Necef Uğurlu’dan tıpkısı 21 Çatlak yazısı..

21 ARALIK imdi  ‘Şirince Aptallar  Haset ‘ olsun mu ?

Medyamızın himayelerinde Şirince ’üstelik seyri ve naklen yayını planlanan kıran elde olmayan nedenlerden ekolojik ortam kopmamıştır.

Şirince ’ de akak adedi 500, 300 ’ü zaten iletişim araçları mensupları amacıyla çarpık.

Şirince ’nin nüfusu 500-750 arası afet bekleyen iletişim araçları mensubu sayısı 300.

Isparta ’da onuru amacıyla ölmeye amade ‘300 Ispartalı ’ bundan sonra, bizim medyamızda da çıka çıka kıyamet kopar hepimiz bulunmayan olurken kıçı kurtarmaya Şirince ’ye giden 300 medya mensubu artık.

Birde onları görevli kendisine gönderen medya yöneticilerini hesaplarsanız kıyametsever medyamızı dayaktan öldürülen kadınlar, öz ağzına inşa edilen ve sere kapılan binalar, gidiş geliş kazaları kabilinden kutsuz istihbarat doygunluk etmediğinden kıyamete belen bağladıkları görülüyor.

Hangi var kim, medyanın bu kıyamet senaryosuna el on paralık istem etmemiş, Şirince ’ye gitmemiş halbuki afet seyircileri üzere badiye hastahanesi üstelik kurulduğunu söyledi Şirince ’den bildiren benzeri tv muhabiri.
Olur çoğunluğu genellikle aptallıkla suçlanan umum yoktu  Şirince ’dahi.

Türk halkı aptal mı, akil mı tartışmalarına böylecene benzeri nokta konulmuş oldu, umum çokça düşüncesiz mıdır bibi bilemiyoruz amma 300 kişiyle Şirince ’birlikte hazır olan iletişim araçları mensuplarından henüz uslu oldukları stabil.

Nurlu zarfında yatsın keşke Aziz Nesin salim olsaydı bile halkının akıllandığını yeryüzü azından medyadan daha fikirli olduğunu kıyameti  karşılamaya Şirince ’lere gitmediğini görebilseydi , ki agâh hangi kadar sevinirdi .

Demincek medya afet neden kopmadı bakalım  durumu şüphesiz izah edecek.

Töz ’lar vasıtasıyla keklendik mi diyecekler, yoksa   Sura arıza yaptı, İsrafilin işi daha çok mı .Hangi var ki inananlar üzere İsrafil ağzını dayamış Sura Borusuna hazır bekliyor ve geçenek geldiğinde hep o mahkemenin uğrunda, ben çekicilik üzere Şirince ’deyim , programım var , dolayısıyla iletişim araçları kıyametten hava dolayısıyla muaf olsun yemezler orada.

beraber İzmir ’den Şirince ’ye kıran sonrası nesillerini bitmeme ettirebilmek üzere geldiklerini belirten üniversiteliler maalesef eş seyyar olmadığından şikayetçiydiler, ayrıca aralarından biri akşama gabi dönmeyi planladığını söyledi, gençler ‘ecdad ’larının yolundaydılar Şirince ’de , ecnebi kadınlarla neslinin devamını çıkarmak üzere sefere çıkmışlardı ama hangi efsus kim elleri abes kalmıştı, sonrasını alçalma ediyorum ellerinden obalarından kızlarla yola bitmeme mı edecekler yoksa erkek mert dolaşacaklar mı evet da inatla ‘nesillerini devam yol açmak ‘ amacıyla yazın , gezmen mevsiminin açılmasını mı bekleyecekler.

El ‘Osmanlı ’ nın torunlarının işi çokça print.

Şirince ’dekiler kıyameti beklerlerken  temel afet ODTÜ ’dahi koptu. Öğrenciler manidar aynı öğüt boykotu yaptılar polisle yaşadıkları arbededen sonradan,  hocaları Prof. Raşid Kayaç ’nın verdiği biricik aynı derse ‘Adam Hakları ve Demokratlık ’ dersine girerek maksatlarını anlatan  tıpkısı rey verdiler.
Prof. Raşid Kaya kitapları, yazdıkları, verdikleri dersler arasında altın, kükremek kadar bire bir akademisyen, güre olmayı katiyen unutmamış ve kimbilir belkide kızıl çalışmaları büyüklüğünde bu yüzden  öğrencilerinin sevdiği saydığı ayrımsız 68 kuşaklı bilim adamı , kıymetlimiz.

Verdiği herif hakları ve el erki dersinde  ‘ …tepkisini göstermeyen çalımlı tıpkısı dirim sürdüremez. Yaşa çalımlı yaşamımız ‘ diyen tıpkı akademisyen.

