Netenyahu’dan yıldızlı gözdağı!..

Takvim’bile kayran düzlük habere göre  Netanyahu, “Esas ve bağlantı yollarındaki Filistinlilere ilişkin cemi vesait aranacak. Filistinli teröristlerin ailelerinin İsrail’üstelik çalışma izinleri ellerinden alınacak. Antrparantez hükümet toplumsal medyadaki kışkırtmalara alın mütenevvi yöntemlerle cebin koymaya hazırlanıyor. İsrail ordusunun ve özge asayiş birimlerinin faaliyetlerinde hiçbir sınırlama bulunmayan” ifadelerini kullandı.

Gün Batısı Şeria’nın kuzeyinde akşam “bıçaklı ofans girişiminde bulunduğu” gerekçesiyle vurulan Filistinli ile bıçaklandığı belirtilen İsraillinin öldüğü bildirilmişti. İsrail polisi meridyen düzlemi bile Garp Kudüs’te “bıçaklı geveze girişimi” iddiasıyla 16 yaşında Filistinli ayrımsız kızı öldürmüş, 14 yaşındaki benzeri diğerini ise çetin yaralamıştı.

Hileci yerleşimcilerin Filistinlilere saldırıları ve Mescid-i Aksa’ya müteveccih baskınlarıyla bölgede anbean tırmanan yüklülük ciddi boyutlara ulaşırken, teşrinievvel kocaoğlan esasen bu yana 90’dan aşkın Filistinli öldürüldü. Aynı dönemde olaylarda hayatını kaybeden İsrailli sayısı birlikte 20’yi aştı.

Şark Kudüs ile Mağrip Şeria, 1967’den beri İsrail aracılığıyla karışma altında tutuluyor. Karışma altındaki Doğu Kudüs’te 200 bin, Gün Batısı Şeria’üstelik ise 400 bin Çıfıt yerleşimci bulunuyor.

Uluslararası hukuka göre buralardaki kamu Yahudi yerleşme yerleri gayrikanuni kendisine akseptans ediliyor.

Bir Cevap Yazın