Nuh Gönültaş sıkı dışına imdi

Sabah’ta düz alan habere göre İstanbul merkezli “koşut bina” operasyonu kapsamında 31 şüpheliden 27’si gözaltına alındı. Hakkında denetim ve yakalama kararı kâin gazeteci-edip Nuh Gönültaş‘ın ise mahdut dışına çıktığı belirlendi.

Üzerine bakı kararı mevcut 31 şüpheliden biri olan gazeteci-yazar Nuh Gönültaş’ın ensiz dışına çıktığı, Hüseyin Gülerce’nin ise Yalova’da olduğu öğrenildi.

İstanbul merkezli “paralel bina” operasyonu kapsamında 31 şüpheliden 27’si gözaltına makbuz. Için murakabe ve yakalama kararı bulunan gazeteci-edip Nuh Gönültaş’ın ise yetersiz dışına çıktığı belirlendi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hesaplı soruşturma kapsamında gözaltına alınan 25 kişinin sorgulamaları Terörle Savaş Büro Müdürlüğü’nde sürüyor. Polis Güçleri ekiplerinin, 2 kişiyi daha gözaltına almasıyla münasebetsiz sayısı 27’ye yükseldi.

bu arada, polis güçleri ekiplerinin araştırmasında, için kontrol kararı mevcut 31 kişiden biri olan gazeteci-yazar Nuh Gönültaş’ın dün geceleyin Atatürk Havalimanı’ndan az dışına çıktığı tayin edildi.

Soruşturma kapsamında karşı denetim kararı kâin 4 kişiden biri olan Antlaşma gazetesinin eski köşe yazarlarından Hüseyin Gülerce‘nin dahi Yalova’dan erte geleceği ve İstanbul Adliyesi’nde rapor vereceği öğrenildi.

Bir Cevap Yazın