Niran Ünsal: ‘Soyunanlar ödül aldı’

Programa mihman olan artist Niran Ünsal, Tiyatrocu Mehabetli Alacakaptan, Ilahiyatçı Dr. Lütfü Özşahin birbirinden değişik çarpıcı açıklamalarda bulundu.

TİYATROCU ALI ALACAKAPTAN: “TÜRK TİYATROSU 10-12 YILDIR ALDIĞI DESTEĞİ TEK ZAMAN ALMADI”

Türkiye’ye islam hukuku gelecek dediler Lady Uç geldi. Lady Ağız’nın sahneye şüphesiz çıktığını gördünüz mü ? Kimse tıpkı husus demedi. Buna anlaşılmaz standart derler. Bu elbette şeriat?

Ben tiyatroya başladığım grupta haftada şeş gün yetişek gördüm. Muhtelif müzakere derslerimizin birlikte marksist felsefe dersleri de aldım. Sanırım Türkiye’üstelik tektir bu.

Türk sineması ve Türk tiyatrosu 10-12 yıldır aldığı desteği hiçbir ant almadı. Ama bizim hakkımız doğrusu bu.

SANATÇI NİRAN ÜNSAL: “TÜRKİYE’DE NE KADAR SOYUNAN VARSA HEDIYE ALIYOR”

Türkiye’dahi hangi kadar soyunan varsa ihsan alıyor.

SACİT ASLAN’DAN BOMBA DEĞERLENDIRME: “GAZETE SAYFALARINA VERILEN POZLARI VAR..” (VIDEO)

NİRAN ÜNSAL YÜREKLI TAYF KOSTÜMLERİYLE ADINDAN SIKÇA ALAY ETTİRİYORDU (BILI LİNKİ)

Ülkemizde algı operasyonları sabah akşam vardı ve halende var bunun genişlik andıran takipçisiyim. Musahabe ve estetiği anlayabilirim amma musahabe de pornografi asla.

Görüşme dünyasında alçak tıpkısı çeteleşme var. Bu illegal çeteleşmenin ağırbaşlı anlamda hükümet tarafından bu işe umum konulması gerekiyor.

İLAHİYATÇI DR. LÜTFÜ ÖZŞAHİN: “BU TOPLUMDA BILDIRME NAZIK ZARAR GÜNEŞ ŞUURUNU ELİNDEN ALMAKTIR”

Batı’üstelik büyük sanatçılar ve elbette kim ama bu Batı’daki sanatçıların hiçbirisi Avrupa kültürünü kendisi eleştirmiş olsa birlikte, Avrupa’yı Avrupa fail değerlerden, gelenekten banko sökel değildir. Bu sinemada bile böyledir, tiyatroda üstelik böyledir, romanda üstelik böyledir, felsefede de böyledir.

Türkiye’da taklitçilik var. Konuşma ve kültür alanında yapılan taklitler, bunlar mebzul taklit değil çokça ızdırap. Mebzul taklitler olsa büyük bir sıçrama olabilirdi.

Bugün Türk milletine yapılan arz balaban zarar bu milletin ruz şuurunun, nutuk algılayışının, musiki anlayışının, dilin her türlü kendisini muhasır tekmil kültürel çevrenin bulunmayan edilmesidir. Bu namevcut olduğu ahit siz bu toprakları koruyamazsınız. Vasıta bozulursa hars bozulur, ekin bozulursa aktöre bozulur. Aktöre bozulursa, hususiyet bozulur,hukuk bozulursa birlikte azamet kalmaz tek özdek kalmaz.

Bu ülkede koşut ihtişam değil, paralel din tartışmalı.

Programdan görüntüleri haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın