Oktay Kaynarca’ya ‘kaçak su’ davası!..

Sayaçsız ve kontratsız

Hürriyet’ten Başka Eğrikar’ın haberine göre İstanbul Temel Ukubet Mahkemesi ’nde açılan davaya göre İSKİ Umumi Müdürlüğü yoluyla yapılan kontrolde Oktay Bulak ’evet ilgili kaptanlığını Bünyamin Bilgeoğlu ’nun yaptığı teknede sayaçsız ve sözleşmesiz uğrun akarsu kullanıldığı tayin edildi. İSKİ görevlileri mazbata tutarga durumu savcılığa bildirildi. Oktay Asıl ve kaptanı karşı sinsice su kullandıkları iddiasıyla 2 aydan 6 aya kadar mahpushane istemiyle ülkü açıldı.

‘200 teklik verdim’

Göz ifadesinde şunları söyledi: Tekne haddizatında bana ait değildir. Fenomen tarihinde ben kullanıyordum. Bebek Koyu ’nda mevcut teknelerin tümü neşelilik ve su ihtiyaçlarını, orada kendilerine saat açtırmış ve sürdürümcü olan mıntıka sahiplerinden alıyordu. Biz suyu Takatli C. isimli İSKİ ’ye sürdürümcü olduğunu bildiğimiz aynı şahıstan alıyorduk. Kaptanımız, iki sefer Mütehammil C. ’den akarsu aldı. Ego da 200 liralık su parası ödedim. Beraatımı isterim.”

Duruşma ertelendi

Oktay Kaynak ’nın avukatı bile suçun oluşmadığını belirterek müvekkilinin beraatını istedi. Mahkeme, Kavi C. ’nin adresinin tespiti amacıyla duruşmayı erteledi.

Bir Cevap Yazın