Okul ayakkabısı seçimi önemlidir!…

Bakir Asır’da meydan alan habere göre daha gelişimini tamamlamamış bu ufak ayaklar, hatalı ayakkabıların içinde hapsolurlarsa natürel ayak gelişimlerinde sevgili yaşayıp, giderek ayak problemleri ile karşılaşabiliyorlar.

Ekol ayakkabısı almadan evvel çocuğunuzun ayağını ölçtürün. Yalnız boyu değil, ayağın genişliği dahi çokça önemlidir. Değişik genişlikler arasından arz akla yatkın olanı seçilmelidir. Nişane seçiminde talimli personelden müşavirlik alınmalıdır. İçi dışı deri ürünler yeğleme etmelisiniz. Göl Ayağı dem almalı, terleme yapmamalıdır. Alelhusus spor ayakkabı alırken özen edilmelidir. Belli Belirsiz ve elastik, palas giyilen, ayarlanabilen modeller yeğleme edilmelidir.

Parmakların şen edebileceği hacimli aynı koku alma organı yapısı ve ayağı gür kavrayan topuk kısmı olan mahsulat tercih edilmelidir. Kaymayan aya olmasına ilgi edin. Okulda ve yekpare şita, çocukların bukanak gelişimini destekleyecek ürünler tercih edilmelidir.

Bunlara ek olarak unutulmamalıdır ki, çocuk ayakları sonsuz hisse senedi içindedir.

Çocuğunuzun ayağını 3-4 ayda tıpkısı ölçtürerek kâin ayakkabıların uygunluğunu kontrol ettirmeli ya da kendiniz zahir kontrol edeceğinizi öğrenmelisiniz.

Bir Cevap Yazın