OGS ve HGS’lerinizi başkası kullanıyor gibi!..

Habertürk’cilt Güntay Şimşek’in yazısı…

Habertürk Airport programımın yönetmeni Çağlar Vazıh ’ın Karayolları Umumi Müdürlüğü ’nün (KGM) ürünü Spontane Geçiş Sistemi (OGS) ile yaşadığı davranışlar cemi ayrımsız esmer mizah örneği. “Nerede heybet?” denecek cinsten.

BANKADAN UYARI GELİNCE HİKAYE BAŞLIYOR

Görgülü, 20 Ağustos ’ta kendine ilgili OGS ’nin kişi dışında kullanımı sebebiyle içinden çıkılmaz maceranın içine düşüyor. OGS ’nin bağlantılı olduğu bankadan “Hesabınız azaldı” diye niteleyerek ihtar gelince, “Nasıl tamam?” diyor ve anlatı başlıyor. Evvel bankaya başvurup öz istiyor. Hangi görsün! Amerika ’da olduğu günlerde birlikte otoparktaki aracının üzerindeki OGS ’si kullanılmaya bitmeme edilmiş. KGM Çağrı Merkezi ’ni arayıp durumu iletiyor, fakat bugün ferda derken ilgilenip durumu çözen olmuyor. bu arada OGS ağyar vasıtasıyla kullanılmaya devam ediliyor ve hesaplar bile ödeniyor.

‘KGM ’NİN YANITI: ŞİKAYETİNİZ SİSTEMDE GÖRÜNMÜYOR ’

İlgililer ilgisiz kalınca, çareyi OGS ’yi iptale ettirip Aceleci Intikal Sistemi (HGS) almakta buluyor. Ancak bu misil HGS dahi bire bir şekilde başkaları marifetiyle, ekstrelere yansıyan “tanımsız” ibareleriyle kullanılmaya devam ediliyor. Eylülde bu öğün HGS ’sinin özlük dışında kullanımını hoşnutsuzluk için davet merkezini arıyor. Ve önceki şikâyetinin neticesini soruyor. Eriştirme Bakanlığı KGM Çağrı Merkezi şu cevabı veriyor: “Ilkgüz 2015 ’cilt önceki başvuruları sildik. Çünkü grup değişti. Nedeniyle şikâyetiniz görünmüyor.” Ancak daha HGS ’sinin eller tarafından kullanımına hal bulunmuş değil…

Bir Cevap Yazın