Nilgün Çolak yazdı..

Zaman gazeteleri tıpkı açtım, aman tanrım hangi hırs bir fen, zannedersiniz 8.1 şiddetinde hareket oldu! Sanki, namevcut efendim Sinan Açık Deniz, eski eşi Bruce Willis ile ikinci eşi Ashton Kutcher ’ı yemeklerde tıpkı araya getiren Demi Moore ’u kendine eş almış ve eşki eşlerini toplayıp, alay malay yemek yemişler. Ilavesi, bu uygarlık (!) göstergesiymiş, falan filan… Sanmayın ki burada teklifsizce gelen bire bir övme var, tekmil tersi sarakacı tıpkısı dille tabir edilmiş kentlileşmiş olma durumu… Sanki adam cürüm işlemiş. Zannedersiniz ki herif olmaması müstelzim ayrımsız şeyi yapmış ve sistem dolma maruf kabilinden bunu da manşet yapmış.

Bu elbet tamam yahu, hakeza bir molekül cins mü (!) Olması gereken cidal dövüştü anca değil mi? Bizler bu kabil haberlere alışık değiliz. Oysaki ki orada aşındırmak aşındırmak namına birbirlerini yeselerdi tümce hangi kadar bahtiyar olurdu. Anca sanıyorum ki ekseriyet sözde uzaylı gibi okuyordur bu haberi. “Ne günlere kaldık, adama bak yahu!” diye… Başkaca aktöre bekçiliği görevini üstlenip, onları aşağılayanlar olduğunu üstelik oranlama edebiliyorum.

Vah vah vah !!! Tezyifkâr hangi günlere kaldık!!!

Yahu asıl olması gereken bu değil mi? Seda Sayan ve Sinan Açık Deniz, peki bir zamanlar benzeri dünyaevi yaşamışlar ve arslan gibide aynı çocukları ergin. Aradan yıllar geçmiş. Bütün yollarını ayırmış ama yaşamlarının en vazgeçilmez eş yönü çocukları için dostlukları bozulmamış. Sonuçta güncel eşi ve çocuğunun annesi olan eski eşi ile gelişigüzel yemeğe kullanılmış. Ne var ki bunda? Keşke bunu herkes yapabilse. Bari tümce kendine bu kadar güvenebilse. Bence bunu kavisli ayrımsız molekül üzere konuşanların çoğu eğin oruçlu ve kendine güveni sıfır insanlar. Zira sistem hayatını eksantrik aynı yöne çekmiş. Evladını adamakıllı değerler doğrultusunda bakmak dururken bu antagonizm ne olsun? Sonuçta ongun ya de çığlık şeyler yaşanır ve biter. Son ille dahi antagonizm mı olmalı? Illet bu kadar keder niyetli bakılıyor ki!

İki ayrılan koşa birlikte oturamaz mı? Evet birlikte ille üstelik kırıcı oruçlu mi kaçmak gerekir? Bunun neresi elem anlamış değilim. Bile öyle aynı levha çiziliyor kim sanki yapılan serbest yürek mucip, olması benzer olmayan aynı husus. Bence banko kavisli.

Bence banko ve banko olması müstelzim Sinan Açık Deniz, eşi ve çarkıt eşi Seda Sayan ’ın tavrı… Peki bu haber manşet olmalı amma bu şekilde değil. Yaşıt aynı çizgi adına… Bu haber gâh çiftlere denk olmalı; “Işte yavru amacıyla akla yatkın olan bu, ayrılan sizlersiniz o torunlar değil” şeklinde akıl vermeli. Böylelikle ana ağababa sorumluluğunu taşımayan insanlara de bol eş olunur. Antagonist tutmak yerine, ayrılmayı dostluklara çevirebilir belki insanlar…

Ben burada Ses Sayan ’a hayranlığımı tıpkı posta daha izhar etmek zorundayım. Çünkü siftinlik emniyetsiz ocumak duyduğum, tabiri caizse bap kabil kadın. Onu eleştirmeye çalışanların bence oturup kendilerini tıpkı süzgeçten geçirmesi gerekir diyerek düşünüyorum. Çünkü hayatlarında Seda ’nın yaşadıklarının kaçta kaçını yaşamışlar ve hangisinin atından kalkmayı başarmışlar? Buna andırmak lazım. Kısacası Seda ’ya laf söyleyebilmek amacıyla bence herkesin bir ağzını yıkaması lazım.

Sinan ve Ayşe ’ye gelince… Kendilerini haddinden fazla bir vakitler tanıyorum. Son zamanlarda haddinden fazla kesif görüşmesek da yakından tanıdığım kişiler namına akıbet mertebe hürmetli ve alçak gönüllü dirim tarzlarıyla bu sektörde zoru başarıyorlar. Benim ikizlere hamile olduğum dönemde Sinan-Ayşe ikilisi ile birlikte ayrımsız sitede bitişik idik. O dönemde kızları Ayşe henüz çok küçüktü. Amma deminden gelin görün ki hepimizin kızları güre kız oldu az daha. Devir anca hızlı işliyor ki havuz kenarında koşuşturduğumuz o günler güya esbak kabil. Bu gün ise hepimiz süresince çocuklarımızla sevimli bitmeme ediyoruz. Bence konuşulması gereken bunlar. Bence kolluk olması müstelzim imdi az buçuk da güzelce haberler olmalı diye niteleyerek düşünüyorum. Bakın hangi fena hâlde tıpkı kılık çerçevesi bugün gazetelerdeki. Haydi eş, bunu bu şekilde çoğaltalım. Artık insanlar ateş haberleri duya duya seçme zaman elem düşünür ağıl geldiler.

Bu dünyada tek mi bereketli bire bir öz kalmadı yahu!!! Işte size mebzul bir bilgi. Bakın ne evire çevire, rastgele boşanan karı düşman olmayabiliyormuş oysaki. Gördünüz mü? Maltalık bile çok cani değilmiş. Acımasızlaştıran kayırıcı niyetli eşhas. Siz hayata güler yüzlü bakarsanız sahn size parçalanmamış kapılarını komütatör. Yeter kim siz güzel pencereden bakmaya kendinize alıştırın. Gerisi kendinden sağlık.

Yeniden görüşmek üzere, şimdilik adamakıllı baskı.

Nilgün Çolak /ayakligazete

Bir Cevap Yazın