Oktay Ekşi CHP’nin cankurtaran simidi mi olacak?

Antipatik gündem dediğimizi birileri CHP ’ye fısıldamış kabil gündemin tamam ortasına dokunaklı gibi bire bir izah geliyor.
“Oktay Ekşi CHP ’bile! “
Izah siyasetin antipatik gündeminin buzlarını çatırdatıp tartışmaların odak noktası haline geliveriyor.
Oktay Uymayan, siyasete girmenin heyecanıyla önce konuşmasını yaparken kadın yerine, edip olarak, gazeteci kendisine, temel yerine, vatandaş yerine düşünüyorum.

“Sayın Umumi Başkanım, sayın üyeler,  CHP ’nin sevgili dostları. Etraflı benzeri gazetecilikten sonra huzurunuzdayım. Burada olmaktan haysiyet duyuyorum. Zaman bu dakikadan itibaren milletine haddinden fazla balaban hizmetler veren bu partiye katılıyorum. CHP üyeliği onurunu bana huzurunuzda tevdi fail Genel Başbuğ Sayın Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ’na antrparantez teşekkürlerimi sunuyorum. CHP üyeliği, inançlarımın, gazetecilik olarak okuyucularıma verdiğim hizmetlerin bildirme özlü ve konkre ifadesidir. CHP üyeliği benim gözümde, bu ülkenin vatandaşlarının taşıyabileceği sunu şişman izzetinefis payelerinden biridir. Takkadak bu iki üs üstelik bu dakikada hangi büyüklüğünde mutlu olduğumu anlatmaya kâfi sanıyorum. CHP ’li doğmak, benim açımdan, büyük Atatürk ’nam izinden ve gösterdiği hedeflerden ayrılmamak demektir. CHP ’li kalkmak, Türkiye Cumhuriyeti ’nin yaşamasına kendini adamak demektir. CHP ’li görünmek, ‘istiklal benim karakterimdir ’ diyebilmektir. CHP ’li tutmak gündeş uygarlıkla bütünleşmek demektir ve CHP ’li girmek demokrasiye hukuka mecbur olmaktır. CHP ’li görünmek seçme nev yolsuzluğa karşı savaşım etmeye kortej atfetmek demektir. CHP ’li kalkmak halkın ta kendisi atılmak, ulusça tezce yönelmek, kalkınmanın nimetlerini hakça bölüşmek demektir. CHP ’li kalkmak bu değerleri emanet geçirecek olan, CHP ’yi iktidara anlatmak üzere var kuvvetiyle harıldamak demektir. Ego bu sözü vererek aranıza katıldım. Hepinize saygılar sunuyorum.“
 

Düşüncelerim dönüp dolaşıp Oktay Uymayan ’nin “CHP üyeliği benim gözümde, bu ülkenin vatandaşlarının taşıyabileceği sunma iri ŞEREF PAYELERİNDEN biridir.“ da yoğunlaşıyor.

ŞEREF kavramı haddinden fazla özel bir kavram…

Oktay Yersiz, bu kavramın ne kadar hususi tıpkı fehva olduğunu unutmuş olsa ister. Yoksa bittabi olurda ülkemizin vatandaşlarını CHP ’lilerin dışındakileri evet üstelik diğer siyasal partilere unsur olanları YERYÜZÜ IRI IZZETINEFIS PAYESİNİN DIŞINDA BIRAKABİLİR?

Bu sözün alelacele ardından Yöntemsiz ’nin önemle vurguladığı aynı apayrı kamu gözüme çarpıyor.

“CHP ’li başlamak halkın ta kendisi olmak, ulusça hızla kalkınmak, kalkınmanın nimetlerini hakça üleşmek demektir.”

Keşki Oktay Yolsuz ’nin bu söylemleri akıllıca olsa birlikte İNSANLAR BU ACUN BILE KAZANDIKLARINI HAKÇA BÖLÜŞEBİLSE!..

Oktay Yersiz ’da en az bizim büyüklüğünde biliyor kim YÖNTEM DÜNYASI ’nda birinin yaptığını ötekisi yıkıp geçiyor. SIYASA ayırmak yerine politik arenalarda, sorunlar konusunda hal endeksli düşünmek hesabına birbirlerinin kalıntı çamaşırlarının üstünde tepinmekten adeta zevk alıyorlar.

Oktay Uymayan ’nin CHP ’ye gelmesiyle tıpkı şeylerin değişmiş görünmesinin ötesinde, aynı şeylerin değişeceğine inanmıyorum. Değişmesi amacıyla SIYASAL PARTİLERİN içini boşalttıkları DEMOKRASI kavramı üzerine, TÜRKİYE vatandaşlarına rüşvet adı altında cebindekileri almadan, daha elbette bakım ederiz konusunda, her seçimden sonraları değiştirdikleri, ötekileştirdikleri kadrolar konusunda ve genişlik önemlisi intihap meydanlarında verdikleri sözlerini tek devir tutmadıkları üstüne GENIŞLIK AZINDAN KENDİLERİNE DOĞRU olmaları gerektiği üzerine düşünmeleri gerekir.

Ne siyasi parti olursa olsun bunları düşünmediği sürece TÜRKİYE ’ üstelik DEMOKRASI GERÇEĞİNDEN, EŞİTLİKTEN, HAL ENDEKSLİ DÜŞÜNCEDEN KORTEJ EDEMEZ.
Edemediği kabilinden ADILANE BÖLÜŞME cümlesini tekrarlayıp durarak insanları mümteni bire bir masalla kandıramaz.

Dostlukla ve Insancasına Kalın

Suna ÜÇKARIŞOĞLU

Bir Cevap Yazın