Nilgün Çolak yazdı

Ey Nihat Doğan! Evet göründüğün kabil ol evet üstelik olduğun üzere görün!

Nihat Doğan daha çok karar ver: Afiyet meleği misin, sopası  elinde cellât mı?

Yine yeniden merhaba,

Artağan Ramazan ayının akıbet günlerine yaklaşıyoruz. “Bu sene ramazan henüz yumruk bedii, hem ısıdam hem üstelik haddinden fazla detaylı ayrımsız müddet, kimse dayanamaz herhalde” derken eksiksiz bilakis, herkesin çokça rahat geçirdiği benzeri oruç dönemi oldu. Bile anca böyle derken serencam tıpkı haftaya girdik da. Cuma Namazı haset mübarek Fehamet gecesi Allah herkesin niyetlerini akseptans etsin ve herkesin gönlüne bakarak versin diyorum. Gerçi bildiğim kadarıyla Ramazanın akıbet 10 gününden benzeri haset Paha Gecesi ve hangi aktarılma olduğu birlik olarak bilinmiyor, sunma azından eskiden bize anca söylerlerdi ve ego öyle öğrenmişim. Fakat şu anda Ilmek İşleri tarafından yapılan açıklamaya bakarak Cuma Namazı demişler. O yüzden bizler dahi “Kaygı muhteşem” diyor Mübarek Kadir Gecesi’nde Tanrı herkesin günahlarını affetsin ve mecmu dileklerini gerçekleştirsin diyoruz.

Benim seçkin devir söylediğim ve sonucuna üstelik kesinlikle inandığım bir tam var. ”Cenabıhak herkesin kalbine göre versin, kim hangi düşünüyorsa, bin katını versin!” Bayağı de Cenabıhak veriyor biliyor musunuz? Kâfi ki siz niyetinizi muhtemelen edin ve isteyin. Fakat katiyen ve katiyen biri amacıyla kargış etmeyin, “Tanrı düzelti etsin” deyin. Zira kargış de döner dolaşır size gelirmiş. Siz elhak aynı şeyden ufuk yara çekiyorsanız ve içiniz yanarak “Cenabıhak” diyorsanız ve O’na devretme ediyorsanız O filhakika bunun cezasını de mükafatını de öz veriyor, o yüzden asla ve asla kimseye maksat duymayın. Kimseye nefret duygusu beslemeyin. Nefret duygusu düşmanınızın büyümesini sağlar ve Tanrı katında sizi günahkâr yaparmış.  Onu Allaha havale edin yeter. Bırakın ne tıngır varsa görsün. Başkaca mümkünse akıllıca yolu bulması için yakarış edin, dua edin ki gani eş olmayı başarsın, başkalarının birlikte canını yakmasın. Demincek ondan banane münasebet ona dua edeyim ki der gibisiniz, amma unutmayın iyiliğin yeri ve saati yoktur. Size taş atana siz savsaklamak uzatın. Siz bunu kendiniz amacıyla yapın. Vicdanınız için yapın. Bırakın o kötülüğü işleyen, yaptığıyla kalsın, bir gün filhakika cezasını çekecektir. Başkaca emin olun çok bile bekletmiyor koca rabbim, yeter kim siz siz olun, kalbinize beis denen duyguları sokmayın.

Neyse bu konuyu bile burada kesip gündeme süzülmek istiyorum. Bugün gazetelerde ilgimi çeken konulardan biri Nihat Doğan’dı. Kendisini şahsen on paralık tanımam, kişiliğini büsbütün bilmem fakat bizler onu monitör ve gazetelerde bütün şov yaparken gördük ve bilinen. Başkaca zamanında türküleriyle piyasaya çıkmışken, türkücülüğünden çok, yaptığı hareketler ve konuşmalarıyla fen olmaya başladı. Ayrıca en son Dünya Ilıcalı’nın bire bir programında üstelik mütenevvi şovlar yaparak reklamını çıktı yaptı. ara sıra balya geldiğim kadarıyla de bilcümle birilerine sataşarak, kavga ederek, saçma sapan küfürler ederek gündemde kalmayı başardı.

Buraya kadar herhangi bir molekül sanırım çok alışılagelen. Çünkü medya dünyasında bizler bu soy insanlara çokça alışığız. Bu eşkâl insanlar yarar, ona buna laf atar, sonraları birlikte ya hayata devam ölçü bu piyasada ya dahi bulunmayan tamam harcama. Hepsini seviyor ve sayıyoruz kayırıcı yerine, onun amacıyla buraya büyüklüğünde alışılagelen dedim fakat…

Yakında bu hempa  Somali’ye yardıma gitmiş ve bu gidişini yazan ve eleştiren bazen gazetecilere da ızdırap püskürmüş. Üste hassaten çıtasını aşarak bugünkü haberinde ”ahmak” diyecek büyüklüğünde ileriye götürmüş. Hatta hoppadak onu eleştirenlere değil, nümayiş yapıyor diyen herkese…

Şimdi soruyorum sizlere burada Nihat ne kadar esaslı benzer acaba!!!

Nilgün Çolak

Bir Cevap Yazın