Necef Uğurlu’dan gündeme dayalı tıpkı abece!…

Erk olan, amma nüfuzlu sıfır iletişim araçları

KAYDA GEÇSİN

Dünyanın rastgele durumunda zat  inancından olan, olmayan, hatta acımasız  insanlar acımasızlık görürken kahrolmayana eş denebilir mi?

Yazımız insanlar için ve onlar hakkındadır.

Evrensel barış tıpkısı eş hakları ve cihanşümul ünsiyet normları olmadan kurulamayacağına bakarak iri devletlerin balaban oran adamları  evlatlarını  güle oynaya ebediyete atmak yerine hep insanlıkla alay malay yaşaması için elinden geleni yapar, bihakkın barış sürecimizin amacı bu değil miydi, ‘analar ağlamasın’ ‘cesetler gelmesin’ sloganlarıyla başlayan.

İnsanları ateşe atan nüfuz savaşlarından fikirli, sivilize toplumlar uzak duruyorlar.
Siyasa bütün hızıyla yapılıyor ama al noktalar siyasette rekabetin erdem noktaları ve  demokrasiyle kuvvetli pekiştirilmiş ilkeler.

Akide üzerinden politika yapan ve insanları ölmeye nida fail akıllara şifa çağrılar, intihar bombacıları, ve nice hız içeren eylemler nerede ve hangi inançta yer buluyorsa orada acı el erki, yara yönetim vardır.

Mısır’ı görüyoruz, seçme tarafın övgüyü doğruluk edecek ayrımsız yanı bulunmayan.

İçimiz bittabi buna içki ağlıyor olmalı sapık mıyız sevinelim, niye bunları yazıyorum toksik medyada kişi ilam ve biçimlerinde  yerinmeyenlere sıkılmaz aynı linç başladı ondan.

Akılda, sanatta, ilimde, bilimde, insanlığın kuma değerlerinde bire bir fideist paylaştığımız  insanların geride kalması, dünyadan kopması  bizleri yaralamaz evet mu, canımız yanar  amma hele ekranlarda ve gâh internet bili sitelerinde  realist  sıfır düşünceleri inada çeviren gözü karaca edepsizlik, kızdırma , ve bu üslubu benimsemeyenlere atılmış iftiralar ve linç teşebbüsleri daha çok sıktı, bunları yapanlar acınası haldeler.

Kayda geçsin.

Hiç az buçuk doğru kaşık idmansız iletişim araçları tarihimizde şaşılacak niteleme sıfatları tıpkı yana adilik hakeza tavan yapmadı.

Çekirdeksel reaktörlere  cebin çıkanlar, Seyahat direnişine ocumak duyanlar,  bu içtimai krizin gür  yönetilmediğini düşünenler,  polisin çabukluk kullanımını , hükümetin Seyahat olaylarına yaklaşımını eleştirenler,  dış politikamızı makul bulmayanlar sonuç merhale kötü yakıştırmalarla linç ediliyorlar, bu medyamızın son yıllarda gittikçe düşünüm fakiri , edepsizlik halinin tavan noktasıdır.

Yoksa, varsa itiraz tabii belgeleriyle boşaltmak görevdir.

Bu fikir fakiri, terbiyesizlik halini kayda geçirelim.

ilk defa ‘Medya’ bile erk olup,  muktedir olamayan aynı grup oluştu, mevrut gideni aratır haldedir.

Ve eş hedefleri  bundan sonra ‘ Köşesiz Özkök’  bile  haddinden fazla köşeli, pek haddinden fazla programlı bu dar gruba   kah Fransa’dan, kah Italyan, kah Disneyland’dan kıs kıs gülmekte, hangi elim ne feci.

Sonuç olarak birlikte Maltepe gazetesine yazar oluşmak amacıyla başvurma etmiş, koca hak olarak dalgasını geçiyor!

Kudret amma muktedir olamayan Ertuğrul Özkök maskarası olmuş medyayı kayda geçirelim.

Bu kudret olan ama gazetecilik açısından muktedir olamayan medya, Ertuğrul Özkök’e  konu yatiştiremiyor kim, aksiyon Sayın Hüseyin Çelik’e kaldı.

Sayın Hükümet Sözcüsü  gücünün yetmediği, bilmediği  boyundan iri  işlere kalkan ve payanda yiyince ağlayan   çocuklara dönen medyaya yardıma giden ağabey gibiydi, ne luzum var zat bilir!

Elbette darbelere karşıyız, darbeyle gelene birlikte, gidene birlikte  ama ‘ne sandınız paşalar’ tarzı eli belinde mahalle karısı sözleri  nahiye yazılarında kayran buluyorsa ….

Adalet sistemini hakikat kendisine eleştiren  ama  iktidarı eleştiremeyen, üste toz kondurmayan bazen iletişim araçları mensupları daha ‘ adalet’ kelimesini akıllıcasına telaffuz edemeyip ‘edelet’ , vesayeti eleştirirken ‘veseyet’ diyorsa,

Umarım  hakeza bire bir medyayı kuvvet, halkla entegrasyon , ‘Türkiye Ortalaması’ kanı etmiyordur.

Ortalamamızı arttırmak üzere tam olgun yurtsever  insanlarımız vardır, Fatih Terim’le kapalı değildir.

Halkın çıkarlarını, demokrasiyi  cehalete benimsemek kendisine algılayan yöntem anlayışı, parlamentomuza birlikte  saygısızlık anlamına dirimlik, darbelere değil parlamentoya  inanıyorsak iktidar ve muhalefetin altın parlamenterlerinin bu tatlılıkla işi zordur .

Din İşleri Başkanının  eş haklarının; insan haklarının dünyada genişlik yetişkin maddesi  olduğundan habersiz olması dayanabilen abus kaçtı, kayırıcı haklarını avrat haklarından ayrıştırıp kendi önceliklerine bakarak ağzından kaçırmasını kayda geçiriyoruz, yoksa kadınların zooloji değil insanlar alemi mensubu olduğu şüphesiz elbette malumudur.

Eşim Ahmet Iyi ile rahatsızlığı sebebiyle hastanedeyim, demokratlık ünsiyet, bilim, ilme sarıldığım kadar dualara sığınmaya devam ediyorum.

Yazımız insanlar içindir bu dahi kayda geçsin.

Kardeş Kardeş Kayda Geçsin

NECEF UĞURLU /necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın