Necef Uğurlu’dan tabiiyet ve skala kırcı tıpkısı alfabe

BELKI FAYDAMIZ OLUR

Dikkat !

KAYDA GEÇSİN

Bu olayı anlamadım, nerede falsolu yaptım diyerek düşünmüyor Başbakan, Bunlar kusurlu yaptılar  diye niteleyerek düşünüyor.  Hülya Afşar üzerinden sunulan idea dehşet vericidir , Afşar  24 saat içinde  bir cerrahi müdahale elan yapılacağını söyledi.

Bu aynı gözdağı mi , şantaj mı, uyarı mı  anlayamadım.
Hülya Avşar’a kulak verelim, Başbakanla görüşmesi takiben söylediği; Gezi Direnişindeki çocuklara 24 saat süresince benzeri operasyon yapılacağı sözlerine peyrev kalmamalıyız.
Öncelikli meselemiz budur.

Cümle sarmak istediğini görürmüş, gördüklerinizde nerede durduğunuza kapalı , ve tabiatıyla zahir bir adam olduğunuz ve ahlakınıza.

Başbakan’a  zat arzularıyla Taksim Direnişiyle  ilişik ziyarette  bulunan sanatçılardan Necati Şaşmaz ve Hülya Avşar’ın  Topçu Kışlasının baştan yapımıyla ilişik izledikleri benzetim filmini zat ağızlarından haddinden fazla beğendiklerini  duyuyoruz.

Beğenebilirler yahut çekinmiş beğenmediklerini söyleyememişlerdir.

Çünkü; Tek bire bir sanatkar, yorumcu  tıpkı eserin replikasını,  beğenemez. 
Sanatın cihanşümul kuralı özgünlüktür.
Orada izledikleri ve bizlerinde defaatle televizyonlardan izlediğimiz Topçu Kışlasının benzetim, simülasyon filmi  adı üstünde  daha önce orada var olan tıpkı şeyin aynı, sahtesi anlamındadır. simülasyonun anlamı budur filhakika .
Eğer kişi sanatçıyım diyorsa bu tuhaf çıban işlere asla peki diyemez  derse sanattan  vaz eski demektir.

Taksim Miniatürk benzeri işlerin yapılacağı cümbüş parkı değildir, manevi değeri  olan dünyaya açılımı olan tıpkısı yerdir.

Hat İstanbul, Havaalanı kabilinden fütürist projeleri olan Yanlışsız Parti pekâlâ oluyorda bu noktayı  önemsemiyor işin alıcı noktasıdır.

Necati Kanunlaşmış posta gösterecek kedi gözlerinden bahsetti, çokça önemlidir  söyledikleri kutlarım.  Amma ne yazık kim Dürüst Parti zat kedilerinin gözlerinden eksantrik göz görmemektedir.
Oysa , seçkin meslekten yaptığı işin  aktöre ve felsefesinin derinine inebilmişlere, ehil insanlara  gerekseme vardır.

Mevcut durumda sanatçıların özgün doğaç kaynaklanan özgüvenleri kaybettirilmiştir  Başbakan’la görüşmelerinden sonra  yaptıkları konuşmalara bakın bakın kâfi oluşturulmak maksut algının izdüşümüdür. Yazıktır.

Hareket ağaçla bitmiyor , o çakma binanın orada yapılmaması  gerekiyor .
Bir tıpkı yangın geçirdikten sonraları onarılan  ama lazım fonksiyonel lazım artistik niteliğini kaybetmiş  haddinden fazla mimarlı  ve hassaten mimarı  kim galiba sıfır AKM’nin orada olmaması gerektiği kadar.
Pilebisit sonucu haddizatında aynı Dünya şehri olan İstanbul’un halkının İstanbul’u koruyacak ve bu afsunlu şehri geleceğe taşıyacak halk olup olmadığının bitirim bire bir sınavı olacak.

Değeri olmayan binalarla Taksim’i engelleme eden  sanata ecnebi noksan  zihniyetle  İstanbul’u doğruluk yazar etmediğimiz gerçeği  pilebisit sonucu ortaya çıkacaktır. 

Asıl ağırbaşlı olan iş budur , globalleşme feth edilen yerleri danışma, bili, kültürle izansız alıyor bunu göremeyenlerle gıcırı bükme uğraşıyoruz.