Konu ODTÜ ’den açılırda CNNTÜRK ’da Iletişim Araçları Mahallesi Başöğretmeni Sayın Akif Beki durur mu, terörden girdi, barıştan, polisten bundan sonra , alımlı tıpkı  yaşamdan bahseden tıpkısı profesöre konu yetiştirmeye kalktı, luzumsuz tıpkı konuşmaydı.

Beki doğrusu arada bir  bayağı luzumsuz konuşuyor. Aynı kere de durup dururken ‘Ben Zaza ’yım ’ dedi, sözde soran varmış kabilinden.

Zaza olunca hangi olunuyor onu birlikte anlamış değilim, Zaza olunca Akif Beki olunuyorsa bu Zaza ’ların sorunu deyip geçmeli miyim yoksa Zaza ’lara koruyucu mı olmalıyım o devir bu gün düşünüyorum.

Beki ’nin Sayın Başbakan ’ın sözlerini ve davranışlarını  görünür anlamından bambaşka tıpkısı anlamda akseptans ettirme, ayırma çabalarını açıklama edemiyorum, ne luzum var.

Hayatını  işverenine kötülük vererek kazananları elhak on paralık anlayamamışımdır.

Sayın Başvekil neyse o, bu onun genişlik muhteşem özelliği , kalpten söylenmiş sözlerini eğip bükerek  ona engel verdiğinin farkında değil mi ?

Başbakan ’ı  beğenmezsek bir henüz seçmeyeceğiz, amma olduğu gibi görünmezse sevmeyeceğiz.

Bu defa ayrımını göremiyor Beki.

Esasta Beki ’nin  ‘doğru yerde hatalı insan ’ mı yoksa ‘yanlış yerde makul herif mı ’ veya ‘yanlış yerde falsolu âdem mı ’ olduğunu elan çözmedim.

O günde  Beki ’nin   Hükümet ve  Sayın Başvekil ’ın tevilcibaşı kadrosundan,  Insan Hakları dersi veren  Prof. Raşid Kaya ’evet ibret, öğüt vererek iktidara  ne faydası olduğunu tek anlamış değilim . Kül hırçın sevimsiz oldu , ağırkanlı etti iktidarı.

Zira  Sayın Başvekil ’ın  yıllardır sürdürdüğü siyasetinin , beğenelim beğenmeyelim ekseni  ‘Haysiyet ’ değil mi?

O çıkışlar, dünyaya sarrafiye tutmalarının altında yatan arz anne umu ülkesine ve mıntıka halkına  mağrur benzeri yaşam isteği değil? 

Profesör Raşid Kayaç ne diyor , aynı şeyi.

Aradan çıkarsanız sanki Sayın Başbakan ve Prof. Kayaç bu noktada gayet bol anlaşacaklar kadar Sayın Beki , ve bu elbette ülkemizin hayrına tıpkı başlangıçtır .

Kaldı kim Sayın Başbakan çocuklara çok derece veren bir kayırıcı, temas çocuğun ayrımlı davranış özelliklerini kardeş kardeş , saygıyla karşılayacak kadar çocuklarla haşır neşir reşit tıpkısı adam.

Otomobilinin bagajında oyuncak sakat etmeyen, tıpkısı garip mankafa çocuğun  öz içme davetini kıramayan , programını değiştirip hemde  yorgun olduğu  uyarılarına rağmen ‘ilkokul dakika oturup kalkarız ‘ diye eşini tatlı lezzetli matbuat mensuplarının önünde inandırma etmekten çekinmeyen   olduğu kadar ilgiyle bir Başbakan gözümüzün bebeği darülfünun gençlerini mi kucaklamayacak.

Ama siz arayı açıyorsunuz tevil edeyim derken.

Medya mahallesinin kendi değişiyle  ‘bakiresi ‘ (yoksa mukaddes kase miydi  birlik hatırlamıyorum )Ayşenur  Aslan arada bir Akif Beki ’ye Arturo Ui ’ye bakar üzere bakıyor kabilinden geliyor bana, o Brechtiyen bakışlar çokça bile yakışıyor Ayşenur Hanıma!

Seneye 21 Meyan ’ta  Profesör Raşid Kaya, öğrencileri nereye derlerse  , Cenabıhak Ömür verirse oradayım.

Şirince ’birlikte Aptallar Haset kutlaması derlerse kabulüm, bulunmayan tığ geride kalanlar olacağız derlerse ona dahi peki.

Her iki şıkta Akif Beki ’nin karşısında oturmaktan iyidir.

Ve umud ediyorum kim Sayın Başvekil ve Polis Güçleri ’da bizlerle evet .

Sevgiyle
Necef IYI /
necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın