Niran Ünsal’dan Sezai ve Erdem’e dokunaklı itham!

18 ayda 1 milyonu aşkın dünyalık kaybetmiş

Sözcü’den Mustafa Kızgınyürek’in haberine göre Niran Ünsal hayat tarzı yüzünden yaşadıklarını ve kayıplarını anlattı. Örtündükten sonra konuşma hayatında engel gördüğünü söyleyerek başörtü adına sahneye perukla çıkmaya başlayan Niran Ünsal, esbak gece Taksim Jolly Joker ’bile hayal aldı. Kapandıktan sonra hem aksiyon hem bile müzakere çevresinde zayiat yaşadığını kanıt eden Niran Ünsal gazetecilerle yaptığı röportajda içtenlikle açıklamalarda bulundu.

Tesettüre girdikten bilahare sahneden uzak kaldığını belirten Niran Ünsal; Kesinlikle müzikten bambaşka hiçbir molekül yapmayacağım, seçkin ne tıpkısı yöntem programında yahut eksantrik tıpkısı yerde atılmak istemiyorum. O kadar haddinden fazla uğraş verdim ki; hem aynı asıl adına, hem tıpkısı artist kendisine hem da bu topluma duygulu… Fikrinden, zikrinden hep dönebilir, ben birlikte 2015 senesinde kendimde bunaltıcı bire bir değiş buldum amma karşısında hakkettiğim yeri bulmadım. Hakketiğim yeri bulmadığım amacıyla, yanımda çalışan 25 çalışanımın hangi kuzuluk geldiklerini gördüm ve hem onlar amacıyla hem birlikte çalgı amacıyla sadece ve vakit kaybetmeden fon yapacağım” dedi.

18 aydır tek saz programına katılmadığını tamlayan Ünsal; “Eminim bu 18 aydır müzik piyasasından ırak durmam ve rastgele hangi aynı enstrüman programına katılmayışım kimsenin dikkatini çekmemiştir. Çünkü bu iş yoğun anlamda bazen kişilerin tekelinde, ego üstelik bunu bir tane başıma geçemedim ama 2016 yılında enstrüman dışında banko hiçbir molekül yapmamaya karar verdim” dedi. Sahneye perukla çıkmasıyla ilgili kendisine namına yöneltilen tepkilerin hatırlatılması üstüne mütebessim Ünsal; “Beni sahnede tek ahit çıplak yerine kimesne izlemedi kim. O insanlar bana sesim amacıyla geldiler.

BU SAATTEN SONRADAN KIMI İLGİLENDİRİR KI?

Bu saatten bilahare perukta taksam, özlük saçımla dahi çıksam kimi hangi ilgilendirir ki Cenabıhak aşkına, bu benimle Cenabıhak beyninde olan tıpkısı şey. Ego yaptığım bu çıkışlarımla bazı insanları akla yatkın yöne çeviririm diyerek düşündüm amma görüyorum kim o da namevcut maatteessüf. Allah görüyor ve o insanları Cenabıhak ’a devretme ediyorum” dedi.

Peruğun kadın saçından yapıldığını ve ağız ağıza özgün olduğunu söyleyen Ünsal, özel namına İzmir ’dahi yaptırdığını söyledi. Kapandıktan sonra aldığı tepkilerden sızlanan Niran Ünsal; “Atatürk amacıyla Fatiha okuyun dedim, üzücü karı olarak zar edildim. ‘Atatürk ’te bu memleketin evladı değil miydi? ’ diyerek adeta isyan etti. Kapandıktan bilahare işle ilgili iri kayıplar yaşadığını sözlerine ekleyen Niran Ünsal; “bu 18 ayda 1 milyon 200 bin lira maddi kaybım oldu” dedi.

HALİL SEZAİ VE MEHMET YIĞITLIK AMBARGO KOYMUŞ

Sahne aldığı Jolly Joker ’den üstelik, gayrı meslektaşları eliyle sansüre uğradığını belirten Ünsal; “Tığ burada 11 Karı ’ta sahne alacağımızı organizatöre verdik, yılbaşı gecesi bizi regülatör arıyor ve diyor kim; ‘Jolly Joker ’birlikte hayalet alan sanatçılar aksülamel göstermiş, Niran Ünsal ’ın mekana çıkmasını istemiyorlar. O yüzden konseri mekan sahibi nakız ediyor’ denildi. Sonradan mekan sahibiyle iletişime geçtik ve bunun benzeri sorumluluk olduğunu ve ayın 11 ’inde sahneye çıkabileceğimizi söyledi. Bu gece yani ayın 11 ’ini bize sahneye çıkmamız için verdi amma hiç kimsenin bu konserden haberi dahi yok, kimseye veri vermemişler andıran atmamışlar. Burada hayalet almamızı istemeyenlerin de mekanın başlangıç sanatçıları Halil Sezai ve Mehmet Erdem olduğunu öğrendik” diyen Ünsal; “Bu insanları elden Cenabıhak ’a devretme ediyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın