Nur Yerlitaş’tan anneleri ayağa kaldıran sözler!

Başlangıçta ünlü isimlere diktiği kıyafetlerle magazin haberlerinde meydan alan terzi Fer Yerlitaş; ekranda yayınlanan moda programlarında yaptığı yorumlarla şöhreti yakaladı.

Ekrandan çekilen benzeri görüntüsü caps’lere konu olduktan sonra benzeri reklam filminde oynayan Vazıh Yerlitaş’ın; ayrımsız sinema filmi üzere da teklif aldığı ancak arzu ettiği erdemli meblağ nedeniyle aktör kadrosundan çıkartıldığı yazıldı.

Şan sarhoşu Aydınlık Yerlitaş, TV8’de yayınlanan “Aha Benim Stilim” programının evvel ekrana mevrut bölümünde kabul edilemez tıpkı çam devirdi.

Programda ‘süt kuzusu’ kostümüyle yargıcılar kurulu üyeleri ve gayrı yarışan arkadaşlarından değerlendirme muntazır yarışmacıyı ‘erkendoğan süt kuzusu’ adına anlatım eden Saf Yerlitaş anneleri ayağa kaldırdı.

Teknolojide ve tıpta cesim gelişmelerle rağmen erken doğan (erkendoğan) bebeklerin ölümleri ortada prematürite hâlâ başı çekiyor. Prematüre bebekler ne büyüklüğünde er doğarsa, o büyüklüğünde aşkın keyif problemi ile yüz yüze kalıyor. Uzmanlar, alelhusus temel sütünün prematüre bebekler için avlu kurtarma aracı nitelikte olduğunu belirtiyor.

Acıbadem Bursa Hastanesi Çocuk Hastalıkları ve Mevlit Uzmanı Dr. Sevgen Tanır Başaranoğlu, prematüre bebekler açısından ‘ilk üç yıla özen’ diyor. Erkendoğan bebeklerin akciğerlerinin ufak tefek olmasının, dünyaya koca sağlık sorunlarıyla gelmeye neden olduğunu belirten Dr. Başaranoğlu, “Önce zamanlarda özellikle solunum sistemi sorunları kaçınılmaz. Enfeksiyon riskleri ise bir zamanlar doğan bebeklere oranla haddinden fazla daha efdal. Beyin kanaması riskinden alçak çöz enfeksiyonlarına, ayn sorunlarından duygu ve akciğer yetmezliğine birçok sav yaşanabiliyor. Bu nedenle alçak izleme, dirimsel ehemmiyet taşıyor. Erkendoğan bebeklerin ileriki dönemlerde de ekti izleme altında tutulması araç. Çünkü, istikbal derecede er koyulmak, okul çağlarında; öğrenme bozuklukları, ilgi dağınıklığı ve hiperaktivite bozuklukları kadar sorunlara posta açabiliyor.” şeklinde konuşuyor. (Antlaşma Gazetesi/10.12.2013)

Elan esbak yayınlarda ‘anneliğe’ alın duyduğu hassasiyeti sık sık dile getiren ve program esnasında içinde ‘ana’ kelimesi sabık şarkılar çalındığında sergilediği normal dışı raks figürleri ve el hareketleriyle aşina Berrak Yerlitaş’ın erkendoğan bebek sahibi annelere alın duyarsızlığı değme kesimden şişman tepki topladı.

Alelhusus erkendoğan bebek sahibi anneler içtimai medyada Işıklı Yerlitaş’a büyük reaksiyon gösterirken tıpkısı üstelik imza kampanyası başlattı.

Başlatılan imza kampanyasının adresine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz…

Anneler hem Fer Yerlitaş’tan hem de bant işaret olmasına karşın, Vazıh Yerlitaş’ın ağzından bilgisizce ve düşüncesizce sâdır kelimeleri montajda atmamasından ötürü programı ekrana getiren TV8’den bozukluk bekliyor…

Fer Yerlitaş’ın karın almaz sözlerini haberin videosuna tıklayarak izleyebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın