NTV ve HABERTÜRK birey çekişiyor, CNNTÜRK ise camit!

BALA VE YUMURCAK HABERLERE NAL TOPLATIYOR…
 
Bir Hezimet
Kim ne derse desin Eylül ayının hakikat galibi, yavru kanalları… Sabık yazımda TRT Yavru Kanalı’nın Kanal 7, TV8 ve Kanaltürk gibi “cümbüş”(!) kanallarına elbet fark attığını yazmıştım.
 
Tematik kanallar sıralamasında de boyut pek değişik değil. TRT Bala ve Yumurcak TV, Haber ve Spor Kanallarını üçe, dörde, beşe katlamışlar. Örneğin TRT Bala, tamam izleyicilerde ve tekmil günde 3.76’lık izlenme payı kaparken, haber ve spor kanalları birincisi NTV fakat 1.41 izlenme payı üretebilmiş. Ha beraber Yumurcak TV’nin bile 1.83’lük izlenme payı ile bilcümle bili ve spor kanallarını geride bıraktığını belirtmeliyim. Yani Marifet ve Spor Kanalları, kırıcı tıpkı hezimete uğramışlar!
 
NTV ve HABERTÜRK CAN ÇEKİŞİYOR CNN TÜRK İSE CANSIZ AĞLAYANI YOK!
 
Gelelim Malumat ve Spor Kanallarının performanslarına:
Bu kategorinin lideri, 1.41 izlenme payı ile NTV Spor. İkinci sırada 1.28 izlenme payı ie TRT Spor var.  1.22 izlenme payı ile TRT Vukuf ise üçüncü sırada düzlük alıyor… Dördüncü sıradaki NTV, beşinci sıradaki Habertürk ve Samanyolu Veri Kanallarını ise o anda göstergeç karşısında olan yüz kişiden biri üstelik izlemiyor. Ne ızdırap değil mi? CNN Türk’ün durumu ise çok henüz tehlikeli. CNN Türk’ün izlenme payı, binde 54!
 
YAZININ TAMAMINI DERK ETMEK ÜZERE TIKLAYIN

Bir Cevap Yazın