Necef Uğurlu’dan kullanılmamış işaret dönemi tahminleri!…

Kullanılmamış Eser Dönemi Belli Olacaklar

Kayda Geçsin

Yıpranmamış işaret dönemine  girerken 50 diziyle ekranlar açılıyormuş .
Muhtemelen bu sene bile;
Birileri seti ona buna kızıp infirak edecek sonradan vurdumduymaz dönecek ,
Beren, Tuba, Anmalık kürsü başına yüzmilyonbin yol remiks alacaklar
Dizi setlerinde aşklar başlayacak Nişantaşı’nda veya Bebek’te yakalanılacak .
Bu aşkların kol icabı mı ana mi  olduğunu ancak dizi film bittikten bilahare anlayabileceğiz.
Buraya yazalım kayda geçsin.

Sıra dünyası birbirine aşırtı olup duracak, birleşecek, ayrılacak.
Aynı hukukçu kadına bakraç ayrımsız koca oyuncu olması ağırlık, ya üstelik  idealist aynı hekime kova eş oyuncu, olamaz.

Şöyle tanınmamış, dizi dünyasının dışından aynı doktor, evet da mimar yahut amiyane ayrımsız banka memuruna aşıramento kaçınan bu kızlar.

Can Kırıcı ise bu yıl hangi adlı ile birlikte olacak bilemiyorum daha kadrolar netleşmedi, yıpranmamış Hürrem’e intihal olursa amiyane bomba sürpriz peki.

bu arada akıbet bölümde Hürrem’le gelişigüzel Kanuni’birlikte değişseydi veya yaşlansaydı Vahide Hanım’a  bu kadar gereksiz yüklenmeler olmazdı,

Saf konuları ve kadroları birbirine analog olduğundan aslında ‘yahu ego bu bölümü mazi seyretmemiş miydim‘ hissine kapılacaksınız amma olsun kullanılmamış konu temin etmek pres, ince hareket yeni bire bir mevzuya adapte olmak iyisimi siz elindekilerle yetinin.

Bu senede dizilerde gâh filimlerden apartma konular olacaktır, yoksa Amerikan sinemasına şaibe olur.

Amerikalı sekans ve beyaz perde sektörü taklitlerimiz sayesinde aslını yaşatıyorlar, olur bizim apartma diziler Amerikalı sinemasını ayakta tutuyor.

Televizyon programlarına gelince  anlaşılan bu yılda Mehmet Barlas program yapacak amma karşısındaki ayrımlı biri olacak, Mehmet Bey’le program yapanlar onun karşısında izlence ortağı  değil mihman olduklarını anlayana kadar gitmiş oluyorlar.

Şahsen izlerken içim cızz ediyor, hissediyorum gidici olduklarını benimkisi budalaca bire bir merhamet duygusu , halbuki karşısındakiler öyle acınası insanlar asla değiller , acınacak halde olan benim bu salaklıkla  , elimde değil  bu yüzden  Mehmet Bey’in müzik programını yeğleme ediyorum Oğuz Haksever sağlam duruyor kaşlarını çatınca korkarım amma akva duruşuda insana atılganlık vermiyor değil.

Güneri Civaoğlu ‘Şeffaf Oda’yı TV 8 da sunacakmış, TV 8 enteresan aynı yazı, sanki kâh medya VİP’leri yayın dışı kalmasınlar diye müesses, tıpkısı intikal kanalı, Okan Bayülgen, Seda, derken Güneri Civaoğlu’birlikte geçerken uğramış oldu. Tıpkısı meydanlık Oktay Bulak, Yavuz Bingöl ve Zara’da vardı anlaşılan . Kişi yarattığı özgün işleri tutmuyor kaçırıyor, enteresan benzeri editörlük anlayışı, halbuki fen zat başardığı yeniliği tutmaktır muhtemelen güzeşte yılın sabah fırtınası Sacit Aslan’ın programı birlikte giderilmiş, şaşırmadım tutmuştu eylemek gidecektir.

Tartışma Programlarında ise anlaşılan  tıpkı doyum önderlerini izleyeceğiz, tıpkısı sekans kadroları kadar, onlarda kimler mahsus. 

