Okan Bayülgen’e RTÜK’ten sakil ceza!..

Okan Bayülgen ’e çifte ukubet… 

Sevgi Kralı ’nın 29 Mesafe 2011 tarihli bölümündeki sözleri illet oldu. ’Kişisel inhilal ’ konusunun ele alındığı bölümde Bayülgen, konuğuna, “Şey programı yapmıştık. Tıpkısı Zalim Türk hanım gelmişti. Rahatlamalar konuşuluyordu. Çakralar falan konuşuluyordu. Asya ’da bir adamcağız ondan sonradan, o üstelik demiş kim ’ya bütün bunları bırakın, tek bire bir deva var; go and f.ck ’. Bütün rahatlamalarda falan soruluyor. Sonuç; yine rastgele programın böylecene olduğu üzere go and f.ck! Erte görüşmek üzere.” RTÜK, bu sözler dolayısıyla ’Yârenlik Kralı ’ programına iki hafta nişane yasağı getirdi.

RTÜK bu ceza ile yetinmedi. Ünlü sunucunun apayrı programlarda dahi olsa bu müddet ortamında sunuculuk ve yayıncılık yapmasını iki hafta süreyle yasakladı. TV 8 ’bile ’Yârenlik Kralı ’nın yanında, ’Muhallebi Kralı ’, ’Kral Zahir ’, ’Iletişim Araçları Kralı ’ ve ’Disco Kralı ’ adıyla haftada 4 ayrı program elan özne Bayülgen, iki haftalık haram bitene büyüklüğünde bu programları bile yapamayacak.
Programları ya başkası sunacak, evet de ceza bitene büyüklüğünde yayınlanmayacak. Ünlü televizyoncu bu müddet içre, apayrı televizyon kanallarında de, takdimcilik veya yayıncılık üstlenemeyecek. Bu cezanın, Kurul ’un bugüne kadar uyguladığı yeryüzü aheste yaptırımlardan biri olduğu belirtiliyor.

Mürtefi Ekber Ertürk

 

Bir Cevap Yazın