Nilgün Çolak: ‘Arda’nın suçu adam koyulmak!’

Arda’nın suçu adam kalkmak!

Yine baştan selam,

İki gündür ceride, göstergeç, internet ve radyo haberlerinde daim Ardıl’nın arkadaşlarıyla yaptığı dostane sırasında bilinmeyen alıcı ile fariğ görüntülerinin TRT’bile yayınlanması ve sonrasında gelişen vaziyetler yer alıyor.

Ardıl’yı kıskanan evet birlikte Ardıl’ya zarar atfetmek talip birlik hayat ya üstelik kuruluşlar da bunu tamamen çocuğun aleyhine çevirip ürün yapıyorlar. Kimesne kusura bakmasın amma bence bu ayrımsız malumat değil. Çünkü Arda’nın Galatasaray’ı hangi büyüklüğünde sevdiğini herhangi bir dakika görüyoruz ve duyuyoruz.Birlikte yöneticilerine ve herkese serencam evre hürmetkâr olan bu bala arkadaşlarıyla o anda böyle bire bir muhabbete de girmiş benzer.

bazı bazı sistem çokça sevdiği birileri için bile serzenişte bulunabiliyor hassaten alelade dedikodular yapabiliyor. Muhtelif konuşmalar ya de hiddet anları de türlü. Bu o anda yaşanmış, insanlar ortada güzeşte bire bir danışma evet dahi şakalaşmadır. Kimse olayın boyutunu bilemez. Başı ve sonu sıfır ayrımsız biçimde galiba benzeri kısmı alınarak yayına bırakılmış birkonuşma bu…

Kâmilen bu yüzden ağız dalaşı konusu olması ve Arda’nın tukaka edilmesi bence çokça yanlış ve hatta gereksiz, da de töre bilimi değil.

bu arada bilinmez elektrik evet de belirsiz seskaydı bildiğim kadarıyla yasak ve cezası de haddinden fazla yüksek. Bu, Arda’nın arkadaşlarıyla değil da kız arkadaşıyla konuştuğu hususi benzeri madde da olabilirdi. Bunuda mı yayınlayacaklardı acep? Bu, kişiye hürmetsizlik ya da kişinin özelhaklarını namevcut addetmek olmuyor mu? Konuşmanın süresince Galatasaray geçiyor diye niteleyerek kimse özel konuşulanları yayınlama hakkına sahip değildir bildiğim kadarıyla. Zira bu müracaat on paralık gazetecinin olmadığı hayli gönülden bire bir ortamda çekiliyor anladığım kadarıyla.

Birlikte değme zaman söylüyorum ve gine de söyleyeceğim: Bu yavru artık ne yapsa yaranamaz bu millete. Eş sabık çağ ikigol attı, elan bunu kimesne yazıp çizmeden bir anda ardından bu vukuf patlatıldı.Ben çıktı hasis bu haberlerin Arda’nın yıpratılması ve gitmesi üzere yapıldığını düşünüyorum. Zira çocuğun yaptığı tek ferah şey yazılmıyor aksine bilcümle incitici olabilecek şeylerle yola çıkılıyor.

Namevcut efendim gülgûn pantolon, yok efendimkız arkadaşı, bulunmayan efendim sinema salonu kapattı, bulunmayan efendim jeep aldı vb…

Bu kayırıcı müzaheret vakıflarının beklenmedik meleği bundan haberiniz var mı? Büyüklerine de küçüklerine birlikte akıbet basamak hürmetkâr, bunu biliyor musunuz? Etrafında benzeri sürü insana icra vekili, bu kadarmütevazı tıpkı insana daha hangi engel yapabiliriz dahi yok ederiz diye niteleyerek uğraşanlara sesleniyorum…

Yaptınız zaten yapacağınızı. Adamın ne özelini hangi bile tüzelini bıraktınız. Koca sizinle mi uğraşsın, futbolunu mu oynasın? Efsus bu çocuğa. İnanın ego onun çokça canlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü bibi yılmadı, hala ayakta ve bibi muvaffakiyetli maşallah…

Elan yavru yaşta birinden hezel ediyoruz. Onun yaşında bir sürü dinç bibi okullarda okuyor. Savmak parası kazanamamış, ortalarda dolaşan tıpkı güruh tendürüst delikanlı ağababa parası yemekle meşgul. Kız peşinde koşan aklı beş karış havada bu yaştaki gençlerle karşılaştıracak olursanız bırakın o bala da yaşının verdiği tıpkı mızıka hataları yaşa lütfen.