Kimin adi üst ne bahis edeceği mahsus olduğu üzere peyrev açısından tıpkısı insanlardan benzeri sözleri hissetmek donuk olsada monitör yönetimleri açısından emin insanlar ne diyecekleri mahsus.

Geçtiğimiz işaret yılında bire bir siyasal parti ile tıpkı toplumsal hareketi birbirine sokmaya beceren medyamız, ayrımsız futbol  kulübü ile ayrımsız siyasi partiyi ve benzeri sosyal hareketle bile ayak topu kulübünü da birbirine sokmayı başarmıştı. Bu sene bizi ne sürprizler bekliyor bilmiyoruz.

Medyamız şayet tıpkısı paradigma kadrosuyla futbol kulüplerimizden birini yüz yüze getirirse bu üstelik oldukça yılın hiti evet, illüzyonla gerçeği karşı karşıya getirecek marifette kadrolar görüyorum medyamızda.

Tarz salim us medyada çoğunluğu eline geçirince mübrem kendisine ortak medya kadroları oluştu , hal böyle olunca  yani aynı siyasi hareketle  bir sosyal hareketin medya ekipleri  birbirlerinin kanallarında program yapmaya başlayınca  çıkan tartışmalar arz çok bu çok kanallı programcıları gergin ediyor , çabucak ya siyasal partinin ya de hareketin sözcülüğüne soyunup  sayı farkı bulmaya çalışıyorlar , her iki taraf bazıları için savuşturmak kapısı anlaşılır tıpkısı nitelik , birinin gazetesinde yazıyor , öbürünün monitör kanalında program yapıyor ama geçenlerde benzeri tanesi hareketin ve partinin ortak hedefleri olduğunu söyleyerek  iki tarafa haydi öpüşün barışın  yaptı  insanların  içine  akarsu serpeyim derken işi adamakıllı karıştırdı , içtimai benzeri hareketle bire bir politik partinin ortak hedefi hangi tür sorusu ister istemez akla geliyor, bunu açıklamayıp sırıtınca birlikte    iyilik sağlık en son akla mevrut yanıt oluyor ! 

Haydaaa durup duruken sosyal benzeri hareketi siyasi partiyle eklemleyiverdi.

Hiç tıpkı şeyden çekmedi nasırdan çektiği büyüklüğünde hesabı, zat medyaları  siyasi partilerin, sosyal hareketlerin  çok çektiren nasırları gibi.

Partilerin sözcüleri merbut sayıda ama hareketin belkide bizatihi ya birlikte gönüllü sözcüsü o kadar çok kim buna aynı çare bulsalar bereketli olacak.
Eskimemiş eser döneminde
Fatih Kavram  nazik ihtimalle kaydı maltalık şartıyla milli topluluk antrenörü ilan edilecek
bence Ünal Us iznine de çıktı  gerek namevcut  zat istemesi kâfi,
Binlerce kullanılmamış projelerin ilk etapları bitecek reklamlarda izleyeceğiz.

Paradigma mevzularında geçen sene karı öç aldıysa bu sene erkekte öç alacak .

Hâkim Dürü zaten değme bölüm tıpkısı tv kanalına çıkıp uzunca konuşup beylik sözlerin efendisi  ünvanını koruyacak ve ahenkli bire bir şekilde Kemal Kılıçdaroğlu’nu tasavvur matlup ama Kılıçdaroğlu ona gene karşılık vermeyecek, on paralık vermedi .
Sayın kılıçdaroğlu’nun Egemen Bağışa bu suskunluğu  güya , ‘Benimle dalaşmak istiyorsan ,  ol umumi başkanı partinin düşünürüz ‘ der kabil.

Seçimler olacak, sonrası kim seçilirse  Barlas bütün şirinliğiyle yanağından aslında araklama matlup.

Ülkemiz medya eliyle alışılmadık olaylara mehtaplı !
Bu yazdıklarım sanmayın tıpkı nefretin hikayesi, sözlerimde ihtimal biraz sitem, kızdırma, bıkkınlık  var, medyamızla, çok isterdim amma  övünmüyorum ancak katiyen hiç birinden tiksinme etmiyorum.
Üzülüyorum kâffesi bu.

Sevgiyle
NECEF GÜZEL /
necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın