Nuri Harun Ateş’in resimlik hayali hakikat oldu

Akşam’dan Emine Bıyık’ın haberine bakarak oylumlu görüntü performanslarıyla seyircisine çalgı ziyafeti yaşatan Incitici, “Benimle tanışacak dinleyiciye en sevdiklerimi özlük şarkılarımla gelişigüzel yorumlayıp arz etmek istedim” diyor.

NURİ HARUN INCITICI ALBÜMÜNÜ ANLATTI…

Albümün iki sorti parçasını da Febyo Taşel düzenlenmiş etti ve farklı şarkılara üstelik halis muhlis dokunuşlarda bulundu. Mixler yeniden temiz birinin elinden imdi Levent Demirbaş ve mastering Çağlar Türkmen…

Ortamında iki balaban yazarın üzüntü sözleri benim tarafımdan bestelendi. Biri Mehmet Bilal Dede’den “Melez Kedisi” ötekisi Çağlar Yerlikaya’dan “Makyaj”. Hangi şanslıyım ki sözlerini bana yaşama ettiler. Erdem Sökmen, Daniel Taşel, Erek Aziret, canım orkestram “His Kırmayan Rical” ve özge komple müzisyenlerle herhangi bir molekül hareketli çalındı. Ve yer önemlisi Samsun Çipo, bana inandığı için çok şanslıyım.

KÂĞITTAN BIRE BIR SİRKİN İÇİNDEYİM

Ben çocukluğum boyunca plak biriktirdim. Albümdeki şarkılar hayatımın sunu iyice anlarının fonunda çalıyordu elhak. Benimle tanışacak dinleyiciye en sevdiklerimi kendi şarkılarımla alay malay yorumlayıp sunmak istedim. Sonuçta geçmiş görüşte aşk üzere sunma akıllıcasına kıyafetleri giymeliydim (gülüyor). Sahnemde da bu böyle… Zat hikâyemi seyirciye gelişigüzel yıl farklı bire bir tasarımla anlatıyorum. Söz Gelimi bu sene masal kâğıttan benzeri sirkin süresince geçecek hikâyem. Ben şarkılarımı söylerken gökkuşağı renklerinden yüzlerce kuş benim üzerimden seyircinin üzerine akıllıca uçacak. Origamistanbul ’un yaratıcısı Gürat Öztürk ’ün katlayıp fert verdiği kâğıtlardan oluşmuş tipkisi acun bekliyor seyirciyi…

TERMİNOLOJİYE ON PARALIK GİRMEYEYİM

Kafası Muğlak Kontrtenor benim. Yani hem kafam karışık hem kontrtenorum. Benzeri erkeğin avrat sesine topluluk olması ve bu şekilde yır söyleyebilmesi durumunda bu kişiye kontrtenor deniyor. Sunu net anlatımı bu sanırım terminolojiye hiç girmeyeyim (gülüyor). Sahneye insanlarla ülfet etmek amacıyla çıkıyorum, onlar beni tanısın, sevsin, dinlemekten esenlik alsın diye niteleyerek, bekâr olmadığımı hissedeyim diye niteleyerek, boydak olmadıklarını hissettireyim diye, bu dünyanın taraf yanayken domuzuna olduğunu bu arada eğlenerek görelim diye niteleyerek şarkılarımı söylüyorum. 

Bir Cevap Yazın