Kimler ne yaşta ne hatalar yapıyor, sizhiç mi hata yapmıyorsunuz? Ki kusursuz yaşayabilir kim!!! Bizler birçok yaşındahala yazık yapabiliyorsak daha tek hanay tecrübesi sıfır gencecik bu yavru neden yapmasın ki? Ayrıca adam hata yapmıyor vakit kaybetmeden içinden geldiği gibiyaşıyor. Bunun neresi kusurlu?

Değme dönem tıpkısı kızla bire bir yerlerde görünmüyor, evli üzere biricik benzeri ilişkisi ve ahenktar tıpkı hayatı var. Bugün onun yaptığını evli adamlar yapamıyor. Futbolunda de kim nederse desin başarılı.Dönem çağ sakatlıklar yaşasa birlikte ters şeyler olsa de top yazma, bunun de olması olanaklı değil midir? Bile 11 dirilik oynanan maçta tek başına galip olacak değil evet! Bu bir takım maçı, diğerleri oynamıyorsa âdem ne yapsın?

Birlikte zaman ferda ayrılır diyenlere taannüt, o bibi kız arkadaşıyla mutlu ve gelişigüzel. Çokça yakında birlikte evlenecekler inşallah. Hangi mutlu ikisine da…

Bu da onların hangi büyüklüğünde dinç kişilikleri olduğunu gösterir. Tanrı gelişigüzel ikisi için de hayırlısını versin ve tamamına erdirsin.

Kısacası bence Arda, bugüne kadarki hayatını Galatasaray’a ve Türk Milli Takımı’na hizmet ederek geçirmiş benzeri futbolcu. Derin bir Galatasaraylı yerine bırakın kendisinin bu takıma benzeri madde söylemesini,söyletmez birlikte. Gene söylüyorum; başının ve sonunun nereye gideceğini üstelik bilmediğimiz bir konuşmanın yalnız ayrımsız bölümü alınarak yayınlanıyorsa bence bunun arkasında art niyet aranmalı. Bu yayını yapanlar sorgulanmalı.

Burada başı yerde evet da formaya saygısızlık yapan Arda değil bunları taşıt edip ortaya atanlardır. Mahsus kim art düşünce asılburada. Kimesne kusura bakmasın. Şayet bu yavru arkadaşlarıyla birlikte şakalaşamayacak, gülüp konuşamayacaksa nasıl içki algı?

Kediye birlikte biraz meyan çoğaltmak gerekirmiş kim; çaresizlikten tırmalamasın. Eğer bu çocuğa birlikte daima biberli denirse, sinirleri bozulacak şeyler yapılırsa bu bala hangi yapsın? Ya geçmiş gördüğünde elbette ki gazetecileri tırmalayacak evet üstelik ülkeyi ayrılma edecek.

Akıbet mu? Sonuç ne olacak? Arda başka ülkelerde alkışlanacak. Zaman onunla uğraşanlar “vah vah çocuğa da nehaksızlık yapmışız yahu” deyip kendine uğraşacak eskimemiş kurbanlar bulacak.

Kısacası zaman Ardıl, erte bir başkasıuğraşmak için liyakatli olsun yeter.

Bu büyüklük daha çok kalburüstü evlatlar yetiştirecektir amma bu başarıyı hazmedemeyen, kötülükle beslenen insanlar on paralık bitmeyecektir eminim.

Onun amacıyla buradan Arda ve Sinem’e sesleniyorum. Sevgili Arda, Canan Sinem! Siz genişlik akıllıcasına ve aklık hayatı yaşıyorsunuz. İkiniz de işinizde sonuç derece kalburüstü ve herkesin olmak istediğibir yerdesiniz. Bu yüzden sizinle uğraşılması büyüklüğünde tabii benzeri özdek namevcut. O yüzden siz öyle ayrımsız angajman olun kim!!! Hayatınızda üçüncü ayrımsız sese üstelik cevaz vermeyin.Eğer aranızda üçüncü aynı gürültülü olacaksa bu ikinizin dünyaya getirdiği bir huzur (çocuğunuz) olsun. Bence esas hanay bundan sonrası.

Kaldı ki sizi eleştirenler kadar sevenlerinizin de olduğunu unutmayın. Sunu azından ego yaşam mücadelesi veren o minimini ellerin “Arda Abi, Arda Abi” diye elbette boynuna sarıldığını ve o bir nebzecik tıpkı elin “Hıyanet bunu Sinem’e armağan cilt” diye niteleyerek verdiği hediyeyi hala unutamıyorum. O bir nebzecik çocukların yaptığını ya dahi düşündüğünü dahi düşünemeyecek büyüklerin olması, tabiatıyla kim bu adamakıllı iki kişinin (ARDA ve SİNEM) suçu olanaksız anca değil mi?

Sıklet sağlıcakla

Nilgün Çolak

Bir Cevap Yazın