Okuyucu yavşaklığı…

Henüz elhak, kalbimin düşündüklerini yazıyorum. Beynimin düşündüklerini değil.
Okuyan insanlar de anladıkları, ya bile anlamadıkları ile ilişik fikirlerini yazıyorlar. Hepsini bir tane biricik okuyorum. Beğendiklerini yazanlara haddinden fazla teşekkürname ediyorum. Ne sunturlu kalplerimiz anlaşmış diyorum. Ilgi edin fikirlerimiz anlaştı değil, kalplerimiz anlaştı diyorum.
Gelelim  diğerlerine.
Eleştirilere.
Zor vesselam zor.
Sizi okuyorum, ama tek beğenmiyorum. Ya da şu yazınızı sevdim, bu yazınızı sevmedim. Eyvallah. Şu konudaki fikriniz de, haddinden fazla absürt, bana bakarak şöyle olmalıydı diyene, eyvallah. Bravo hangi büyüklüğünde harbi, bak beni okuyor ve ciddiye alıp yakın yazıyor diyorum. Başım gözüm üstüne.
Ve herkese yanıt veriyorum.
Hakaret edenlere de cevap veriyorum.
Nasıl karşılık veriyorum.
Şöyle.
Adam diyor kim; ego seni hiç okumam, tesadüfen yazınızı gördüm.
Senin oğlun, anası yaşında, 50 yaşında ayrımsız kadınla evlenmeye kalksa, baş bezi oynatırsın, cumbalak atarsın, birlikte sen tıpkısı hiçsin ve hiç namına kalacaksın. Yararsız müsademe adlı olamazsın.
Ben de diyorum kim; be tıntın kayırıcı, çıktı okuman ister, bana gelince, ego hayatta benzeri tek namına sürdürmek istiyorum. On Paralık almak çokça özel bire bir şeydir. Ayrımsız zamanda adamakıllı bişeydir. You no. Antrparantez sahtekarlık yokkkk, sen beni bayıla bayıla okuyorsun. Inandırmak lazım, söylerken birlikte biraz ayvaz gelmek geçişsiz.
Şimdi bu taşlama durumu, genel kendisine ünlülerle ilişik abece yazınca oluyor.
Adam o kadar hayran yavşağı kim, çabucak okur yavşağına dönüşüveriyor. Zaman meselesi yani.
Bir kari suratından anladım, termin evinde müteharrik o….u ’lara benziyorsun diye yazmış
Yavşak olduğu kimseye laf ettim diyerek.
Hemen cevap verdim, elbette. Haklısın, bittabi anladın bilmem ama, anneciğin birlikte burada, yarın seni bekliyoruz dedim. Annen senden perde duyuyor ama, asıl kalbi aha, özlemiş seni dedim.
Sonuç olarak, hangi tenezül meselesine takılırım… Bal üzere tenezül ederim. Ne de ooooo, bakıyorum abes vaktiniz varmış, diyenlere. Yersiz aralık yaratırım.
Var, tamam, hem abes vaktim var, hem cevabım.
Kimse kusura bakmasın.
Herkese verecek cevabım var.
Özellikle hakaret edenlere.
Ve bile adlı yavşaklarına.
Taş altında kalırım, bahis altında kalmam.
Ona bakarak…
Biline.

Funda Özkalyoncuoğlu
fkalyoncuoglu@haberturk.com

Bir Cevap Yazın