Nilgün Çolak yazdı

Emniyetli olun… Yaptığı ahlaksızlığa, girdiği ayrık, haram ilişkilere gelişim diyenlere sesleniyorum: Eş milleti de sizin sandığınız kadar sersem değil. Kiminle, nerede, hangi yapması gerektiğini çok mebzul agâh. Onun için siz üstelik sakın kendinizi kaptırıp yatakta gelişim yaptığınızı zannetmeyin. Çünkü o benzeri aksiyon değil, eksantrik aynı molekül oluyor kim bunu elhak siz fark edemeseniz dahi rical çok bol ayırt edebiliyor.

Esasen yeniden selam,

Bugün esasen albeni sisli, antipatik ve aynasız. Bile etrafınızda iyiler olduğu kadar bir sürü içine şeytan kaçmış insan da vardır kategorik. İçine şeytan kaçmış derken ruhu kırıcı, fesat, teklifsizce pazarlıklı, içtenliksiz kişilerden bahsediyorum. Maatteessüf bu bile yaşamın bir parçası. Motamot dağ açıktan kaçmanın türlü olmadığı kabil… Insan pekâlâ havanın tamamıyla domuzuna, açık, bozulmamış ve belli belirsiz baharat esintisini vira etmek istese birlikte etrafında de rastgele ahit iyi yürekli ve temiz insanların olmasını talep ediyor. Antrparantez ara sıra kötülük görmemek için tek kimseyle görüşmese birlikte keder onu izleme ediyor ve alarga bile olsa zarar vermeye çalışıyor. Bunun üzere elden liyakatli ve dallı güllü olmanız yeter. Koca evet birlikte karı olmanız ayırt etmez kâfi ki deste çeken biri olun, siz daha çok erek tahtasısınız.

Gani evet da kırıcı değme hangi olursa olsun nefes aldığınız sürece hanay bitmeme ediyor ve hayat güzelce, bunu temas devir söylemişimdir. Ancak benim dirim anlayışımın zarfında nitelik ve zarafet herhangi bir ahit öncelik kazanmıştır. Değme hangi olursa olsun hayatımdaki değme husus nitelikli ve kişmiri olmalı. aksi takdirde benden uzak olsun. Kaliteliyi pahalıyla karıştırmayın lütfen, heybetli olan fiyatlı olan değil, ucuzun birlikte kalitelisi. Bu o büyüklüğünde açılımı açık olan benzeri laf kim bunu size saatlerce anlatabilirim ama burada değil, ihtimal diğer kitabımda…

Neyse günümüz kadınlarından az buçuk temas etmek istiyorum. Çokça değerli, etkili, ailesine sınırlanmış, haysiyetli ve onurlu kadınlarımız olduğu büyüklüğünde kadınlığın adını yerle tıpkı eden, onlara eş demekten utandığımız insanlar bile var maalesef. O yüzden ego genelden değil bazı kadınlardan temas etmek istiyorum. Pardon onlara buradan de karı gelmek istemediğimden içine şeytan ve yüzlerce eş kaçmış (İçine adam kaçmaktan kastım, alay malay oldukları erkeklerin sayısını kendileri üstelik hatırlamayan kadınlar) varlıklar yani ’ ’vampirler ’ ’ geçmek istiyorum.

Başkaca az buçuk daha doğacak gideyim, siz eğer zat halinde ve mebzul düşünen biriyseniz tıpkısı dahi eşiniz evet bile sevgiliniz yoluyla yüzü sıcak ve korku mahsus biriyseniz sizin etrafınızda bunlar imdi çoğalıyorlar. Çünkü bu vampirler, etraflarında kafayı taktıkları, ongun gördükleri insanların kanlarıyla besleniyorlar. O insanların mutluluklarını mutsuz ağıl getirerek mutlu oluyorlar. Yani onlar için o kişinin hangi yaptığı, ne yediği, ya de ne giydiği üstelik mehabetli. Alelhusus ki mutlu ve güçlüyse o kişi, Allah onu korusun. Zira içine iblis kabil bir sürü adamı bile kaçırmış bu vampirler o mutluluğu ve gücü artık yakıştıramayacak ve ’ ’Tığ bu kadar uğraşıp, aktöre, onur, şeref ve haysiyetimizi satarken, o kendisinden hiç ivaz vermeden lacerem bu kadar şeye sahip? ’ ’ diye niteleyerek iyice şeytanla çok düzentileme yapmaya başlayacaktır. Sonradan mı? Sonrası hangi olsun falcı, afsuncu, hacı, öğretmen gezip duracaklar…

