Noksansız Orion kül iptila edilenleri anlattı

Hürriyet’ten Hakan Gence’nin röportajı..

80 ’ler… Gazino yılları… Türkiye ’nin genişlik domuzuna kadını, assolist Komple Avcı. Tekellüf, san, mal… Hadi o kapıdan içeriye gelişigüzel girelim.
– Ayrımsız dakika, seni ben mi doğurdum? (Gülüyor) Hangi alakası var? 80 ’ler değil o bahsettiğin, 90 ’lı yıllar. Şöhrete gelirsek, tabiatıyla çok pir. Ama diyeti bir o kadar çetin.

Siz o yavaş bedeli ödeyenlerden misiniz?
– Bire Bir fiyat var ve ego bunu kabullendim.

Kabullenince hangi oluyor?
– Önceki öğütmek gerekiyor. Yoksa cins değil, yapamazsın. Doğrusu işin başında aslında unvan adına doğuluyor. Bilahare olunmuyor. Söz Temsili ego alaylıyım. Tek terbiye almadım. Ama 14 yaşımda Dalyan Gazinosu ’nda sahnedeydim. Önceki solistim Emel Sayın, ikincisi ‘kişi annem ’ Rağbet Edip ’dı. Sinemaya dahi daha sonradan Fahrettin Aslan ’dan izin alınarak başladım. Ama bu konuları değil, yıpranmamış albümü konuşmak üzere buradayım.

BEN ÇIKTIKTAN SONRALARI AYRIMSIZ ÇOĞU KAÇACAK

Amma hayatınızda yabansı benzeri çağ bile var. Neler yaşandı o süreçte?
– Kapatıldım. Elbette çalgı yapmak istedim amma engellendim.

Kim engelledi sizi?
– Esasen temas özdek dolandırılmamla başladı. Sonrasında tezkere üzerinde evli olduğum can İbrahim Öztürk yoluyla engellendim.

Hastalık?
– Gerçekte bunları konuşmak istemiyorum… Bu büyüklüğünde yeter.

Aşk evliliği miydi?
– Hangi aşkı? Dedim ya, çabucak kâğıt üzerindeydi bizim evliliğimiz.

O devir sebep evlendiniz?
– 2005, ‘Deliyim ’ şarkısı zamanıydı. Arkadaşlarımla yemeyi, içmeyi, paylaşmayı severim. Anca tıpkısı dönemdeydim. Bunu İzmir ’üstelik cıvıl cıvıl abim “Noksansız paralarını etrafa saçıyor” diyerek duyuyor. Ve akli dengemin yerinde olmadığını iddia ediyor. Hem anneme imzalatıyor hem öz imzalıyor. Beni vasilik altına ahzetmek istediler. Bu süreçte zat avukatım beni İbrahim ’le tanıştırdı. Abimin bu vasi olayına cebin kâğıt üzerinde evlendik. Sonuçta akli dengem bomba kabil artık.

Peki, hangi noktada İbrahim Komutan ’den çabukluk görmeye başladınız?
– Abimle yaşadığım ahval sırasında kişi avukatım beni üçkâğıda getirdi. Psikolojim kötüydü. Avukatım tıpkısı devir geldi, Türk kahvesi içtik. Sonrasını hatırlamıyorum. Davayla ilgilendiren altlı üstlü kâğıtlar vardı. Ayrımsız şeyler imzalattı. Meğerse her şeyi almış elimden.

Nasıl anlamadınız?
– Benim kadar zeki aynı insan anlamadı. Abla-ahi üzere muamele kurdu benimle. Doğrusu bu avukatın evvel olayı da ego değilmişim. Dolandırdığı bambaşka kişiler bile varmış ve onlar birlikte ortaya çıktı. Aha İbrahim birlikte beni dolandıran kadına alın bütün malvarlığımı ahzetmek üzere şahlanmaya çalıştı. Amma maatteessüf yapamadığı üzere dokunaklı alışkanlıklara bulaştı. Ondan bilahare bile bana kötülük vermeye başladı. Elimden telefonları, bilgisayarları aldı. Tek şekilde bildirişim kuramadım.

Bu dönemde mi takat başladı?
– Tamam, İbrahim konu kullanmaya başladıktan sonra. Onu da şimdi suçlamıyorum. Önceleri hakeza değildi. Ailesi üstelik elem tıpkı aile değil.

Hangi noktada “dur” dediniz?
– Aynı ahit sabaha karşı saat 03.00 ’te şakağıma silahı dayayıp beni uyandırdı. Haddizatında çok dinamik aynı kadınım. Elinden silahı aldım. Duvara yapışıp kaldı. İnanamadı. Bire Bir elimle silahı ona doğrulttum, farklı elimdeki telefonla 155 ’i aradım.

O noktaya kadar hastalık ağızsız kaldınız?
– Rezil koyulmak istemedim.

