NTV’ye BBC tokadı!..

Peter Horrocks’un açıklaması şöyle:

”BBC, NTV’nin zaman taşınmak üzere hazırlanan Acun Gündemi programını yayımlamama kararı üzerine NTV’yle ortaklığını derhal yürürlüğe örtmek üzere askıya almıştır.

BBC’nin yayıncılığına temas engelleme kesinlikle kabul edilemez. Türkiye’deki durumun uluslararası hâl yarattığı tıpkısı dönemde BBC’nin etkisiz editörlük hizmeti bütün okurları, izleyicileri ve dinleyicileri için yaşamsal ehemmiyet taşımaktadır.

BBC Türki, Türkiye’deki gelişmeler birlikte karışma görünmek amacıyla dünyada olup bitenleri izleyip, bilcümle platformlarda okurları, izleyicileri ve dinleyicilerine etkisiz, muvazeneli istihbarat ve analizlerle aktarmayı sürdürecektir.

BBC Türkçe’nin göstergeç programı genel ağ sitesi bbcturkce.com üzerinden izleyicilerine ulaşmaya devam edecektir.

BBC Türkçe ayrıca okuyucu ve izleyicileriyle sosyal iletişim araçları zarfında Facebook ve Twitter üzerinden birlikte bildirişim kurup, bu platformlardan değişik görüşleri aktarmayı sürdürecektir.”

GEZI PARKI SANSÜRÜNÜN ETKİLERİ

Gezi Parkı direnişiyle ilgilendiren haberleri yayınlamayan NTV balaban reaksiyon toplamış ve kanalın önünde kitlesel benzeri protesto yapılmıştı. Protestolar kanalın bünyesinde kâin Doğuş grubuna yönelimiş ve aynı yapı altındaki Garanti Bankası’na karşı etkin tıpkı boykot düzenlenmişti. AKM’ye asılan pankartlar arasında düz kayran “kes sesini Tayyip” pankartını mozaikleyen NTV’nin yeryüzü cesim ekran yüzü Oğuz Hakperest ise deli dolu yayındaki taraflı tutumu ve eylemcileri meram düz sözleri ise bir bambaşka protesto gösterisine misil açmıştı. Kanalın aldığı tepkiler üzerine kusur dileyen Umum Müdür Toplama Okumuş ise geçtiğimiz günlerde katlanmak zorunda bırakılmıştı.

SÖZCÜ GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın