Ödüllü resimci dramatik şekilde fert verdi

42 yaşındaki Ökten, Çanakkale ’den Ezine ’ye akıllıcasına giderken kullandığı motorsikletine kaymakamlık girişinde yıldırım düştü. 112 Acil afiyet ekiplerince Ezine Ululuk Hastanesi ’ne götürülen Ökten, burada yapılan tam müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Ökten ’in cenazesi sayrılarevi morguna kaldırıldı.

Kerim Azamet Ökten’in, Bozcaada ilçesine tatile gittiği öğrenildi.

Alicenap Ökten’mağara Gezi olayları sırasında Taksim’de çektiği bu dördül 2013 yılının fotoğrafları arasına girmiş ve yurtdışında bir çok hatırlı gazetede yer almıştı.

Verimli Ökten Kimdir?

1972 yılında Istanbul ’üstelik doğdu. Galatasaray Lisesi ’nin arkası sıra Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema-TV Bölümü ’nde 1 yıl, Mimar Sinan Üniversitesi Evire Çevire Sanatlar Fakültesi Işık Bölümü ’nde 4 yıl eğitim gördü. 1 Dalavere Yayımcılık Dergi Grubu (Aktuel, Time Out vs), Bakir Çağ Gazetesi, NTV (Tekevvün Yayınları) Dergi gruplarında fotomuhabirliği ve azade fotoğrafçı olarak çalıştıktan sonra EPA ardından da ise Associated Press ’te başıboş fotoğrafçı namına fariza yaptı. 2001 yılında EPA ’da amelî olarak çalışmaya basladı. 2003 yılında EPA Türkiye Sorumlusu oldu. 2011 yılından itibaren EPA ’nın Londra ’daki merkezinde Kıdemli Fotoğrafçı namına görevlendirildikten sonradan Bir Kraliyet (İngiltere, İrlanda, İskocya, Galler ve Azade İrlanda) Bölgesinin sorumlusu Reis Işık Muhabiri adına görev yaptı. Ökten, 2014 başında İstanbul ’a gabi döndü.

HÜRRİYET

Bir Cevap Yazın