Nilgün Çolak; ‘Mehmet Aslan’ın saygısızlığı’

Mehmet Arslan ’ın saygısızlığı!

Yine baştan merhaba,

Öncelikle zaman Ebru Modern ’e bakir bebeği Alara amacıyla anlı şanlı hayırlı olsun diye iletilmek istiyorum yazıma. Etraflı zamandır yavru talip sevgili Ebru Çağdaş ve eşine fena hâlde kızları Alara ile alay malay bahtiyar, rahat ve saglıklı aynı variyet dilerim. Umarım herşey onlar için da haddinden fazla sunturlu tamam ve yıllar sonraları kızlarının domuzuna haberlerini alırız.

Hoşgeldin aramıza Alara Süt Kuzusu:))

Neyse demin bu iyice haberden bilahare birde beni hayretlere düşüren ’ ’hadi canım bu kadarda değil!.. ’ ’ dedirten ayrıksı bir habere geçelim.

Geçkin Habershow.com portalında Mehmet Aslan ’ın ’ ’Babam Fahrettin Arslan bol ki sanatçıları dövmüş ’ ’ başlıklı benzeri açıklaması gözüme çarptı. Gelişigüzel devir olduğu üzere antet çokça sargı çekiciydi amma yazıyı okudukça konunun saçmalığı yalnız başlıkta değil esasta Mehmet Aslantuğ ’un yaptığı açıklamanın ta kendisiydi.

Alfabe aynen şöyleydi…

Fahrettin Arslan ’ın oğlu Mehmet Arslan, Film Yıldızı TV ’deki ’ ’Duymayan Kalmasın ’ ’ dahi birbirinden bomba izahat yaptı. 2005 ’te ölen Gazinocular kralı Fahrettin arslan ’ın Zeki Müren, Umu Edip, Bülent Ersoy gibi sanatçıları dövdüğü söylenmişti. Fahrettin Aslan ’ın Prensi Mehmet Arslan, Star TV ’deki ’Duymayan Kalması ’nda şok izahat yaptı:

Mehmet Aslan şöyle konuştu: ’ ’Yapmışsa iyiki yapmış! Babamın hatalarıyla çalım duyarım. 30-35 sene öncesi şartlarından bahsediyoruz. Gece yarısı sahnede maslahat çıktıysa n ’apacaktı babam, Sultanahmet ’e gidip mahkemeye mi başvuracaktı, tedarik kararı mı aldıracaktı? Bu camiada akva doğmak amacıyla yeri gelince, şiddet göstermek gerekir. Bir Zamanlar babamın karşısında ’kapıkulu ’ gibi duranlar demincek Fahrettin Arslan ’ın adından nemalanmaya çalışıyorlar. Bundan rahatsızlık duyuyorum. ’ ’

Demin gelelim benim yazacaklarıma…

Sevgili Mehmet Aslan…

Siz çağdaş güre bir poyra kendisine özellikle üstelik gençlere benzer olmanız gerekirken, medyanın izlem ettiği ve dediğiniz üzere kurum duyulması müstelzim aynı babanın oğlu namına çıkıp hakeza bire bir açıklama yapmış olmanız hangi büyüklüğünde akilane?

Özellikle günümüzde şiddetin konuşulduğu ve kınandığı şu günlerde ’ ’kadına el kalkmasın ’ ’ diye pankartların açıldığı, gazete manşetlerinde sırtından bıçaklanmış benzeri annenin resmine gösterilen tepkilerden sonraları deminden sizin hakeza tıpkısı izah yapmanız akıllıca mu? Biz bu yazınızdan sonradan şiddeti onayladığınızı düşünmekle nahak mıyız?

Gecenin yarısı mahkemeye mi gitseydi? tedarik kararı mı çıkarsaydı? diyorsunuz. Sene birçok olursa olsun icap 30 sene geçmiş icap 100 sene bilahare bütün Orman Kanunu ’yla mı çözümlemeli? sizce bu işleri. Bu devlette kanun denen tıpkı madde var. Bu camiada illa da Orman Kanunu zarif diye tıpkısı kanun varda tığ mi bilmiyoruz acep?

Bence devletten şişman kimse imkânsız. Şayet böyle bir sorun varsa adalet ve hukuk noktasında hal bulunur. Hep eline sopayı alıp döverse vay haline bu sektörün öyle değil mi? Kerem büyükleri bu konuda ne düşünüyor acep? Kategorik size birilerinin birlikte bir cevabı olacaktır bu konuda.

Antrparantez bahsettiğiniz şahıslar Türkiye ’birlikte aziz yüzü sıcak değer gören insanlar. Hepsi birer etkili sanatkâr. Babanız ne yaşamış olursa olsun sizin çıkıp birlikte bugün ’ ’ferah ki dövmüş onları ’ ’ demeniz esas bizleri tasalı ediyor.

Zira;

Türk Halkına yaptığınız saygısızlıktır bu.

Türk kadınına yaptığınız saygısızlıktır bu.

Türk sanatçısına yaptığınız onları baştacı fail bizlere yaptığınız saygısızlıktır bu.

Alelhusus de yıllarca ailenize aldatmak parası kazandıran, sizin bu günlere gelmenizi sağlayan babanıza yaptığınız saygısızlıktır bu.

Çokça üzgünüm amma oldukça talihsiz tıpkısı açıklama yapmışsınız.

Eminim ki; oldukça tepki aldınız evet da alacaksınız.

Amma unutmayın temel dövülmesi gereken o insanlar değil asıl; ağzına biber sürülmesi müstelzim kişilerden biri sizsiniz Sayın Mehmet Arslan.

Ağırlık sağlıcakla… 

Nilgün Çolak

Bir Cevap Yazın