Okan Bayülgen bu sene Dadacı mi olmuş ne!

Balkı Olsun Kayda Geçsin

Özel Televizyonlar esasen nazari olarak patronlarınındır, arada birbirlerine sattıkları bilahare yine vurdumduymaz aldıkları da olmuştur! Böylesi amal bu topraklara çook mahsustur.

Sokaklara levha yara törenleriyle adlar verilir sonradan tabelalar sökülür kullanılmamış isimler çakılır evet o hesap haddizatında değişen on paralık bir molekül yoktur zira çıkmaz tıpkı sokaktır.
Gerçekte ekranlarda kimse kimseyle üstelik rekabet falanca etmez, bu böyle tıpkı oyundur ülkemizde, bu nedenle ongun hareket zor menfaat.

Televizyonlarda de çıkmaz isimleri misali yeni izlence tabelaları çakılıyor benzeri farkla, aynı isimleri çıkarmak üzere.

Okan Bayülgen göstergeç dünyasının ak yazılı çocuklarından, Halit Akçatepe gibi o de hep yavru on paralık yaşlanmıyor ama ayrımsız farkla, Okan seçme sene çabucak herhangi bir aktarılma bütün var ekranlarda ve biraz Türk Televizyon Fantoması adına resim değiştirmek adına tabela değiştiriyor.

Bu sene Dada diyor Okan Bayülgen fevkalde entel, yanları iğne oyası dantel bire bir program tanıtımı  yapmış.

‘Kral‘ olması gerçeğini üstelik bırakmamış görüntülerde, hani postacılar sokağın çarkıt adını da bilir diye niteleyerek işi sağlama kabul etmek için zarfa yıpranmamış adın birlikte bellik zarfında sokağın çarkıt adı bile yazılır evet anca aynı alacak yönetimi çakmış o ‘taç ’ la.

Okan Bayülgen görüntülerde merdivenlerden çıkarken biraz Şarlo, biraz ‘Cabaret ’ filminin Joel Gray ’i , ‘esinlenme ’ entellektüel boyutuna koşut diz boyu .
E ee Western, uzay filmi parodisi yapanlardan o kadar ayırt olsun, Okan Bayülgen bu, orada tıpkı duralım.

Okan bu yıl ‘Dada ’ diyor ne var kim konukları ‘Dadist ’ler mi olacak, offf burası işin komedi bölümü, faydalı galiba  geçen seneki konuklar olacak ve elbette ülkemizde yeterli sayıda ‘Dadaist‘  yetişmemesi Okan ’ın kabahati değil yukarıda Tanrı Var .

Malum Dadaism 1. Acun savaşı öncesi tıpkı hareket olduğu için sabık yüzyıldan esintiler getiriyor tanıtımıyla  Okan Bayülgen. Bire Bir yüzyıl sonradan Dadaism ’in kapımıza dayanmış olmasından bayram duymalı mıyız, kararsızım çokça geç yahu .

Evet durup dururken sebep ‘dadaism ’,  Okan tıpkısı işi anlamsız yapmaz, adisyon adamı epey yıldır  ekranlarda süreklilik tüm. 
Yoksa benzeri cenk öncesi mi yaşıyoruz da Okan bizi uyarıyor  ! 
Biraz abartmış olabilirim Okan ’ı çünkü takkadak bu yıla anlaşılan geçici bir ‘dadist ’ cins, sebep olmasın biraz kapalı olduğu gerçeklenmiş habire tablo değiştirir.

Evet emperyalisme  uğraş açıyor türlü mi Okan, bilindik Dadaistler cenk karşıtıdır, köklü solla flörtçüdür ve kent soylu karşıtıdır amma uymuyor bu vasıflar. Polis sever Okan tercih etmesi gerektiğinde Yolculuk Güvenliğinden yanadır !

Tükenik buldum ‘Dada ’ aktiviteleri büyük el toplantılarını, gösterileri, politikayı severler burjuva, sermayeci topluma gıcıktırlar çünkü savaşın nedeni yerine görürler, kargaşa ve saçmayı kucaklamaları bundandır, yakışır  Okan ’a!
Fırça boya ile işleri olmaz, arak, tutkal kullanırlar , kes yapıştır .
Başkaldıran olmayı muhip ama isyankâr olamayan aynı Okan Bayülgen ’imiz o!  Tanıtım filmini izleyince  gördüm ki, sunma bereketli oynadığı görkem bu ekranlarda .
Dokuncasız, kendinden başkasına zararı sıfır aynı caka ve aşağılık para kazandırıyor.

Cumhuriyetimizin 91. Yılı Hepimize Mutlu Olsun.

1 yüzyıl rötarla  ‘Dadacı Okan Bayülgen ’ milletimize hoş olsun.

Kayda Geçiriyoruz , Şimdilik elimizden gelen budur.

Necef IYI / necefugurlu@gmail.com

Bir Cevap Yazın