‘Oflu Hocalar’ mı Prof. Gün Doğusu Ergil mi?

KAYDA GEÇSİN

‘Oflu Sarıklı ’nın Şifresi ‘ , ‘ Oflu Sarıklı ’yı Yoklamak‘ vizyona girecek kullanılmamış filimler .

‘Oflu Sarıklı ’yla bozmuş durumda sinemamız , seneye Havlucu Mehmet serisi  İnşaallah, böylece omur kahramanlarından  ilham alan  güldürü filim dünyamız cemi doğal gaz için devam edeceğe analog , yolları yalınlık olsun tek olmazsa kendi hikayelerimiz ve parodi değiller.

Ama işleri print  yaşadığımız güncel traji-gır gır olaylar  birlikte Oflu Hoca, Havlucu eğreti kalır.

‘Lüzumlu gül lazım ağla haline‘  seçeneğinin  yaşandığı  ahval, eşhas, söylemler içindeyiz.

Adamın kangren bacağı kesiliyor taburcu edilirken ekşimik bukanak paket edilip git bunu  göm diyerek eline veriliyor , gömeceği mezarlığın adresi birlikte.. .

Herif elhak tek bacağa noksan tarif edilen mezarlığa gidecek evinsiz bulunmayan yakınları bacağını çöpe atıyor, derken gübür karıştırıcılardan biri bacağı buluyor haydii polis işe umum koyuyor sevap kendisine, cinayet şüphesiyle araştırı yapıyor sonuçta bacağın sahibi bulunuyor, hakkında kamu sağlığını tehlikeye alaşağı etmek suçundan sevgili açılıyor, beraat ediyor .

Mahkeme böylecene Adli tıpta duran ekşimik bacağını isteyip istemediği soruluyor ! 

Lüzum gülün, lüzumlu ağlayın. Adamın  macerası Behişt Mekan olsun Hüseyin Rahni Gürpınar ’ın  ‘Kesik Temel ’ romanını geçti.

KUL ’birlikte  ayça kıran hazırlığında, silahlanmış şart antrepo ediyorlar hadi onlar çatlak diyelim  feza bilimcileri  uzayda  insanların üreyebilmeleri için tepkimeyi durduracak cırt bantlı avrat ve erkeğin alay malay içine girebileceği feza tenasül giysisi icat ediyor, yavuz  bizimkiler birlikte Maaşallah silahlanmış durumdalar, geçenlerde Muhtar düğünde şerefe sıkarken  cebe konuşma korkusu yapıyor , düzelteyim derken 2 kişiyi vuruyor ..sehven….

Zaten KÖLE Nuh ’un gemisine döndü nadir insanları topluyorlar, bizdende haddinden fazla topladılar bazı bazı kendim karışma acep iyiler gitti  yeryüzü taponları mı bize kaldı diye niteleyerek şüpheleniyorum.

Icap gülün gerek ağlayın.

Akiller yine benzeri araya geldiler. 10 saati aşan tıpkı derinti yaptılar . 

Dilipak güruh esansında ambulansla hastaneye kaldırılıyor, içtenlikle önceki olsun diyorum , bu kadar etraflı konuşmaya birey dayanmaz tabiatıyla, insanda hangi potansiyel farkı kalır ne çıdam.

Lüzumlu gülün lüzum ağlayın ‘beyinli ’ lerin durumu bununla tutkun değil .

Toplantı sonrası Prof. Keyman Apo ile görüşmenin şu an akiller üzere, dilek etmelerine  rağmen , kabil olmadığını söyledi halbuki bu dolaşma tıpkı  malumat sitesi içlerinde düşüncesiz gazetecilerin da olduğu aynı çizgilik açıkladı !

Listede Ağızcıl Çalışlar dahi var,  eğer çizelge doğruysa , işimiz var etmek .

Aman Sayın Cumhurbaşkanım …Gözünüzü seveyim, Cenabıhak ömürler versin bu güne büyüklüğünde asla böyle sözler söylemedim size, hiç aynı talebim olmadı  ama bu eksantrik gelişim, gerekince çıban yalakanız olayım yapmayın bakın gururumu ayaklar altına aldım.

Oral Çalışlar  elan ilk da ‘görüşmeci , arabuluculuk ’ görevlerine  soyunmuş, o gidip gelirken ameliyat hazırlıkları tamamlanmış ve sonuçta Bayrampaşa Katliamı namına tarihe güzeşte o dramatik görüngü olmuştu, Ezcümle zer akilimiz Oral Çalışlar bu arabuluculuk işinde liyakatli değil, kuvve iyi gibi ama muvaffakiyet ayrı bire bir öz.

Ne onu hakeza tıpkı şey amacıyla seçtiler anlamadım , lütfen soldan sağa aynı nev hareketiniz  cırrt diyerek, ismini silmeniz, isterseniz neleri önler bire bir düşünün efendim.

Siz da kızıl okurlar Ister gülün lüzumlu ağlayın şu halime böylelikle beni de yalvarttı ya bu nüfuz , kovulurken da yalvarmamıştım ama bu herif hayatı yalvar kızım dedi annem.

Akillerden Prof. Şark Ergil ’in güruh çıkışı söylediği sözler ise politik mizahın sunu seçme örneği.

Prof. Ergil çok şey söylüyor berenarı konuşkan tıpkısı ‘düşüncesiz‘, kaynanasının kendisini vatan haini zar ettiğinden tutun bu ailevi ülkü konusunda  Kıymet İnanır ’ın araya girip Kaynana ile konuşması dahil, yahu Ayar İnanır ’de hangi sıkıntılı benzeri starmış dünyada aynı bulunmayan , memlekete hazar getireceğim diye Ergil ’mağara kaynanayı inandırma cilt , el el gez  neyse…!

Ama bence  Prof. Ergil ’in  sunma alışılmadık sözleri şunlar ;

“Beyinli İnsanlar denilen heyetin üstelik şimdiye kadarki çalışmalarında ve öğrendiklerinde haddinden fazla tehlikeli bir deneyim kazandıklarını, doğruyla yanlışı, duygusal ile akılsal olanı ayırabilecekleri olgunluğa geldiğini gördüm ve umudum arttı” diyor.

Bravo almış ‘Akiller ’ Prof. Maşrık Ergil ’den , eylemek henüz geçmiş akilane ile yanlışı birey ile akli olanı ayıracak olgunlukte değilmişler , ne madde yapmaya akil seçildiler o zaman?

Aralarında elbette zer insanlar var, nereden düştüm buraya diye melül melül bakan, ayrıca masada yanındakinin  arkasına hafif kaykılıp saklanan beyaz zehir saçlı bire bir tanesi var kim, adını vermem o kadarda ahmak değilim.

Bu sözlerden sonra ‘Uslu ’ler ya Dolmabahçe ’den kendilerini denize atsınlar evet hocayı , bunlar hangi kadar nezaketten uzak sözler, ‘Ilkokul kat ilkokul yirmibeş, afferin bizim bahadır gibi ’ . Evet bile Prof. Ergil ‘Akillerin Akili ‘ ergin haberimiz bulunmayan ,mahsus ‘amiyane fikirli ’ lerin da bulunmayan.

Sayın Başbakanımızın  küşat konuşmasında bir cümlesi yüzünden ise sabahı ettim , Sayın Başvekil  şöyle diyordu:

‘…..sizin bu çabalarınız sonrasında yer ülkelerde yaşanan kırılmaların derinleşmesi ayn önüne alındığında bilcümle kasaba coğrafyalar ve âdemiyet yerine birlikte teşekkür verecekli olduğumuzu düşünüyorum. ’ 

Bu sözler hangi demek , bu detaylı cümleye bakarak mekân çoğrafyamızdaki kırılmalar , içki gölüne dönen ortadoğunun  bu ayla gelmesinde bizim akillerin katkısı var…………… o ant sebep teşekkürname ediyoruz anlamadım.

Başbakanın işi edisyon, bunu anlıyabiliyorum, eşim Ahmet Hayırlı ’nun memleketlisi peki dolayısiyle benimde, kayırıcı memleketlisi olunca  kıyamıyor, özellikle Hak-hisse senedi bodur filim yarışmasında kim sözleri içimi deldi. 

Ilk ödüllendirilip bilahare filmi kesilip dövülen dinç yönetmene bak ben buradayım, çocuklarımla aşındırmak aşındırmak namına 12 dakika ayakta filmi izledim, kamunun vicdanını ben baziçe ediyorum mealinde  sözleriyle aslında ‘Zinde sanatkar sana söylüyorum, Bülent Abi sen dinle ’ dedi .

Sayın Başbakan ’ın akıllıca namına protokolu hatırlatarak  kimden namına tevakki etmek talebinde bulunduğu berrak.

Ne biriyle uğraşacak Sayın Başvekil iptila ediyorum elbette yetişecek , 28.09.2014 günlü yazısında da Rasim Âşık ikinci ekonomimiz ‘Anahtar Dışı ekonomi ’ye zinhar temas tenbihinde bulunuyordu Başvekil Davutoğlu ’na, kayıtdışı tutum tavsiyesinde mevcut ayrımsız köşe yazarı hemde başvekil ’a….lazım  gülün lüzumlu ağlayın.

İvana Sert ’de cemaziyelevvel akşam benzeri yarışmacıya  rikkat dersi veriyordu, tıpkısı sen eksiktin nereden geldin başımıza diyerek geçti içimden.

Sayın Başvekil ‘Kamu Vicdanı ’ndan sıkça bahsediyor.

Vicdan çok yüksek aynı güçtür, Cenabıhak ’ın hızlı hızlı altında vadi alır inananlar için.

Başı Yerde vicdanların azabı çekilen acıların on paralık biriyle karşılaştırma kabul etmezmiş.

Taş ergin vicdanı üstelik on paralık ayrımsız kalpgâh taşımazmış.

Vicdanların sustuğu , korkuya fersude  düştüğü günlerdeyiz.

Bana sorarsanız  insanlığın değişik coğrafyalarda ve ahit dilimlerinde yaşadığı vicdanların sustuğu günleri tıpkısı henüz yaşamamak için ‘Ahbaplık ’ icat  edilmiştir.

Susan Vicdanlara cebin insanlığın kurtarıcısıdır Ünsiyet.

Icap gülün, lüzum ağlayın.

Dururumuz budur ,

‘Oflu Sarıklı ’  sizleri güldürebilecekse gidin, hemde iki çeşidi var piyasada aman karıştırmayın biri  ‘Oflu Hocayı Aramak , OHA ’  diğeri   ‘ Oflu Hocanın Şifresi ’.

Birinden çıkıp  öbürüne girin….  eğer yalnız tıpkı tanesine sabır edebilirim diyorsanız  o zaman, ‘ Oflu Hocanın Şifresi ’ne gidin zira yapımcı ve yönetmeni Gaybubet Tığ çok eski arkadaşım , yoksunluklara cebin katiyen ideallerimizi kaybetmediğimiz günlerden, amme yayıncılığından !  

Esasen fıkralardan filim yapmaya sarmasa çok bereketli amal yapacak kapasitededir, çokça yetişkin işlere imza atmıştık TRT ’da hemde ne koşullarda……..

Gelişigüzel zar baskı  üç kuruşla geçindiğimiz  günlerden , çook açlık tehlikesi geçirdiğimiz amacıyla Adem Tığ kardeşimi  asla işlerinin kapasitesiyle ilgili  yargılamam.

Önce 2 filmi mülk amacıyla  yaptığını biliyorum, amma bu üçüncüde kavi mazereti kalmadı zevk üzere yaptığını düşünüyorum amma siz gene de yeğleme ederseniz kıvançlı olurum servet varlıklı çocuğuna , yabancıya gitmez.

Haa, beraber Ademiyet Kılıç Mortocu Dil Cambazı Asıllı olup beklenmeyen laik işler yapar.

Ayrımsız gün Karadeniz ’mağara bu yürekli, yetenekli  çocuğu  ihtimal  Fatsa ’lı Terzi Fikri ’yi çeker, ben insanlardan umudu kesmem.

Dostça kayda geçirdik

Şimdilik elimizden gelen budur.

Necef Güzel / necefugurlu@mail.com

Bir Cevap Yazın