Oktay İnci köşesinden sordu…

Yanar döner kebap Rahşan Gülşan, ilk tanınan, aşina Rahşan Gülşan ’a yakışan bir depar yaptı ve ‘Tatlıses haberini ki sümenaltı ediyor ’ diyerek, medyadan adisyon sordu. Fakat atladığı tıpkı özdek vardı kim iletişim araçları daha çok İbrahim Tatlıses ’i strateji etmiyor. Tatlıses haberleri eski etkisini kaybedeli süfli berenarı oldu. Reytingi olmayanla magazinin birlikte medyanın da işi gayrimümkün. Dolayısı ile filhakika varolmayan ayrımsız görüntüydü, Rahşan Gülşan ’ın sorduğu sorunun altında yatan yanıt.

Her işi, o işin ehli yapmayınca hakeza belalar olabiliyor ancak gine de, bu gerçeği atlamış olsa da, adisyon sorduğu amacıyla habercilik başarısı gösterdiği söylenebilir (iki günlüğüne)

Yaptığı çıkıştan sonra dikkatleri üzerine çekici Rahşan Bayan, bu çıkışının vermiş olduğu hak etkiyle birlikte ekranlarda boy göstermeye başladı. Sonra zaten Yıldız Tilbe konusundan etraf davalık olduğu İbrahim Tatlıses ’le faal yayında telefonla karşılıklı konuşmak zorunda kaldı. Peşi Sıra Tatlıses Rahşan Hanım ’ı yemeğe nida etti. (Etiler ’deki Tatlıses Kavrulmuş ’a)

Bildiğim kadarıyla Tatlıses ’in kebapçısında içki satışı yok, dolayısı ile Rahşan Gülşan ’ın kemirmek sırasında başı dumanlı olma ihtimali akim. Ancak içtiği kederli şalgamlardan kafayı bulmuşsa, ona benzeri özdek diyemem. Çünkü yemekten esbak Rahşan Gülşan ’la, yemekten ahir Rahşan Gülşan arasında siyahla parafin büyüklüğünde ayırt var.

Siyaha siyah diyen Rahşan Bayan, nedense yemekten sonradan siyaha beyaz demeye başladı. ‘Tatlıses haberini ki sümenaltı ediyor ’ diye niteleyerek hesap soran bu kadın, yemekten sonra Tatlıses ’in ‘New York ’ta Beş Minare filmi üzere geçmiş teklif bana gelmişti” şeklindeki sığ aynı detayı, manşetine taşıdı, ruzname değiştirdi. İbrahim Tatlıses hangi ettiyse, kuşkusuz ettiyse, o geceleyin otelde bayağı kıza “o…” demediğini, onun yerine “zilli” dediğini söyleyip, Rahşan Gülşan ’ı üstelik buna kandırma etti. Rahşan Gülşan, Tatlıses ’kap kadına karşı henüz büyük olması üzerine meze aldığını, şayet bu olmazsa, kendisine alın yeniden silahlarını çekeceğini yazarak birlikte, neymiş tarafsızlığını ortaya koydu, yanar/dönerliğini gizlemeye çalıştı. Amma yemezler…

Hem kalemin, hem yüreğin yetmeyecekse çıkıp ahkam kesmeyeceksin.. Rahşan Hatun… İki Adana ’ya, benzeri Urfa ’ya, iki çamçak şalgama, aynı fıstıklı künefeye  semizlik olabileceğini, bu şekilde deklare edersen, kimesne sana Rahşan Gülşan demez, onun adı bambaşka aynı şey olur.

Ya sözlerinin arkasında duracaksın, ya da Tatlıses davasında haklıysa ve sen buna onunla görüştükten sonraları ikna olduysan, iyice ayrımsız insanla mahkemeliksin diyerek, bilip bilmeden o insanı başlangıçta karalamaya çalışmayacaksın. Balçık atlama beygiri izi kalsın yapmayacaksın. Yaptım oldu demeyeceksin. Masa başı habercilik, yorumculuk yapmayacaksın. Sakat bilgiyle selen kovalamayacaksın. Ettiğin sözün altında kalacaksan, o sözü on paralık etmeyeceksin.

Oktay İnci

Bir Cevap Yazın