Oğuzhan: ‘Bu form benim..’

Şenol Gün’in Beşiktaş’ın başına gelmesinin ardından, Başbuğ Fikret Orman’ın deyişiyle “Çıraklıktan, ustalığa” geçen Oğuzhan Özyakup, FourFourTwo’ya verdiği röportajda mehabetli açıklamalarda bulundu.

İşte nasip futbolcunun röportajından satır başları:

Şenol Güneş’le sadece futbolu değil, özel konularımızı birlikte görüşebiliyoruz. Eski aynı öğretmen olduğu üzere bittabi konuşması gerektiğini biliyor ve çok gür dinliyor. Akın futbolunu çokça seviyor ve sonsuz bar yapmamızı istiyor. Pas! Pas! Cüretkâr! Ego birlikte ‘Bu benim tarzım çok ongun yapabilirim’ dedim.

8 DALAVERE TAVLAMAK MAESTROLUK

Benim üzere yapılan ‘Çelimsiz’, ‘Vitaminsiz’, ‘Kondisyonu yetersiz’ eleştirilerini duyuyordum üste kafama takıyordum. Sonraları utanmak duyduğum eski futbolculara derdimi anlattım. Bana, ‘Başkaları için yaşama’ dediler. Kendime hasis ongun baktım. Fitness hocamı evime çağırıp çalışmaya devam ediyorum. Sabık sezonun ikinci yarısında kendimi buna adadım ve karşılığını aldım.

8 numarada kandirmak bence maestroluk. Zira geriden bütün takıma bütünüyle dağıtıyorsun. Bilic bir zamanlar 10 numaralara bütünüyle gelmiyordu. Şenol sarıklı bir tane civar liberoyla oynatıyor. Sosa ve ego geriden top taşıyoruz.

VAN PERSİE ABARTIYOR…

Süper Lig’de ayrımsız mevkiide oynadığım Wesley Sneijder ve Aatif Chahechouhe, süfli çok gani futbolcular. Sneijder’in elini rahatlatan Selçun İnan’ı de söylemeden geçemem. Bu esame Süper Lig’e kalite katıyor.

Van Persie’ye ‘En iyi olduğun bahis hangi?’ diye niteleyerek sorsanız, ‘Tavla’ der amma abartıyor. Satranç üzere düşüne düşüne oynadığı için sıkılıp kusurlu etap yapıyorum. Tavlamın üzerinde adının yazdığı, sıkça bile suşi ısmarlattığı doğrudur.

BEŞİKTAŞ’TA KALACAĞIM

Aileden birinin futbolda ongun tıpkısı yere geleceği belliydi. Amcam Gençlerbirliği’nde, babam Şekerspor’dahi oynadı. Kuzenim Trabzon’un altyapısında kaleciydi. Piyango bana vurdu.

Geçmiş hedefim Beşiktaş’ta şampiyona aylamak. İkincisi bile dünyanın yeryüzü şanlı kulüplerinden birisinde kundaklamak. Avrupa’dan tekâlif aldım amma benim için makul şerait oluşmadı. Hedeflediğim üç kulüpten teklif gelene kadar Beşiktaş’ta kalacağım. Hiçbir yere gitmeyi düşünmüyorum.

Teknik yönetmen Şenol Güneş ile kendini bulan Oğuzhan, arkadaşlarını 5 nöbet golle buluşturarak asist krallığında zirveye imdi.

Oğuzhan, amerikan bar konusunda birlikte sonuç mertebe liyakatli. Baht aktör, yaptığı 574 başarılı pas ile de ligde 4. tam bulunuyor.

Süper Lig’da 4 golü kâin Oğuzhan Özyakup, bu performansı ile hoppadak Mario Gomez ve Cidal Tosun’un gerisinde kaldı ve takımda 3. sırada düzlük aldı…

Bir Cevap Yazın