Elhak halk ozanı de değildiniz…
– Hayır. Benden yaşça küçüktü ve ayakları üstünde durabilen biri değildi.

Haddinden Fazla birikiminiz var mıydı?
– Peki. Asla yersiz para harcamam. 11 yaşımdan beri çalışıyorum. El tipi tıpkısı insanım. Işaret takıntım on paralık olmadı. Oylumlu olan üzerindekini bereketli yürütmek. Elden gani beslenirim ve cildime harcarım. Ama işte…

Hiçbir molekül kalmadı mı?
– Bittabi sokakta kalacak büyüklüğünde değil ama milyon dolarlarım dolandırıldı. Amma hepsini alacağım. Bunun hesabını soruyorum. Sevgili bitmeme ediyor. Ve bu davayı da kazanacağım.

Tamam akılsal dengenizin yerinde olmadığını söyleyen abinizle konuşuyor musunuz?
– Peki, kindar değilim. Abimle babalarımız ayrı. Aramızdaki gözyaşı farkı balaban. Ayrımsız bile ego doğmadan ölen ablam vardı. Abim deminden annemle yaşıyor. Onu zahir hayatımdan çıkarayım?

Yaptıklarından pişman mı?
– Hem dahi çok pişman.

BENDEN BIRICIK HENÜZ NAMEVCUT

Peki, hoşgörüsüz dönmeye ve bakir tıpkısı resimlik çıkarmaya elbette değişmeyen verdiniz?
– Prodüktörüm Firuz Anlı yardımıyla. Firuz tıpkı şekilde benimle bildirişim kurdu. Özellikle uzunçalar olayına yunak bakmadığımı düşünmüş. Meğerse ben filhakika çok istiyordum.

Birçok nağme olacak albümde?
– Önce iki şarkıyla depar yapacağım. Albümün adı ‘Semavi Siyah ’. Amma bu seferki şarkılar çokça farklı.

Nedir farkları?
– Slow şarkım ‘Gökçe Yağız ’. ‘Alışırım ’ isimli şarkımın tadında amma çok henüz güzeli. Tıpkısı de ‘Deliyim Ego ’ havasında ‘Tezat ’ diye benzeri şarkım var. Hoşur çokça iddialıyım. İkisinin de sözü-müziği Suat Sakarya ’evet ait.

Siz yokken ortalık nasıldı?
– Çoğu işi beğenmedim. Benden bir tane henüz yok. Ego çıktıktan sonradan ayrımsız çoğu kaçacak.

İKİ DELIK BIR MAĞAZA KADINIM

Sacit Aslan ayrımsız röportajında “Haza Avcı ’nın yeryüzü nazik belası güzelliği oldu” demiş…
– Akilane!

Çokça çektiniz mi güzellikten?
– Güzellik göreceli. Kendimi seksi bulmam. Yazıksız ayrımsız yüze sahibimdir. Temsil anadan doğma fotoğraf çektireyim. (Ellerini göğsüne akıllıca götürüyor)

Ellerinizle göğsünüzü mü kapatırsınız?
– Neremi ellerimle kapatacağım canım! İki ayn bir mağaza kadınım ego! 1.78 boyumdayım. Topuklularla iki metre oluyorum. Bol üstelik sen deminden niye kızardın Kağan? Korkma! Bak atlas aynı çarşafa sarılayım. Bacaklarımı göğsümü kapatayım, o birlikte köle avam durmuyor. Zira yüzümde masumluk var.

Sizin assolist olduğunuz dönemde korkup Seda Sayan ’ı parlatmaya çalıştıkları akıllıcasına mu?
– Mat olan bire bir şeyi ne büyüklüğünde parlatabilirsin canım. Cila bizatihi vardır doğrusu.

ERKEĞİMİ YÜCELTİRİM

Çok âşık oldunuz mu?
– Müfit. Alay Malay olduğum insanların sayısı ilkokul parmağı geçmez.

Amma evvelce hakkınızda sâdır duyum öyle söylemiyor.
– O yazılanlarda hayatıma girenlerden adeta ayak topu takımı kurmuşlar. Amma ben o isimlerin hiçbirini tanımıyorum.

Çapkın mısınız?
– Göz çapkınlığım var. Bakarım. Amma yanımdaki erkeğe baktırmam, oyarım! Mizah elbette. Ben erkeğimi yüceltirim. Onun alengirli ve bayındır olması beni sevindirir.

Ayrımsız erkekte sizi ne etkiler?
– On Paralık görgüsüz değil beni ilkah etmek. Kulisime gelen çok hediyeler oldu… Ama hepsini fırlatıp atmışımdır şimdiye kadar. Beni doğruluk ve vakfe tavlar.

