Nilgün Çolak’tan azrail tespitler!

Asortik isimlerin adaylığı!

Kıdemsiz çalışmam diyen, reklam amacıyla hediye yapmış gibidir

Siyaset gömleğini zarfında yanmayı göze alanlar giymeli!

Boş şöhrete serbest abes vaatlerde bulunan fırka başkanları “evet” der!

Gine yeniden selam,

Cümle seçimlere yaklaşmışken seçkin tarafta iyilikmelekleri kabil gözüken öğür başkanları ve kurmayları tebessüm dağıtarak vaatlerde bulunuyor. Ancak benim güzeşte yazılarımda söylediğim kabilinden ben insanın söylediklerine ya de vaat ettiklerine değil, yaptıklarına bakarım. Ve o koca üzere dahi anca kararımı veririm. İşin reklam kısmı beni haddinden fazla ilgilendirmez. Heleki işi oyunculuksa bunu bile ferah anlarım ki mesleğim mebzul oyuncuyu sağlamak doğrusu…

Neyse olaydan aşkın uzaklaşmadan ego çokça siyasetle alakadar olmasam birlikte haricen bir göz ve tıpkısı T.C. vatandaşı namına şimdilerde gündemde olan mebusluk adaylığı ile ait yazmak istedim. Bugün Kelebek ’te sâdır Cengiz Semercioğlu ’nun ’ ’AKP listesine giremeyen ünlülerne yapacaklar ’ ’ başlıklı yazısına bayıldım.

Okumayanlar varsa buyurun bire bir kısmını size aktarayım…

“(…)

Tamam miting miting dolaşmaya hazırlanırkenşimdi dangadak kendini boşlukta hisseden ünlüler hangi yapacak…

– Balık Ayhan

AKP grup toplantısına birlikte katıldı, Erdoğan ’ıayakta alkışladı ama olmadı, olmadı… 118 reklamlarında oynamaya devamedecektir.

– Tanju Çolak

Meğerse İzmir ’birlikte AKP ’nin oylarını yüzde 10artıracaktı. Demincek AKP ’ye görüş vereceğinden dahi şüpheliyim…

– Mukavim Şentürk

Hazır Lokman Ayva ’nın bile beden çizilmişkensanatçılar içinde meclise genişlik yakını oydu. Elan kullanılmadan nadasa bırakıldı.

– Cengiz Kurdoğlu

Hangi diyordu Yalancı Ilkbahar şarkısında; Yolundaharcarken hep ömrümü/ Sende almak varmış acımasız zulmünü/ Yaşamaksayaşanılır/Kader buysa katlanılır…

– Kaan Dilli

Yıllar önce cafcaf aldığı vezneci reklam filmindeyaptığı kabil “pardon pardon” diye niteleyerek İzmirli olduğunu hatırlayacaktır…

(…)”

Küçük ego AKP ’nin dalavere işini çok iyi yaptığını düşünüyorum. Neden biliyor musunuz? Çünkü reklam yapıp oy almak üzere sokak sokak ünlü arayıp gayesiz tamamen düşünce getirsin diye ünlüleri toplamıyor. Cemi aksine AKP elden bu konuda işe yarayacak insanları seçiyor. Zira AKP amacıyla fikir toplayacak kayırıcı değil yekpare bilakis iş yapacak, hükümete faydası olacak şahıslar vacip. Sn. Başbakanımız kurduğu ekibiyle filhakika ortada. Kim hangi derse desin.Kıskananları, çekemeyenleri ve fesatları bire bir kenara bırakalım AKP hükümeti bu ülkeye çok molekül kazandırdı. Henüz önceki dahi yazmıştım. Esasen yazacağım. Yiğidi öldür amma hakkını yiyecek.

Tekrar söyleyeceğim seçimleriyle veyaptıklarıyla Sn. Tayyip Erdoğan alım duyulması gereken benzeri lider. Bence Atatürk ’deri sonradan gelen arz muhteşem liderlerden biri diyebiliriz. bu arada Sn. MerhumTurgut Özal ’ı de nazikâne anarak ruhunu neşeli ediyoruz.

Bunu banal, dostça ve mecmu ferah niyetimle söylüyorum. Bakın siyaset tuzaklarla oturmuş ayrımsız ortam. Eminim ayrımsız giren, bire bir girmeyen nadim. Azılı bire bir sakil gömleğine eş amma benzeri o kadar da felaket ile çöz içe aynı merhale. Giyene çokça yakışıyor ama arada bir da insanın sırtında yanıyor.Bu gömleği takkadak gücü için değil, gönlünü vererek icabında zarfında yanmayı göze algı insanlar giymeli diye düşünüyorum. Çünkü siyasa bence böyle birşey.

Ancak günümüzde görüyorum ki köken hayatta bile aynı şeyleri tutturamamış birileri kalkıyor milletvekili kalkmak istiyor. Neden? İsminin sosyetikliğinin düşünce getireceğine inanıyor ve adaylığını açıklıyor. Yapmayın Tanrı aşkına buna kargalar da güler. Buna fakat hiçbirşey yapmadan gayesiz vaatlerde bulunan parti başkanları peki der. Hırçın tıpkı kapsam doğrusu olamaz. Zira gelişim yapmayı hedefleyen âdem doğrusu işe gelişim yapacak insanı alır. Ayrımsız Sayın AKP lideri Tayyip Erdoğan kabilinden.

TATLISES ’İ AYRI TUTUYORUM

bu arada AKP listesine giremeyen İbrahim Tatlıses ’i bu konulardan kesinlikle ayrı tutuyorum. Zira kendisi şu anda dirim savaşı verirken hakeza bir konuda gereç olması ya üstelik kendisi cevap veremezken hakeza bire bir konuya muhatap olmasını makul görmüyorum. Birlikte O AKP ’ye aday olamamış üstelik olsa Sn. Tayyip Erdoğan ’ın gönlünde nerede olduğunu hepimiz biliyoruz. Üstelik o rastgele yerde milletvekili olmasa birlikte hepimizin gönlüne padişahlık kurmuş biri. O yüzden banko namına kaçınmak duyuyorum.

bu arada başından milletvekili adaylarına kaçmak istiyorum. Yahu bu ülkede yapacak ayrıksı bire bir özdek namevcut mu? Ne hepiniz gözünüzü diktiniz o çevrilmiş koltuklara? Bu ülkeye ve bölüt çokça mu hayır kayırıcı gelmek istiyorsunuz? Bunun üzere ille mebus atılmak zorunda değilsiniz kim!!!! Bu talih amacıyla çalışacak milyonlarca insana gerekseme var. Kâfi ki siz fahri işlemek isteyin. Amma bittabi ben rütbesiz çalışmam derseniz o ant başka. Bu bile reklam amacıyla yapılan bağışlara girer kim aha böyle dışarıda kalırsınız:)))

Etki sağlıcakla…

Nilgün Çolak

 

Bir Cevap Yazın