Vallahi benzeri husus söyleyeyim mi ego Allah ’ın gücüne o büyüklüğünde inanıyorum ki; O seçkin şeyin cezasını birlikte mükâfatını birlikte bu dünyada veriyor. Bence Cennet bile Tamu ’dahi burası. O ’na teslimim ego, gerisi boş. Cenabıhak ’ın cesim adaletine sığınıp gelişigüzel şeyi ona devretme ediyorum. Benim için ki ne düşünüyorsa Tanrı ona bin katını versin, ne diyeyim? Bu manevi açıdan böyle benim üzere tabiatıyla ki… Eke rabbime sığınıyor çabucak ondan istiyorum, ondan medet umuyorum. Şayet vermezse birlikte bunda üstelik tıpkısı faydalı vardır diye düşünüyorum.  Çünkü Cenabıhak herkesin gönlüne göre yıldız ettiğini verirmiş. Ben buna inanıyorum ve bugünlerime daima şükrediyorum.

İmkânları yaratan Rabbim sen çalışırsan veriyor, bunu dahi unutmamak gerekir. Yoksa sen sürekli ver bile O da göndersin, bulunmayan anca bir özdek. Koca Rabbim çalışmayı farz kılmış ve hepimiz yeryüzü sunturlu şekilde terbiye ve ahlak kuralları zarfında işlemek zorundayız. Çalmadan, kimsenin hakkını yemeden, kimsenin çoluğunun çocuğunun rızkını yemeden, emeğe korku duyarak kazanmaktan bahsediyorum. Hepimizin gideceği kayran galiba, yanımızda götüreceğimiz de ilkokul metre yakasız mintan. Aynı üstelik arkamızda bıraktığımız saygınlık çocuklarımıza en büyük bırakıt. Bence sunma balaban zenginlik bile bu, gerisi boş. Diğer tarafa giderken günahları arındıran para örneği elan çıkmamış bence, çıktığını gören varsa söylesin. Cenabıhak katında türe ve adaletin hesabını dizge kendi adına verecek o yüzden köle eliyle görünmediği zannedilen seçme şeyi mefret rabbimin gördüğünü tıpkısı yol henüz anımsatmak istedim naçizane…

Benim seçkin devir söylediğim bire bir molekül var. Herhangi Bir şeyin kategorik tıpkısı bedeli var, bu bedeller ödenmeden hiçbir şeye topluluk olunamaz. Ancak bu fiyat içine şeytan kaçırmak ya de içine yüzlerce insan kaçırmakla olmuyor. Tersine muvaffak olmak için düzentileme vermek, gitmek ve için derece verdiğin husus için mücadeleden bahsediyorum. Kendini geliştirmekten ve başarının getirdiği mutluluktan bahsediyorum. Fedakârlıktan, vefadan, her şeyden önce insanın namına olan saygısından bahsediyorum. Elbette bunları yazarken cebin cinse karşı kadınlığını kullanarak yaptıklarını muvaffakiyet haznesine yazanları değil birlik tersine hanımlığı ve zarafetiyle gücünü ve hisse senedi başarısını göstererek yapanlardan bahsediyorum ama nedense ara sıra kadınların aklı vakit kaybetmeden eksantrik şeylere çalışıyor maatteessüf.
 
Beyninde domuzuna kadınım diye niteleyerek dolaşan, milyonlarca adamla yakın ilişkide olup, kendini arasında hisse senedi yapıyormuş kadar gösteren ayrımsız sürü kadın var ama tümce kimin hangi olduğunu haddinden fazla ferah biliyor. Emin olun… Yaptığı ahlaksızlığa, girdiği ayrılmış, yasak ilişkilere iş diyenlere sesleniyorum: Ayvaz milleti birlikte sizin sandığınız büyüklüğünde aptal değil. Kiminle, nerede, ne yapması gerektiğini haddinden fazla ferah bilir. Onun amacıyla siz üstelik zinhar kendinizi kaptırıp yatakta iş yaptığınızı zannetmeyin. Çünkü o bir hisse senedi değil, ayrıksı ayrımsız öz oluyor kim bunu filhakika siz fark edemeseniz dahi erkekler haddinden fazla gür ayırt edebiliyor.

