Oktay Hazine’dan Ahmet Kağan’a anif yanıt

’AÇIP BIR IKI TEZKERE OKUYUN ’
Özgürlük yazarı Ahmet Melik üstelik bu kavgaya bugünkü köşesinden katıldı ve ikiliyi cahillikle suçladı. Kağan ’a göre; ’İkisi de konuya hakim değil, ikisi dahi birbirini küçümsüyor, ikisi üstelik ego bilirim edasında. ’ İkisinin birlikte meseleden habersiz olduğunu söyleyen Kağan, Mansur ve Çağlayık ’ya az buçuk makas çürütüp, açıp bir iki mektup okumalarını kaynak etti.

NİŞANTAŞI PLAYBOY ’U
Kağan ’ın bu yazısına ilk aksülamel Asıl ’dan geldi. Yazıya oldukça sinirlenen Oktay Göz, Hakan ’a kaba bundan sonra. Medyatava eliyle söz konusu yazıya cevap veren Fon, Kağan ’a ’Nişantaşı Playboy ’u ’ dedi ve bati ithamlarda bulundu..

Aha Kaynarca ’nın, Melik ’a cevap verdiği o alfabe:

“Gazeteyi açıp üstelik yazını gördüğümde ilk gülümsedim. Aslında olgun verdiler yoksa açıp üstelik strateji ettiğim bir koca değilsin, derece görmüyorum yazılarını ve itidalli zeka saçmalamalarını. Sonra sana karşılık yazıp seni nimetlendirmeli miyim diye niteleyerek düşündüm ama vardığım akıbet ,imdi birinin mahiyet anlamda esasta tükenmeye yüz tutmuş, kendini bilmez, sana ayrılan köşeyi babanın malı kabil kullanman ve oradan yani kadeh köşkünden sen mebzul sen şiddetli, sen cici sen münasebetsiz deme küstahlıklarına ve itidalli zekana dair beğendiklerin ve beğenmediklerin ukalalıklarına tipkisi özdek gelir isteği beni bu yazının başına oturtmak oldu…

GÜZELCE OKU AHMET HAKAN
Şimdi pir oku Ahmet Melik.. seçme satırını iyice oku kim celi arayıp bulup, karşılık yazacak malzeme çıkaracak  olgun olsun elinde, biraz daha gündeme gel, oturduğun sırça kümesinden insanlara kondurduğun abidik gubidik sıfatlarla çokça bilmiş Ahmet Hakan.

BU ÖZLÜK HADSİZLİĞİN HADSİZ AHMET HAKAN
Oturduğun yerden burası lacerem görünüyor bilmem ama, buradan ora çokça gır gır görünüyor. Nişantaşı playboyu Ahmet Melik. Icap beğen icap rağbet, öncelikle bu memlekette çıkıp  herkesin korktuğu tipkisi ortamda ,bize dokunmayan  uzun hayvan bin yıl yaşasıncılığın neme lazımcılığın hakim olduğu benzeri dönemde, fikirlerini, düşündüklerini, ülkesine dayalı biriktirdiklerini,ulusuna yapılan haksızlıkları ,aşağılamaları, telaşlarını dile getirme, söyleyebilme cesaretini gösteren, bu memleketin gerek akseptans ten icap etme, iki çıngı sanatçısına bilisiz sagu cesaretini terbiyesizliğini ve fütursuzluğunu, abece yazdığın gazetenin bu güne büyüklüğünde izlediği etik vakfe biçimden almış olamazsın, demek ki bu kişi hadsizliğin hadsiz Ahmet Hakan.

