O adam Türkiye’üstelik yakalandı!

Vatan’ın haberine göre İstanbul Kaçakçılık Büro Müdürlüğü ekipleri ’Aza Kaçakçılığı ’ ve ’Ayyarlık ’ yaptığı gerekçesiyle INTERPOL vasıtasıyla kırmızı bültenle aranması mevcut İsrail uyruklu Boris Wolfman, Tayland ’ın başkenti Bangkok ’fecir Atatürk Havalimanı ’na evvel akşam saat 02.40 ’ta geldiği sırda yakalanarak gözaltına makbuz.

Wolfman, gözaltına alınarak Kaçakçılık Suçlarıyla Savaşım Yazıhane Müdürlüğü ’hangi getirildi. Emniyette işlemleri tamamlanan Wolfman Bakırköy Adliyesi ’ne atıf edildi. Çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

Kaçakçılık Suçlarıyla Savaş Idarehane Müdürlüğü ekipleri Boris Wolfman ’ın İstanbul ’üstelik iletişimde olduğu kişileri sınırlamak üzere degaje çaplı soruşturma başlattı.

Mültecilere yöneldiler

Wolfman ’ın Avusturya ’bile aza kaçakçılığı dolayısıyla yargılandığı bir davada ceza aldığı, yakalanamadığı için üzerine al dergi çıkarıldığı belirtildi. Wolfman ’ın içerisinde bulunduğu uzuv çetesinin elan ilk Kıbrıs ve Ortadoğu ’üstelik aza ticareti yaptıkları kaydedilirken Türkiye ’birlikte da bu faaliyetlere başladıkları ve kullanılmamış hedeflerinin ise Türkiye ’deki sığınmacı Suriyeliler olduğu ortaya çıktı. Çetenin Wolfman marifetiyle hele zor durumdaki Suriyeli mültecilerin organlarını kabul etmek üzere kâh Suriyelilerle de angajman kurduğu tespit edilirken, büyükşehirlerdeki bayağı özel hastanelerde dahi bu zümre operasyonlar amacıyla altyapıyı hazırladıkları dahi öğrenildi.

‘Cennetin adıyla ’ 250 bin $ ’a satıyordu

UKRAYNA asıllı İsrail vatandaşı olan 31 yaşındaki Volfman çok ayrıntılı zamandır strateji altındaydı ancak İsrail polisi, Lif Aviv ’dahi bir gökdelenin en üst katında yazıhane kiralayacak büyüklüğünde zenginleşen bu gönül üzerine bire bir çeşit konkre deliller elde edemiyordu. Ta ki 2014 yılının April ayına kadar… Volfman hakkındaki önce şüpheler, 2011 ’birlikte KEZ savcılarının Kosova ’daki gizlice örgen nakil merkezini ortaya çıkarmasıyla başladı. Doktor Frankenstein lakabıyla de maruf Türk hekim Yusuf Sönmez ’in buradaki benzeri klinikte İstanbul Bağcılar ’bile ödemesini alıp anlaşması yapılan İsrailliler ’e böbrek naklettiği tespit edilmişti. Bu ticarete uzlaştırıcı olan ismin ise Volfman olduğu sav edildi. Ancak Volfman iki haftalık tutukluluk süresi ile bu suçlamalardan kendisini sıyırmayı başardı.

‘Bu görevi Cenabıhak verdi ’

İsrail ’bile ‘Cennetin adıyla ’ (Leshem Shamaim) adlı ayrımsız şirket kuran ve ‘sahn kurtar ’ justsavelives adresinden uzuv nakline havari olma iddiasıyla işlerini tay tay arabası Volfman, ‘Ego Cenabıhak ’nın bana verdiği görevi yapıyorum ’ diyecek kadar egosu faziletkâr bir beşer. Tendürüst yaşına rağmen İsrail ’mağara ölçüsüz tatil kenti Ashdod ’birlikte ölçüsüz bir malikanede yaşamasını illegal örgen satışına borçlu olduğunu ise hep biliyordu.

200-250 bin dolara Costa Rika ’birlikte anlaştığı doktorlarla nakiller gerçekleştirdiği New York Times ’ın sabık sene yaptığı haberle engelsiz benzeri şekilde ortaya konuldu. Haberin peşi sıra bu ülkede hastaneye baskınlar düzenlendi, Volfman ile çalıştığı belirlenen Dr. Francisco Jose Mora Palma tutuklandı.

Ancak Volfman için temel alarm zillerinin çalmasına etken olan fenomen geçen yılın Nisan ayında gerçekleşti. İsrail polisi, organ aktarımı yapılan bir nice İsrail vatandaşının Ankara ’dan döndüğünü tespit etti.

KENDİ BÖBREĞİNİ SATTI

Volfman, 2007 yılında Kolombiya ’dahi öz böbreğini sattıktan sonra bu işi yapmaya karar vermiş.

Bir Cevap Yazın