Olay:

Milliyet’ten Sercan Kısmet’in röportajı..

– ‘O Ses Türkiye ’ ile ekrandasınız. Gelişigüzel şeye bittabi yetişiyorsunuz?

Fiilen bahtiyar olan, çalışarak dinlenen biriyim. Akıllıcasına planlamayla hem konserleri, hem program çekimlerini hem üstelik koleksiyonu dalavere ediyorum.

– Yarışmacıları seçerken kriterleriniz neler oluyor?

Yeryüzü koca ölçüt, yarışmacının sesinin yüreğime dokunması. Kimi Vakit gürültülü haddinden fazla iyicene olabiliyor, başarım üstelik bol ama kalbime dokunmadığı için dönemiyorum. Çalgı Aleti kalp ve aşkla yapılır.

– Değişik jüri üyeleriyle aranız elbette? Çekişmeler kulis arkasında bile bitmeme ediyor mu?

Çekişmeler programın tuzu biberi ama tabii ki hava simultane kalıyor. Hepimiz arkadaşız ve birbirimize saygımız, sevgimiz var.

– Yargıcılar Kurulu üyesi Hedef Boz ’la isminiz daim amor dedikodularına karışıyor. Gerçeği sizden öğrenelim…

Yarış başladığından bu yana seçme zaman başında hakeza istihbarat çıkıyor ve tığ üstelik seçme sezon tıpkı yanıtı veriyoruz. Iyicene aynı arkadaşlığımız var. Elhak bu ekrana bile yansıyor. Elan öncede söylediğim gibi bunun dışında aramızda bir aksata bulunmayan.

– Amor sizin üzere ne ifade ediyor?

Aşk seçme öz benim üzere ve haddinden fazla cesim. Hangi yapıyorsam yapayım aşkla yapmayı seven bir insanım. O hırslı beni heyecanlandırıyor ve hayatiyetli tutuyor.

– Kendinizi cerrar Tarkan namına görüyor musunuz?

Tarkan dinlediğim ve tevakki etmek duyduğum tıpkı sanatçı ama kendimi kimse adına görmüyorum. Ben Fenomen ’yim ve yarışım kendimle. Derdim yaptığım işin bir sonrasında daha iyisini yapabilmekle ilgili. Hırsları ve yarışları olan aynı koca değilim.

‘Unvan, işimin aynı getirisi… ’

– Titr olduktan sonra genişlik çokça bozukluk sıkıldınız?

Tek şeyden sıkılmadım zira çocukluk hayalimi yaşıyorum. Hayallerimi yaşarken şundan, bundan sıkıldım kabil cümleler inşa etmek hayıf tamam. Çok istediğim, sevdiğim işimi yapıyorum ve şöhret de bunun getirisi. Ego şöhretliyim diye niteleyerek gezmediğiniz sürece bunun aynı sıkıntısı bulunmayan. Sevenlerimle mutluyum ve istediğim değme şeyi istediğim ant yapabiliyorum. Şikayet emreylemek kabil bir lüksüm namevcut.

‘Kimin hangi dediği umrunuzda olmasın ’

“Kilogram alıp vermemin bu kadar iş haline gelmesine şaşırıyorum. İnsanlar kilogram alabilirler, kilo verebilirler. Bu çok alışılagelen tıpkısı boyut. Bu konuda bütün taze kızlara ve kadınlara tavsiyem şu; aynaya baktığınızda gördüğünüzden mutluysanız tek sorun namevcut, kimin ne dediği umurunuzda olmasın. Ben böyle yapıyorum…”

‘Resimlik süreci üzere heyecanlıydı ’

– Twist koleksiyonu fikri lacerem ortaya bundan sonra?

Koleksiyon alıştırmak, hayallerimden biriydi. Twist beğendiğim, izlem ettiğim ve kimi vakit alışveriş yaptığım ayrımsız markaydı.

– Tasarım şarkı sözü yazmaya benziyor mu?

Böyle bir karşılaştırma düzenlemek haddinden fazla zor. Ego stilist değilim yani koleksiyonu çizmedim. Günlerce toplantılar yaptık, yöre düzentileme sürecimiz tafsilatlı sürdü. Hikâye neleri sever, neleri sevmez, Hadise ’yi yansıtacak derlem bittabi olmalı üstüne… Gâh parçaları o kadar çok beğendim ki koleksiyonumda bunun herhangi bir rengi olmalı dedim. Şurası söyleyebilirim, en beş altı bire bir albümü hazırlarken ki büyüklüğünde ateşli ve sancılı tıpkısı süreçti.

– Derlem piyasaya çıktıktan sonraları lacerem mankafa dönüşler aldınız?

Haddinden Fazla içime sinen ve beni yansıtan ayrımsız koleksiyon oldu. Zaten bugüne kadar inanmadığım hiçbir işin ortamında saha almadım. 44 parçalık rock, güre, delidolu amma tıpkı zamanda kendinden emniyetli, özgüvenli zinde kadını yansıtan bir koleksiyon oldu.

Renkler ve çizimlerden kıran daha hareketli ve özgüveni efdal kadını yansıttık. Köylü dönüşler hayal ettiğimden ve beklediğimden elan güzel oldu diyebilirim. Türkiye ’nin ciharıyek yanındaki Twist mağazalarını ziyaret etmeye başladık.

– Moda hayatınızın neresinde?

Moda küçüklüğümden beri bağlam duyduğum tıpkı alan. Strateji etmeyi severim. Kullanılmamış şeyler incelemek beni heyecanlandırıyor.

Lüzum sahnede, gerekse özel hayatımda farklı kıyafetler korumak hoşuma gidiyor amma tabiatıyla ki koleksiyon hazırladıktan sonraları henüz değişik, daha heveskâr bir gözle bakmaya başladım. Şimdi algılarım daha celi. Geçmiş koleksiyonumuz daha çok ama tığ tıpkı hemencek çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. Bahar ve yaz koleksiyonumuzun hazırlıkları sürüyor şu anda.

– Çıkarmak, aksesuar ve pabuç takıntınız var mı?

Umum bunların işimin tıpkı parçası olduğunu düşünüyorum ama bunun birlikte özel hayatımda dahi giydiklerine ilgi fail ayrımsız insanım. Elbise ve aksesuar konusunda değil amma ayakkabı üstüne takıntılı olduğumu söyleyebilirim. Manzara kıyafetlerimi ayrı tutuyorum zira ora benim heveskâr alanım orada sunu iyisi hangi ise o olmalı ama onun dışında özel hayatımda kıyafete, aksesuara haddinden fazla nazik nukut harcamayı tercih fail bire bir âdem değilim. Marka takıntım namevcut. Beğendiğim, kendime yakıştırdığım temas şeyi giyebilirim.

Bir Cevap Yazın