Ölümü muntazır hasta taburcu oldu!

Yıpranmamış Asır’dahi düz düzlük habere göre İzmir’bile hayatiyetli 54 yaşındaki Levent Karaegemen geçirdiği gidiş geliş kazası sonucu bilinci kapandı, damla oldu. Bir müddet Iye Üniversitesi hastanesinde otama gören Karaegemen, peşi sıra Tepecik Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi, Eğreti Bakım Merkezi’hangi başvurdu. Hastaneye bilinci kapalı bir şekilde giren Levent Karaegemen, doktorların çabası sonucu tedaviye yanıt vermeye başladı.

Haddinden Fazla sevdiği eşi Jale Karaegemen ise eşinin ölümünü beklerken, aldığı haberle sevinç gözyaşlarına boğuldu. Karaegemen ailesine Gazeteci Fatih Portakal üstelik manevi namına bindi oldu.

“ARTIK BAZI ŞEYLERİN KIYMETİNİ BİLİYORUM”

Ilçe anına dair hiçbir şey hatırlamadığını rapor fail Karaegemen, “İddialı araba kullanan tıpkısı insan değilim ancak hakeza aynı ilçe oldu. Hiçbir madde hatırlayamıyorum. Ciğerler yordamsız, teneffüs cihazına bağlamışlar beni. Orda da ciğerlerim enfeksiyon kapmış ve bu kere ayrı bir bölüme yatırmışlar. Eşime de rüya vermemişler, ‘Seçkin şeye mücehhez olun’ demişler. Fakat periyot geçtikçe kendimi toparlamışım. yaşamak, ailemle birlikte tutmak bunlar çok evire çevire şeylermiş. Ve hakeza bir kazadan kuvvetli ve alil olmadan boşanmak domuzuna öz. Kendimi bahtlı hissediyorum. Hem sayrılarevi hem da eşim yoluyla ferah bakılmış hissediyorum. Kazanın bana en iri faydası günde 1,5 paket sigara içiyordum. Sigarayı bıraktım. Kaymakamlık anında bu yana içmiyorum. Çıktı ara sıra şeylerin kıymetini biliyorsunuz. Yediğiniz herhangi bir şeyin tadını alıyor, konuştuğunuz arkadaşların keyfine varıyorsunuz. Eskisine bakarak elan tatlı oluyor” diye niteleyerek konuştu.

“DUDAKLARI SARSAKÇA ‘KENDİNİZİ HAZIRLAYIN” DEDİ

Eşinin ölümünü beklerken yürüyerek hastaneden çıkması karşısında Allah’a şükrettiğini dile getiren Jale Karaegemen ise şunları söyledi:

“Acile çağırıldığımda ilk kez ayrımsız doktorun dudağı sarsakça ‘Kendinizi hazırlayın’ dediğini gördüm. Kaburgaları kırılmış, ciğerlerine batmış. Yüzünde ve vücudunda bazı kırıkların olduğunu söylediler. Hatır kanaması riski vardı. Çokça zordu. Seçkin bölüm bilgelik almaya gittiğimde bütün durumunun ciddi olduğu söylendi. Hiç umut verilmedi. Allah’ıma binlerce kat şükrediyorum. Sonra akıllıcasına zamanda akıllıcasına insanları karşıma çıkardığı için şükrediyorum. Bize maddi manevi emeği güzeşte herkese emeğinden çevre teşekkürname ediyorum. Onunla birlikte can şansını yakaladığım üzere haddinden fazla mutluyum.”

“HASTANEMİZE BİLİNCİ KAPALI GELDİ”

Doktor Yasemin Kılıç Öztürk, hastanın geldiğinde durumunun hiç iyi olmadığı belirterek, sürecin ongun ilerlediğini ve bilincinin açılmaya başlamasıyla iri bahtiyarlık duyduklarını söyledi.

Öztürk, “Hastamızı Ege Üniversitesi’nden bize evde bakımın zor olduğu, bilinci sınırlı olduğu yönünde refere ettiler. Biz de bilinci sınırlı, rehabilitasyona ihtiyacı olan, tagaddi sorunları olan, ailesini aşinalık noktası olmayan hastayı alarak bindi tedavi sağladık. Hastamıza tığ inandık, hastamız ve yakınları inandı. Proses haddinden fazla pir ilerledi. Hastamız tedaviye karşılık vermeye başladı. Beslenmesi normale dönmeye başladı, ağızdan beslemeye başladık ve bilinci açılmaya başladı. Hastamızın eşini tanıması en nazik mutluluğumuz oldu. Bilgisiz onu taburcu edebilmek, katıksız hayatına dönebileceği, hayatını iyicene yaşayabileceği aynı şekilde taburcu geçmek bizim arz balaban mutluluğumuz oldu” ifadelerini kullandı.

GAZETECİ FATİH PORTAKAL’DAN MANEVİ BINDI

Hastane sürecinde Gazeteci Fatih Portakal ile hasbelkader karşılaştıklarını ve kendilerine manevi kendisine bindi olduklarını anlatım eden Levent Karaegemen’in eşi Çiğ Karaegemen, Portakal’ın bilinci vabeste olan eşini sıkça ülfet ettiğini ve elinden hangi gelirse yapmaya hazır olduğunu söylediğini aktardı.

Bir Cevap Yazın