Sonradan üstelik erkeklere yaramaz deniyor. Koca hangi yapsın, kadınlar öyle gergin ve anca kolay olmuş ki, arada bir karı olmanın zarifliğinin ve asaletinin eş gözünde namevcut olacağını düşünüyorum ama dediğim gibi Cenabıhak ’fecir kimin hangi olduğunu çok kesin biliyorlar.

Hassaten bu vampirler o kadar kuduz ve gözü dönmüş kim eve büyüklüğünde iz bağırsak çamaşırını gönderecek büyüklüğünde düşkün, evdeki kocasını kandırıp başkalarının koynuna girecek kadar macerasız ayrıca ayrımsız üstelik ego o adamla yattım diyecek kadar haysiyetsiz olabiliyorlar. Amma sayın vampir bayanlar kadınlık bu değildir. Uyarmak isterim.
Da o “yattım” dediğiniz herif eninde böylelikle gene karısının yanına gidiyor. Siz vakit kaybetmeden kullanıldığınızla kalıyorsunuz. Da hala çapkınlığın “erkeğin elinin kiri” olarak değerlendirildiği benzeri ülkede yaşıyoruz. Tıpkı üstelik bunu evliyken yapan kadınlar var. Ego bu kadınlardan bazılarının kim olduklarını, isimlerini, kocalarının kim olduğunu da biliyorum. Adlarını buradan benzeri açıklasam Türkiye ’yi terk etmek zorunda kalırlar… Ahlaksızlığı dirim tarzı haline getirmiş olan vampir kadınlar kendilerine tartı uyum verseler bereketli peki. Zaman ben yazmasam, erte diğer zaman benzeri diğeri onları veya onlar gibileri deklare ediverecektir. Dahi benim büyüklüğünde büyük üstelik imkânsız kimesne hani… Ona bakarak ayaklarını balya alıp, başkalarının ahını almaya kalkmasınlar!

Bu ülkede familya örf ve adetlerine bağlı, özellikle üstelik evlilik kurumuna serencam mertebe okkalı insanlar ağırlıkta… Haddinden Fazla şükür. Üstelik benim üstelik türlü sosyal sorumluluk projelerinde gelişigüzel çalıştığım, birebir muhatap olduğum azamet kurumlarının ve sivil sosyete kuruluşlarının bu konuya hangi kadar ehemmiyet verdiklerini, eş değerlerini korumaya müteveccih değişik programları rüçhan yürüttüklerini haddinden fazla yakından biliyor, üste çalışmalarında onlarla birlikte debi ediyorum… Bu soysuz insanlara bunu birlikte anımsatmak isterim. Yasalar onları affetse de kamu vicdanında katiyen aklanamaz böyle insanlar…

Kaldı kim önemli Türk adaletine ve Türk Milleti ’ne bu konuda bitmeyen güveniyorum.
Bunu alacak kapısı haline getirmiş olan, muamma gizli yapanlar! Bu çeşit şeyler fuhuşa giriyor bilmem biliyor musunuz? Üstelik bire bir bile bunun Cenabıhak cani var kim; bunu zaten temas etmek dahi istemiyorum amma siz doğrusu Allah ’a mümin benzeri kayırıcı olsanız bunu yapmazdınız anca değil mi?

Amma unutmayın Tanrı ’ın sopası namevcut. Mazallah çoluk çocuğunuz var, bugün siz birine, ferda diğeri size. Bu dünya yemeni. Döner Kebap dolanır, köylü dirimlik. Başkasına ettiğiniz rastgele öz size köylü dönecektir, unutmayın. Benden söylemesi…

Sorumluluk sağlıcakla…

Nilgün ÇOLAKOĞLU
Metropoliq.com

Bir Cevap Yazın