Öğrencisinin yerine sınava giren doçente sorun!

Sabah’tan Umu Yaman’ın haberine göre İstanbul’daki hususi benzeri üniversitede öğrenim gören Musab A., bir okulda öğretim yardımcısı olarak müteharrik Doç. Dr. Suat S. ile eğitim bilimi hayatı sırasında gönülden oldu.

Okulu bitirip ayrıldıktan sonraları üstelik öğretmen-mektepli görüşmesi devam etti. İstanbul Bilgelik Üniversitesi’ne faziletli lisansa başvuran ve Ingiliz Ingilizcesi sınavından kudretli olması müstelzim Musab A.’nın aklına, doçent hocası geldi. Sınava yerine girmesini öneri edince Doçent Suat S. kabul etti.

Ikili, Musab A.’nın bilgilerinin düz aldığı kimliğin konusunda Suat S.’nin fotoğrafını yapıştırdı. Imtihan haset yapmacıklı kimlikle Bilgelik Üniversitesi’ne gidip salonundaki yerini kayran Doçent Suat S. şok benzeri olayla karşılaştı.

SINAVDAKİ ASISTAN TANIDI

Imtihan salonunda dikizci olan ve Musab A.’nın üniversiteye kabulü sürecinde kendisiyle birkaç konuşma yapan idari araştirma görevlisi Itır Gümüş sahtekârlığı ayırt etti.

Yapmacıklı kimliğin fotoğrafının çekilmesi ve tutanak tutulmak istenmesi konusunda Doçent Suat S., kayıplara karıştı. Müddeiumumilik olayın arkası sıra ikilinin buluştuklarını belirledi. Hesaplı anket sonucu Doçent Suat S. ve mektepli Musab A. için “resmi belgede düzmecilik” suçlamasıyla iddianame düzenlendi. 

Bir Cevap Yazın