Nedim Şener: ‘Tehdit telefonları alıyorum’

Kendisinin tutuklanlanmasıyla ilişkin kendisine cemaatçi polis-savcı işbirliğiyle düzme deliller üretildiğini iddia eden Şener iddialarını şöyle sürdürdü:

BİLAL ERDOĞAN’A SUİKAST EKİBİNDEYİM DIYE NITELEYEREK DÜZME İHBAR ÜRETTİLER

Şener, polise “M. Yılmaz” adında birinden bire bir ihbar gittiğini, bu ihbarın bile polis tarafından merkum olabileceğini, namına yönelik komplonun ortamında savcı Zekeriya Öz’ün üstelik olduğunu açıklayarak şunları söyledi:

“Polise M. Yılmaz imzalı tıpkı ihbar gitmiş. İhbarda ben, Binnaz Yer ve Hakan Altınsay, Başvekil Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a suikast düzenleyeceğimiz yazılıyor. Polis bu ihbarla Zekeriya Öz’e gidip benim telefonlarımı dinlemek için müsaade aldılar. Bu müsaade konusunda benim karı ve işyeri telefonların dinlendi, bire bir özdek çıkmadı. Hiçbir madde bulamadılar, dinlemeyi kestiler. Bu hangi ant oldu biliyor musunuz? Hrant Dink kitabından acilen sonradan. Başbakan’ın oğluna suikast düzenleyen ekibin zarfında bulunduğum iddiasıyla beni dinliyorlar. Bu ihbarı ki yapmış olabilir. Polis Güçleri yaptı. Ayrıksı kim yapacak. İhbarı yaptı, sonra bu ihbarla gidip telefonumu dinledi. Bu ihbar değme soruşturmaya laf olmadı. Telefonlarımı uymak üzere uydurdular. Belli tıpkısı polis yaptı. Sonraları bile gidip Zekeriya Öz’den beni dinlemek üzere müsaade aldı. Bu hız sürecine girmedi. Kafasına bakarak hareket yapıyorlar. Bu hikmet suçlamaya konu olmadı amma iddianamenin eklerinde var. Itaat Etmek için kanuncu temel taşı oluşturdular sonunda.”

ZILGIT TELEFONLARI ALIYORUM

Şener, en son iki ahit evvel kendisine mevrut telefonda cemaat aleyhinde konuşmaması amacıyla gözdaği edildiğini ve bununla ilgilendiren telefondaki sesi kaydedip savcılığa cürüm duyurusunda bulunacağını söyledi. Şener cemaatten tıpkı inanma müdürü eliyle dahi biraz ahit ilk kendisine marifet gönderildiğini “Şişman benzeri cenk var, Nedim salağı kendine özen etsin, arada kalacak” diyerek tehdit ettiğini bile açıkladı.

SABAH GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın