Okan Bayülgen, Rojin’den korktu mu?

Okan Bayülgen, Rojin ’i evvel programına nida etti fakat akıbet anda vazgeçti. Durumu anlayamayan Rojin, menejeri eliyle Okan Bayülgen ’mağara asistanından iptalin nedenini öğrendi. “Korkudan çevre ağırlayamıyoruz” ifadesinin kayran aldığı iletişim Rojin ’i şoke etti.
Ünlü şarkıcı Rojin ’in menejeri Tülay Özçelik, programa katılımın bozma sürecinde Okan Bayülgen ’mağara asistanıyla yapılan facebook yazışmalarıyla biryikte konuyla ilgili bire bir izah yaptı.

IŞTE O AÇIKLAMA:

“Rojin,15 bölüm evvel Okan Bayülgen marifetiyle 31 Temmuz 2010 gecesi yayımlanacak Diskotek Kralı programına nida edildi.Sanatçım yurtdışındaydı, yüz kere arandım ve ısrarla misafir kabul etmek istediklerini söylediler. Programın yapılacağı tarihten tıpkı tün geçmiş ise Facebook üzerinden bana gönderilen tıpkısı nabız ile Kürtçe ezgi söyleyen bire bir sanatçıyı programlarına mihman etmekten çekindikleri için davetin fek edildiğini öğrendim.

Rojin, Türki-Kürtçe melodi söyleyen, albümleri hep çalgı marketlerde satılan, Türkiye ’bile Avrupa ’birlikte ve Ortadoğu ’de konserler veren adlı ve yüzü sıcak aynı sanatçıdır.

Türkiye bile uzun tıpkısı zamandır el erki konusunda epeyice kere almıştır.
Türkiye ’birlikte Kürtçe tarz söylenebilmektedir. Genişlik kökten milliyetsever partiler üstelik Kürt demekten çekinmemektedir. Devet Kürtçe yayın yapan kanal kurmuştur. Karadeniz ’den Veli ’ye, Şemmame çalınıp halay çekilmeyen düğün bulunmayan gibidir. ‘Bilgili – Kurt ’  arkadaş meclislerinde yapılan günü geçmiş bir nükte olmaktan mavera bire bir öz ifade etmemektedir.
 
Zahirî o ki; Okan Bayülgen, bu davranışı ile Türkiye ’nin demokratlık ortalamasının epey altında kalmıştır. Fakat seçme işte aynı yararlı vardır. Belki bu izah ile Okan Bayülgen halkımızın gerisinde eksik dünya görüşlerini güncelleme şansı bulur.

O zaman korkacak benzeri kapsam olmadığını görecek, sebepsiz korkularını yenecektir.
 
Rojin Yol D nin tıpkısı haddinden fazla programına kümeli ve Kürtçe şarkılar söylemiştir, Kanalın böyle ayrımsız bunama getirmediği vukuf dahilimizdedir”.

İHA

Bir Cevap Yazın