FIRILDAK AHMET HAKAN
Sözünü ettiğin “oturup az buçuk çalışsalardı dirsek çürütselerdi öğrenselerdi” varsayımlarını merak ediyorum,örneğin geçmişimi, yaşadığım yeri,çıkıp geldiğim yeri,  ailemi, memleketime dayalı o bölgeye  dayalı biriktirdiklerimi, sırtımda taşıdıklarımı,  akşam ezanı istiareye yatıp mı öğrendin ? düzen Ahmet Hakan. Hadi söyle bize sakalının arkasındaki ana yüzün hangisi? Durduğun temiz ne? Bayrağın  hangisi?  Ne saf atılganlık ne madun bina bu kadar çekinmez, senin gibi düşünmeyenlere senin tabirin ile yayan cesaretinle, acı tatlı kaliteli çakaralmaz, aferin karanlık mersiye kibirliliğini, makamını tanıyor. Birikimden bahsetmişsin yazında, ne birikimin eksantrik insanların bu ülkeye dair biriktirdiklerini,süzdüklerini, taşıdıklarını aşağılama, kötüleme, kötü rüyet hakkını veriyor sana?

RÜZGAR GÜLÜ AHMET HAKAN
Nişantaşındaki cafelerde sözüm ona sanatkâr ilişkilerin mi sanatkâr Ahmet Melik.?Işte bu yüzden benzeri Erek Mumcu  ayrimsiz Bekir Ateşli  tipkisi Ilhan Selçuk ,Yılmaz Özdil, Ahmet Taner. Taha Akyol, Emin Çölaşan olamadın olamayacaksın rüzgar gülü Ahmet Melik…Evet söylediklerimin sonuna büyüklüğünde arkasındayım, yazdığın gibi havasıyla, civasıyla ,edasıyla, şekliyle, şemali ile  yani tam gördüğün kabil, beni sevenlerle ,sevmeyenlerle, benim kabilinden düşünenlerle ,düşünmeyenlerle.. biricik eksiğim, bu güne kadar kendilerine kenar verildi diye niteleyerek beğendiklerim beğenmediklerim fütursuzluğuna, narsistliğine varacak kadar, haddini aşanlara bu güne dek susan eksik olmam, diyerek düşünüyorum, eskimiş matrak Ahmet Hakan.

ÇOK BİLMİŞ AHMET HAKAN
O kadar çala nev büsbütün yazmış kalkmak üzere,oraya bile yetişebiliyim demiş koyulmak için yazmışsın kim yazını, tarafımdan söylenenlerin hepsini çarpıtarak ve eğri büğrü yazmış olmandan muhit  algılamanda bile ülkü olduğunu düşünüyorum. (Devletin yalnız Kürtler değil, sağcılar, solcular, doğulular, karadenizliler, inananlar, inanmayanlar doğrultusunda sınıflandırmaları, engellemeleri, herhangi bir dönüş  mevrut hükümetle mütebeddil politik tavrı , bu ülkenin bu güne büyüklüğünde stabil gerçeği olmuştur) düşüncemi nikbet edip, açılım toplantısında okuduğum yazıya baksaydın, bölgeye dair, memlekete dair neler biriktirip biriktirmediğimi, ne büyüklüğünde dirsek çürüttüğümü anlardın çok bilmiş Ahmet Hakan.

YAZARCIK AHMET HAKAN
Maalesef bizim baştan sona değme aklımıza geleni, yediklerimizi, içtiklerimizi ,seyrettiklerimizi seyretmediklerimizi, beğendiklerimizi,beğenmediklerimizi çala kalem, fütursuzca işine geldiği gibi yazacak tipki köşemiz bulunmayan.  Artist duyarlılığıyla ve senin küçümsediğin cesaretle herkesin ortasında, herkesin gözünün içine bakarak söylediğim, okuduğum metni yayınlayacak tipki ceride bulmakta öyle bayağı tipki madde değil yazarcık Ahmet Kağan.

TATLI AKARSU DEMOKRATI AHMET HAKAN
Bilmem bu yazıdan bilahare bana dava araç mısın, sözüm ona işini gücünü bırakıp peşime düşüp, beni didik didik etmeye ant ayırır mısın ?   amma ben bu yazıya sonuç noktayı koyduğumda seni hatırlamayacak büyüklüğünde hiç olmamışcasına çıkarıcam hayatımdan, yani benim için benzeri vatandaş adına, bire bir artist olarak bilcümle kıymeti harbiyen bu büyüklüğünde,  bu yazının toplamı kadar tatlı akarsu demokratı Ahmet Hakan.”

 

Bir Cevap Yazın