NEDEN SOYUNDULAR?

Hıncal Uluç soyundu!

NTV önce bilgelik kanalımız. Yayına geçtiği önceki günlerde aynı yayın akışı yaptı. Hangi saatlerde haber, ne dakikalarda reklam girecek diye niteleyerek… O dönme bu gündür bir akışla gidiyor.

Haberlere ayrımsız bakayım dedim geri. Digitürk’te selen kanalları ard ardıl sıralanmış. Devlet tv’yi açtım reklamdaydı. Tvnet’e geçtim, reklamdaydı. 24’e bakayım bari dedim, reklamdaydı. NTV’ye zapladım, reklamdaydı. CNNTürk’e uzandım, reklamdaydı. SKyTürk’e geldim, reklamdaydı. Habertürk da reklamdaydı. Peşi Sıra sıradaki TGRT Olgun bile reklamdaydı. Ve Shaber birlikte reklamdaydı.

Dedim evet… NTV yıllar evvel benzeri atak yapmış… Eksiksiz kanallar birlikte ona bakarak tasarlamış akışlarını. Ayrımlı özne bulunmayan… Halbuki yarışta seyirciyi değişik olan kazanır.

Beni kaybettiler… Reklamlardan kaçıp atv’ye geçtim. Yaşamdan Dakikalar keyfi vardı. Hanek etkinlikleri, şairler, edipler, çizerler, kitaplar ve asar fakat arz domuzuna bu şekilde anlatılır. Koşma kabil bir program. Ilişki günleri ruhum dinleniyor…

Sunay Akış üstelik Hıncal Uluç bile, Nebil bile masanın altından bire bir şeyler çıkarıyor, şiirler okuyor, oylumlu tabir ile bizi bilgiye boğuyorlar. Nebil Özgentürk “Sunay cebinde hangi var” diye niteleyerek soruyor. Yani masa altları cepler, anlatılacak firez eserleri ile dolu tıpkı izlence. Bir bir tane Ihtişam Babaoğlu’ndan bir özdek çıkmadı izlediğim bölümde. Ihtimal ego kaçırmışımdır. Veya ihtimal dahi Debdebe cimridir.

Servet Yavuz, bilgisayarda animasyonla İstanbul haritasını çizmiş. Sokakları bu haritada gezerken karşınıza Seyyah Ömer de çıkıyor, Eksiksizlik Sunal üstelik. Yahut sahilde balık yiyenler dahi. Sunay Atak, Piri Reis’in çizdiği dünya haritasında bile buna benzer animasyonlar olduğunu söyledi. Yelkenliden inip adada masa kurup kemirmek yiyenler üzere.

Hıncal Uluç Servet’in çizdiği haritanın otobüs duraklarına asılması çağrısı yaptı. Ihtişam Babaoğlu “Durakta bekleyenlere iri esenlik verecek bu” diye ekledi…

Tamam 2010 istanbul Ekin Başkenti oluyor… Mefret aynı harita, ati binlerce turisti, açılacak müzeleri ve şehri kaplayacak bilboardları bekliyor…

Yaşamdan Dakikalar’dahi geçmiş kırmızı noktalı anlar de yaşandı. Sunay-Görkem-Nebil ve Hıncal dörtlüsü soyundu…

Evet hatalı duymadınız soyundular…

Musa Kart’ın fırçasından yapılan animasyonla bu kuartet masada soyunuyor ve meydanda kalıyor. Sunu böylelikle de “Toptan Isınmaya Akıbet” diye niteleyerek damga basılıyor.

Imdi toptan istinas üzere soyunan Türk ünlülerimiz bile oldu.

Birlikte dördü birlikte eş!

Bekir Barış / Eskimemiş Şafak

Bir Cevap Yazın