Nihat Beyan’a düzmecilik ve ayyarlık suçlaması!

Sabahleyin Gazetesi’nden Heves Yaman’ın haberine bakarak Türkiye’nin yer ünlü noter başkatibi Nihat Beyan bu kez çetin cezalık oldu. Beyan üzerine, yapmacıklı imza kullanarak bir şirketin hisselerinin usulsüzce apayrı bir beniâdem üstüne geçirilme olayına katılım ettiği iddiasıyla görevi kötüye gidermek, resmi belgede düzmecilik ve dolandırıcılık suçundan dava açıldı.

Hazırlanan iddianameye göre fenomen şöyle gelişti: Bülent Karademir, Esra Erkmen’in yetkilisi olduğu Divanyolu Turizm İşletmecilik şirketinde 19 yıldır çalışıyordu. Şirkete ilgili otelde resepsiyon görevlisi olarak bakım veren Karademir, iddiaya göre Beşiktaş 25. Noterin başkâtipliğini yapan Nihat Beyan ile teşrikimesai yaparak Esra Erkmen üstüne mukayyet şeriklik hisselerinin bire bir bölümünü imza taklidi açmak vasıtasıyla kendi üzerine aldı.

RESMİ BELGEDE DÜZMECILIK

Esra Erkmen kendiliğinden bilgisiz gerçekleşen zaman işlemini bire bir müddet bilahare fark edince dolandırıldığı iddiasıyla savcılığa başvurdu. Erkmen, Beşiktaş 25. Noterliği’ndeki ant sözleşmesinin usulsüz şekilde yapılmış olduğunu iddia etti. Nasip devir sözleşmesi üstünde ehlivukuf incelemesi yapıldı.

Uzman, Erkmen’e ilgili ortaklık hisselerinin yüzdelik 17’lik bölümünün Recep Karademir hesabına devredildiği, ahit sözleşmesi üzerindeki Esra Erkmen imzasının taklit suretiyle atık olduğu belirlendi. Yürütülen sormaca sonunda, Bildirme üzerine görevini kötüye kullanmak, resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık suçlamalarıyla; Karademir üzerine ise resmi belgede sahtecilik ve dolandırıcılık suçlamalarıyla 12’şer yıla büyüklüğünde hapishane istemiyle sav açıldı. 

Bir Cevap Yazın