Taksim Gezisinin direnişçi gençleri hep bunların farkındadırlar.

Taksim olayları haddinden fazla acıklı  tıpkı şarkıdır, bu şarkıyı demokrasi  için belirten çoluk çocuk gibi. 
Twitter  esprileri  hüznü namevcut etmiyor.

Gezi direnişine bakışınızı  değiştirdiğinizde dayanıklı çok şeyin değişeceğini başlamak varken kısır tartışmalarla kânunuevvel geçirmenin anlamı yoktur.

Bu noktada   aykırılık lideri Sayın Kılıçdaroğlu’nun şu anne kadar yürüttüğü akıbet merhale tartılı muhalefete ilaveten işin bu boyutuna el koyarak Başvekil’a havari olması serencam çaredir .

Kılıçdaroğlu Taksim olanlarından katiyen kendisine siyasi rant çıkarmamıştır şimdi kökeninden ondan siyasi benzeri fedakarlık istemeliyiz , Başbakan kendi dünyasına uygun dili konuşanlarla bu işin içinden çıkamayacaktır.

Marjinal ve referandum kelimelerini hatalı kullanan ve pilebisit’in hangi olduğunu bilmeyenlerin   ekranlarda konuşmaya doyamadığı bire bir ortamda bildirme çok dahi taraftarı oldukları Doğru Partiye uymazlık verdiklerinin  farkında da olmamaları acınası bir haldir.

Habertürk’de  Didem Aslan’ın programında böylelikle Mümtazaer Türköne’ nin da  sabrı doğru yerine taştı , Nihal Bensu Karaca’ya müdahele  emreylemek zorunda kaldı.

Gerçekte son aşama kibar aynı dille  geçmek istediği; bu cehaletle giderseniz sizi ego üstelik kurtaramam noktasıydı. Neticede herhangi bir insanın kullandığı açacak kendi dünyasıyla sınırlıdır ,bu dünyayı uzaklık uzaklık aşan  uzunlukta meşveret tutkusu olunca çuvallanıyor elbette.

Ego bilirim sizde benim bildiklerime onları kandırma edin,
Ego kendimden memnunum benim kabil düşünmeyenlerin tasvibine ihtiyacım yok,
Ben kendimi böyle akseptans ediyorum , söyleyin başkalarıda kabul etsin
düşünceleri politika ve sanatta birleşir, elele verirse serencam hepimiz için dokunaklı evet.

Sayın Kılıçdaroğlu üs artist, nesep felsefeci, mahiyet sosyolog ezcümle icra ettiği her mesleğin temelindeki  felsefeyi bilenleri  toplayın ve Başbakan’ı bu karanlıktan kurtarın, böylesi tıpkısı fedakarlık bire bir muhalefet liderinden  istenmez biliyorum , amma sizin ahlakınıza  ve CHP’nin katiyen vaz geçmediği ve konma geçmeyeceği , aynı siyasal parti olmanın ötesindeki misyonuna güveniyorum.

Herşey yoruma açıktır, yorumları kapatan, yasaklayan  zamanlar hakikatlere değil güce dayalı zamanlardır, adamlık bunları kötü halde tarihe geçirir .

Sıra sizi unutmayacaktır, Hülya Avşar üzerinden sunulan mesajın gerçekleşmesine nasıl mani olacağımız hususunda bizler iderlik edin.

Bu olayı anlamadım, nerede falsolu yaptım diyerek düşünmüyor Başvekil, Bunlar hatalı yaptılar  diye düşünüyor.  Hülya Afşar üzerinden verilen plan dehşet vericidir  24 saat ortamında  bire bir ameliyat daha yapılacağını söyledi.

Bu bir tehdir mi, şantaj mı , ihtar mı  anlayamadım.
Rüya Afşar’ın  Başbakanla görüşmesi ardı sıra söylediği; Seyahat Direnişine 24 saat içre bire bir ameliyat yapılacağı sözlerine seyirci kalmamalıyız çocukların gözümüzün önünde batkı edilmesine razı gelmemeliyiz, önlemeliyiz.

Sevgi ve hüzünle

NECEF IYI /necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın