‘OHA’ diyorum sayın Özkök!..

Ve inanç ayrımsız kaç çıngı espresso içmiş kabilinden oldum ve gözlerim faltaşı gibi açıldı. ’YUH ’ dedim röportajı ayrımsız birçok kat okudum.

Yıllardır kenar yazılarını takip ettiğimiz, korku duyduğumuz yada saygı duymaya çalıştığımız aynı âdem bu kadar dalgı süresince benzer mi? Evet bile futbol maçlarında olduğu kabil uzatmaları ihanet etmek böyle benzeri husus olsa icap. Bürümek için çırpınırsın amma pisi pisine. Birlikte özlük kalene üstelik gol atarsın ve bir anda sana inandığını seni düşündüğünü sandığın yandaş seni alaşağı değer. Gerçekte gözlerinde büyüttükleri kişinin gol kralı olmasında ve yıldızlaşmasında bildirme şişman nedenin bando arkadaşları olduğunu görür. Erol Evgin ’mağara şarkısında olduğu kadar IŞTE ÖYLE TIPKI ÖZ…

Mini etekli salat kılanları düşlermişsin ve türbanla bade içenleri. Nasıl aynı fantazya dünyasıdır bu?Hüseyin Üzmez üzere adamların yaptıklarını bilcümle bu arada yerdik, sapıklık, ahlaksızlık dedik, bu konuda günlerce yazılar yazıldı, konuşuldu. Deminden biri çıkıp sana hakeza tıpkı bahis ederse valla çok üzülürüm hangi da olsa çarkıt topraksın piyasada, yıllarca seni okuduk, genel yapıt yönetmeni dedik. Içim acır.

Manzara gücümüzü zorlarsak bu lafın karşısında amiyane yabansı şeyler geliyor insanın aklına. Anne bizim içimize şeytan karışıyor. Bugün okuyucularımdan birinden andıran aldım . ’Özkök ’süz ve onun gibilerin olmadığı tıpkısı dünya düşlüyorum ’ yazıyordu. Eskiden olsa itiraz ederdim ‘faydalı onlar haddinden fazla zer şahıslar, bu acun da gelişigüzel fikre herkese vadi var ‘derdim. Ama takkadak ‘çokça haklısınız ’ diyebildim.

İnsanların duygularıyla bu büyüklüğünde oynanmaz özellikle işin içine DIN girerse. Sırat köprüsü gibidir, çokça titiz kesmek gerekir. bir anda saf dışı kalabilirsin, o zaman kilisede namazını kılacak mortocu bile bulamazsın.

Sen istediğin kadar şaraplarını çöz, fantezilerini gerçekleştir amma bunları insanların duygularıyla oynayarak gözüne sokarak ika.

Ihtimal ego ve ayrımsız kaç yaşama seni anlayabilir, andropoz, tongaya düşmüş der geçeriz. Amma bunu anlamayanlar çıkabilir. Ve tıpkı dolaşma Hıncal Uluç kabil başka tıpkısı nefer-I muhterem çıkıp ‘elhak akarsu testisi su önünde kırılır ’diyebilir.

Bence bakir aynı mülakat yapıp kavisli anlaşıldım kendimi anlatım edemedim diyebilsen keşki…
Sadakat ve mum içine dolsun…

Perese: Hayatımda ender olarak tanımadığım kişilere SEN derim ama Siz diyemedim, kusur dilerim.

Almula MERTER

Bir Cevap Yazın