Nitelikli aynı avlu ayaklardan başlar

Yıpranmamış Asır’üstelik kayran düz habere göre nitelikli bir dirim üzere bizlere cereyan imkanı sağlayıcı ayaklarımızın ve bacaklarımızın sağlığına dikkat etmemiz gerektiğini vurgulayan İzmir Menekşe Başarmış ayak sağlığı işletmesinin sahibi Podiatrist Menekşe İzer, “Ahenktar basamak muayenesi ve ayak bakımı ile birçok dava henüz ortaya çıkmadan çözülebilir. şeker hastalığı ve dolaşım bozukluğu olan kişilerde deri beslenmesinin bozulması zımnında niteliksiz kötü açılabileceği ve ızdırap iyileşmesinin gecikebileceği gözönüne alınarak, bu kişilere travmadan korunmaları üstüne eğitim bilimi verilmektedir. Ayrıca gözyaşı ilerledikçe basamak numarasındaki değişimler unutulmamalı, ayakkabı numarası sık sık ölçülerek akla yatkın ayakkabılar giyilmeli” dedi.

SORUN BIR GECEDE ÇIKMAZ

Bir Nice fut probleminin bir gecede ortaya çıkmadığını, yıllar içerisinde birikerek oluştuğunu dile getiren İzer şöyle bitmeme etti: “Gâh eşsiz hastalıklar dışında, bir lahzada çabucacık tamlık bebeklerin bir göl ayağı problemi yoktur. Doğumda dimdik, sıkıntısız ve gülgûn renkli olan, kokmayan ayaklar yürümeye başlayınca değişmeye başlar. Bire Bir insanın günde averaj 8000-10000 etap attığı göz önüne alınırsa, bire bir dünya malı boyu 115 bin balçık yada dünyanın çevresini 4 misil dönecek büyüklüğünde yürüdüğünü hesaplayabiliriz. Ayrıca, yaşımızla beraber mütebeddil tagaddi ve keyif durumumuz de tüm dokularımızı etkilediği kabilinden hep yükümüzü haiz ve yorulan ayaklarımızı birlikte tabiatıyla etkiler. Bunun sonucu kendisine ayaklarımızın sağlığı bizim sağlımızın birlikte tıpkı göstergesi haline dirimlik. şeker hastalığı, dolaşım bozuklukları, kâh zaman hastalıkları, nörolojik ve romatizmal emraz üzere sistemik gâh hastalıklara ilgili önce bulgular ayakta ortaya çıkabilir. Antrparantez yaşla bu arada olan kilo değişimleri bile mızrap ve bağlarda yapısal değişikliklere kere açarak göl ayağı yapısında biçimsizleşme yapabilir. Esasen mızrap erimesi, vakayiname ödem gibi nedenlere sadık adına anatomik ilişkilerin değişimi ile üstelik ayakkabı numarası değişimleri tür. “

Bukanak sağlığı amacıyla öneriler

İzmir Menekşe Nail basamak sağlığı işletmesinin sahibi Podiatrist Menekşe İzer ayak sağlığı ile ilgili şu önerilerde bulundu:

“Rastgele dönem ayaklarınızı arama edin. Sunu ufak suratsız tıpkı değişiklikte dermatoloji uzmanına başvurun.

Herhangi Bir antlaşma şen pabuç giyin. Ayakkabınızın sıkmaması ve vurmaması gereklidir.

Yaş ile beraber pabuç numaranızın değişebileceğini unutmayın. Yılda aynı kat başmak numaranızı arama edin.

Ayağın kendisinde oluşabilecek deformasyonlar nedeni ile hususi ayakkabılar gerekebilir. Bunun üzere benzeri ortopediste danışmak akıllıca olacaktır.

Pamuklu çorapları tercih edin. Eli Sıkı lastikleri olan sentetik çoraplardan sakının.

Tırnaklarınızı ahenkli kendisine gelişmemiş ve smaç stabil. Sertleşen tırnaklarınız amacıyla tıpkısı uzmana danışın.

Bahir kenarı ve bahçe kadar yerlerde asla yıldızlı ayakla dolaşmayın, ayaklarınızı travmalardan koruyun.

Ayaklarınız ısıtmak üzere ısı kaynaklarını (ısıdam su, soba, kalorifer kabil) kullanmayın. Ovuşturma ile çağ dolaşımını çurlatmak ve sorumluluk çoraplar giymek, ayaklarınızı ısıtmak üzere sunma uygun yoldur.

Ayaklarınızda katır kutur dokular, nasırlar yahut keski batmanız varsa bunları kendiniz kesmeye, kazımaya çalışmayın; engel verebilirsiniz. Hangi yapmanız gerektiğini tıpkısı dermatologa danışın.

Üslup yapın ve bunun üzere makul ayakkabılar giyin.

Fut sağlığınızın sizin sağlığınızın tıpkı aynası olduğunu unutmayın.”

Bir Cevap Yazın