörtülü devrimci ama feminist olmayan kadınlar aracılığıyla, burası önemli , feminist olma zorunluluğunu üstelik ortadan kaldırıyor başörtülüler amacıyla ,  bu bire bir jesttir hazar sürecinde Özkök’ten. 

Rahmetli Duygu Asena’nın üstelik feminist değil yaşamayı muhip ayrımsız avrat olduğunu söylüyor, yani kadın hareketi tek olmamıştır, Ihtisas de değildi zaten  diye bu dosyayı kapatıyor eh bu bile kısmen doğrudur Özkök’ad gelişigüzel söylediği yanlıştır diyemeyiz amma var olan feminist kadınlardan on paralık dayak yemediği mahsus.

Kaddafi üstelik  avrat korumalarla geziyordu  ama onu koruyamadılar.
Özkök dahi eş esirgeme istiyor ,  tafsilatlı süre  kendi yarattığı pop ekin kadınlarıyla korundu , amma demin onlari emekliye ayırıyor namına başörtülüleri koyuyor.

Özkök’le fakat  Salih Tuna başa çıkabilir o da bakıyorum Gayrı Özsağman’ın ‘Pazartesi Sendromu’ nda akiller arası pastırma reşit durumda haftalardır .

Akillerin biri gidiyor öbürü geliyor ve kendilerini meth yazar savunuyorlar, on paralık dahi akilane ayrımsız incelik değil.

Aslında akil olan  yani Salih Tuna’yı, beyinli olmayıp akil olanların  savunucusu tahsis etmek üzere tıpkı göreve getirmişler kadar , ya dahi yıldız ağlarını böyle örmüş,  fonda bu posta  ‘Gurbette güçsüz düştün  be Salih ‘ çalıyor.

Akiller savunmaya gerekseme duyuyorlarsa, birbirlerini , kendileri  meth etmeleri yetmiyorsa avukat adına Jaques Verges’i tutabilirler , bilinen  o herkesi savunuyor kurtarıyor , de avukat , âdem işini yapsın gerekiyorsa,  malum bizde müvekkilleri ipe çekilen avukatlar mesleklerinin ‘da’si sayılır  damarı bozuk kaçıyor bizim anlayışa amma ana beyninde.

Avukat konumunda Salih Tuna’ya yazık değil mi ?
Fonda bu defa  ‘Sen başkalarına benzeme sakın, hep böyle kal ‘ çalıyor Salih Tuna için sözler Çiğdem Talu, beste Melih Kibar, onları üstelik  rahmetle anıyoruz.

Bu eğlenceli, türkülü yazıyı kayda geçiriyoruz.

Sevgiyle
NECEF IYI /
necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın