Öğrencileri taciz eden sapığın yanlışlık dosyası kabarık!

Kullanılmamış Asır’dan Fatih Şendil’in özel haberine göre İzmir’dahi parkta oturan üç kız öğrenciye tacizde bulunduğu iddiasıyla Ozan Solak (33) gözaltına alındı. Zanlının dolandırıcılık ve efsanevi hırsızlığı suçundan hapishane firarisi olduğu ve arandığı ortaya imdi. Solak, tutuklanarak Buca Sınırlı Cezaevi’ne gönderildi. Yenişehir 1172 sokaktaki parkta meydana gelen olayda, Çimentaş Küçük Asya Lisesi’nde terbiye gören 3 kız hempa ekol çıkışında parkta oturdu. Bu tam yanlarına gelen tıpkı emanet, kızlara bulunak sordu. Öğrenciler adresi tanım ederken düzgüsüz, çabucak kızlara saldırıp tacizde bulundu.

Fotoğraftan teşhis ettiler

Öğrencilerin çığlıkları üzerine deli geçici kendisine mesafe sokaklara girip kaçtı. Semt sakinlerinin haber vermesi üstüne polis çevrede yaptığı ilk araştırmada sapığın izini bulamadı. Boğaziçi Polis Güçleri Karakolu ekipleri, ortaöğretim öğrencilerinden zanlının eşkalini aldı. Bu sırada karakol sivil ekipleri, bire bir bölgede bu suçtan sicilli olanların fotoğraflarını gösterdi. Kızların üçü de 5 sene geçmiş bir suçtan kaydı olan ve tutuklanan Saz Şairi Solak isimli zanlıyı teşhis etti. Savcılığın talimatı ile Solak’ın bulunduğu 5 adrese geçmiş periyot 20’ye andıran polisin katıldığı senkronik cerrahi müdahale yapıldı.

Canlı teşhis da yapıldı

Eğlek Kaymakamlık Emniyet Müdürlüğü Asayiş Sektör ve Boğaziçi Karakolu ekipleri yoluyla yapılan ameliyat sonrası ayrımsız yakınının evinde mevcut Solak gözaltına alındı. Foto teşhisinin yanı sıra dinç kızlar yoluyla faal canlandırma edilen Şair Solak’ın yapılan incelemesi sonrası dolandırıcılık ve hayvan hırsızlığı suçundan mapushane firarisi olduğu ortaya imdi. Doktor raporu alınan ve ifadesi tamamlanan meşkûk Saz Şairi Solak çıkarıldığı gözetleyici mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Bir Cevap Yazın