NTV FEN MERKEZİ HANIMIN ÇİFTLİĞİNDE

ÖZGÜ NAMAL:
“Orhan Kemal ’in eserlerinden çokça etkilendim, senaryodan birlikte. Iyice enerjiizi katarak izleyicinin bizi izlemesini sağladık, o kadar…”

– “Güllü karakteri kıytırık bir ıra değil. 19 yaşında başlıyor ve 30 yaşına büyüklüğünde devam editor. İzleyicinin gözü uğrunda büyüyor. Oynaması görgüsüz bire bir cila değil, rastgele oyuncunun başına ati da tıpkısı racon değil. Güllü rolüne çokça yakıştığım söyleniyor. Bazı insanlar oynar, bazen insanlar birlikte konuşur. Sahn aha…”

– “Orhan Eksiksizlik ’mağara kitabındaki Güllü ’yü birebir oynuyorum. Biz doğru bildiğimiz işi yapıyoruz. Gelen eleştirilerle çok ilgilenmiyorum. Kostüm, makyaj derken hep ustalık grup sizi havaya sokuyor. Hakeza tıpkısı yerde üstelik oynamamak şaibe imdi”

– “İstanbul dışında bire bir işte çalıştığım üzere çokça mutluyum. Gidiş Geliş namevcut, stres yok. Burası haddinden fazla huzurlu. Onun dışında hiçbir hususi hayatımız kalmadı, bittik burada. Benim ailem falan gelemiyor bayramda. Mehmet ’in ailesi benim ailem olacak; onların ellerini öpeceğim. Anneanneme mebzul bayramlar diliyorum. Pamuk yanaklarından öpüyorum. Az Buçuk daha bitmeme edersek ağlarım…”

“HANIMIN ÇİFTLİĞİ REYTİNGLER ÜSTÜ”

MEHMET ASLANTUĞ:
“Bölüm işleri yazmak Türkiye ’üstelik haddinden fazla da süssüz değil. Haftalık aynı periyotta 2-3 saatlik uykularla paradigma seti az daha 24 saat ayakta…6-7 kamer büyük tedbir yaptık.. Yorgunuz ama mutluyuz”

– “Hanımın Çiftliği ’ni yorumlarken reytingler üstü diyerek çalmak lazım. Reytingi hangi işlerin aldığını üstelik görüyoruz. Haftalık periyotta efdal reyting kayran işler bile var. Amma burada apayrı aynı iş, maliyet, kol bahis konusu. Türk televizyonlarında, yalınlık TV ’lerde prime time kuşağında bu kabil işler yapılacaksa bunları pamuklara soldurmak icap. Yoksa kaybolur masarif. Rekabet çok merhametsiz. Sanırım sektöre de çok mefret amal düşüyor. Ayrımsız topluluk universal kriterler oturtukça elan bereketli işlemler yapılır. Bütün daha mutlu peki. Sektörde cümle seçici olmalı yoksa izleyici peyrev değil, gözetleyici olur. Böyle bire bir mızıka program ve diziler var malum.”

– “Hususi hayatımız işimize endeksli gidiyor. Bayramda çalışacağız, Arzum ’la (Onan) ve Birey (oğlu) buraya gelecekler. Önce gelişim, yoksa yapıt periyoduna yetişemeyiz.”

Bir Cevap Yazın