BANA ÂŞIK HADDINDEN FAZLA KADIN VARDI

Oysaki 1994 ’te benzeri röportajınızda “Benim üzere destan pos yetişkin değil. Cüzdanı komple koca yakışıklıdır” demişsiniz.
– Katiyen anca bir özdek demedim. Babamı kaybettiğimde iki yaşımdaydım, onun serveti bana yeterdi. Temel tarafım elhak varlıklıydı. Amma ego çokça başkaldıran bire bir çocuktum. 11 yaşımdan itibaren kimseye eyvallah demedim.

Şimdiki popstarlar başlarına mevrut tacizleri anlatıyor. Bilfarz Tasavvur Boz benzeri röportajımızda “Kulise bağırsak çamaşırı geliyor” demişti…
– Bıraksın ya. Sen bile inanıyorsun. Neden atsın insanlar külodunu? Çorap birlikte atan yoktur. Bunlar size alın makbul ve “Ego seksapelim” söylemek üzere yapılan şeyler. Valla bu kullanılmamış jenerasyona çok gülüyorum. Komikler.

Gazino yıllarında tacize uğradınız mı?
– Ne tacizi ya? Ego sahneye çıktığımda insanlar sigaralarını söndürürdü.

Bu camiada dostunuz yok mu?
– Çok sevdiklerim oldu ama hiçbirine inanmadım. Bazılarını gidemediğim işlere dahi yolladım amma kimesne değerimi bilmedi. Çokça nankörler. Samimiyetlerine katiyen inanmıyorum. Kimse yaşadıklarımdan sonradan geçmiş olsun da demedi.

“Karı kadının kurdu” derler ya… Kadınlardan çokça çektiniz mi?
– Onu bilmem ama bana çokça halk ozanı olan karı var.

Olur on paralık öyle tıpkı ahzüita yaşadınız mı?
– Ne diyorsun sen ya? Benim masajımı birlikte yapan masördür. Bire Bir kadının eli elime değdiği takdirde öldürürüm. Asla!

Demin hayatınızda biri var mı?
– Yalnızım, hem üstelik detaylı zamandır.

KUSURA BAKMA AMA HALIS MUHLIS AVCI ’YLA KONUŞUYORSUN

Çocuk yapmadığınız üzere hiç nadim oldunuz mu?
– Kızım vardı filhakika. Erken doğumda öldü. O defteri kapadım. İstesem demincek da doğururum. Yavru alırım. Amma bundan sonra bu konuları kapat! Filhakika röportaj vermiyorum. Zaman bile prodüktörüm Anlı ’nın yardımıyla buradayım.

Kapatamıyorum çünkü konuştukça açılıyorsunuz…
– Kusura nezaret amma Ongun Avcı ’yla konuşuyorsun. Benim büyüklüğünde meşbu kırcı aktif biri olduğuna inanmıyorum. Benden tek daha yoktur.

SOL TARAFIM KANLAR İÇİNDEYDİ VE YÜZÜMDE AZ DAHA CILT KALMAMIŞTI

Kaç kilogram verdiniz?
– On Paralık okkalı değildim ki. Köle ödem var. Sen Saba Tümer ’mağara programından bahsediyorsun. Ama o dönemde kortizon almıştım. İbrahim beni merdivenlerden itmişti.

Nasıl yaşandı o fenomen?
– Beni merdivenlerden itti. Düştüğüm dayanaklık etmek hindistancevizi kaplamasıydı. Haddinden Fazla sertti. Zaten sonrasını hatırlamıyorum. Tıpkısı Golden cinsi oğlum var. O beni yalayarak uyandırdı. Sol tarafım kanlar içindeydi ve yüzümde az daha et kalmamıştı.

Peki ‘etil alkol bağımlısı, özellik kullanıyor ’ iddialarına ne diyorsunuz?
– Böyle abuk sabukluk cins mi? Kullansam İbrahim ’e kapanırdım. Bağımlı olmaya karşıyım.

Yaşadığınız akıbet olaya gelirsek… Ilçe dahi dendi, intihar bile. Hangi yaşandı o dolaşma?
– Kendimi bile bile vurdum. Bu yaşadıklarıma cebin ayrımsız protestoydu aslında.

Nasıl oldu?
– İbrahim ’in silahlarını avukata artırmak istedim. Amma almadı. Sabaha karşı sinirlerim filhakika bozuktu. Odama gittim. Yatağın kıyısına oturdum. Silah sol elimdeydi ve yere düştü. Dangadak karar verdim. Ve kendimi vurdum.

O noktaya şüphesiz geldiniz?
– İşin içinden çıkamıyordum işte.

Demin kendinizi elbet hissediyorsunuz?
– Çok iyiyim. Avlu benden korksun. Beni tanımıyorsun Hakan! Küllerinden doğdu derler ya. Ego küllerimden doğmadım zira tek yanmadım. Ateşli ta kendisiyim.

Bir Cevap Yazın